Zpět na » Liga mistrů » Hodnocení hráčů – zápasy čtvrtfinále LM 02. 04. 2008

Liga mistrů - Hodnocení hráčů – zápasy čtvrtfinále LM 02. 04. 2008

Hodnocení hráčů – zápasy čtvrtfinále LM 02. 04. 2008 © -

0

03.04. - Hodnocení hráčů: FotbalPortal.cz Vám přináší hodnocení hráčů, kteří ve středu zasáhli do prvních zápasů čtvrtfinále Ligy mistrů. Arsenal remizoval s Liverpoolem 1:1, když se střelecky prosadili Adebayor a Kuyt, Fenerbahce porazilo Chelsea 2:1, autory branek byli Kazim a Deivid, ten přidal ještě vlastní gól.

Adebayor

Almunia 7: S brankou soupeře mohl těžko něco dělat, několik střel mezi tři tyče zlikvidoval bez problému

Touré 7: S Babelem problémy neměl, na pravé straně obrany se snažil využít své fyzické schopnosti, v ofenzívě to ale nebylo úplně ono

Senderos 6.5: Velký švýcarský bek měl svou roli ulehčenu tím, že jeho spoluhráči z obrany Torrese odstavili prakticky ve všech případech, když nabíhal na míč. Chyboval ale při brance, když se před něj prodral Kuyt

Gallas 7: Zadní čtveřici vedl dobře, Torrese relativně umlčel

Clichy 7.5: Levému obránci pomohla v soubojích s Torresem jeho hbitost. Dobře roztahoval hru, centry z ofenzivní třetiny hřiště ale dobré nebyly

Eboue 5.5: Slabý zápas reprezentanta Pobřeží slonoviny. Při útočných akcích toho moc nenabídl, Tourému v obraně taky nepomohl, hlavně když přes něj přešel v pokutovém území na levé straně Gerrard

Fabregas 7.5: Nebyl to nejlepší zápas mladého kouzelníka, v druhé půli však jeho výkon rostl. Měl momenty, kdy prokazoval své umění, v pravý čas se dokázal ukázat na správném místě, dobře držel míč

Flamini 6.5: Po většinu utkání dokázal krotit Gerrardovu energii, tvrdě pracoval. V klíčových duelech jeden na jednoho s kapitánem Liverpoolu však ztrácel, i to vedlo nakonec k vyrovnání

Hleb 7: Ze začátku se nedostal do hry, pak byl posunut do středu a ihned došlo ke změně. Opět následoval přesun na křídlo a opět stagnace. Záblesk geniality prokázal, když prošel kolem čtyř hráčů a po faulu na něj se mohla pískat penalta

Van Persie 5: Nepovedený výkon Nizozemce. Několikrát střílel v úvodu zápasu, s ubíhajícím časem se ale ztrácel a o poločase musel kvůli zranění vystřídat

Adebayor 8: Forvard Toga vyskočil jako gazela, když hlavou vsítil vedoucí branku domácích. U něj také platí, že do poločasu se pak jakoby vytratil. V druhém dějství však ožil a obranu Liverpoolu rozrušoval z pozice levého křídla běhy a pasy do pokutového území

Náhradníci:

Walcott 6.5: Neměl příliš mnoho příležitostí ukázat se, ale působil dynamicky

Bendtner 5: Moc vidět nebyl, jeho střídání týmu nakonec nepomohlo, protože Hleb musel opět na křídlo. Co víc, nevysvětlitelně zabránil gólu spoluhráče

Liverpool: 4-2-3-1

Reina

Carragher - Hyypiä,,,, - Škrtel - Aurelio

Mascherano - Alonso

Kuyt - Gerrard - Babel

Torres

Reina 6: Brankář si neporadil ve vzduchu s několika centry v úvodu utkání a zdálo se, že by mohl zopakovat nedobrý výkon v duelu s Manchesterem United, s časem se však zlepšil, nakonec se mu dařily i výkopy. Inkasovaná branka byla chybou celé defenzívy

Carragher 7.5: Jako obvykle v defenzivních situacích ohromný. V útoku nic nenabídl, ale to lze čekat od stopera, když hraje na kraji obrany. Párkrát si s ním Adebayor pohrál, ale Carragher působil celkově koncentrovaně, v posledních vteřinách navíc zabránil forvardu Toga ve vstřelení druhé branky

Hyypiä,,,, 6: Klidný a sebejistý, jeho zákroky byly dobré. Velký Fin ale chyboval v klíčové chvíli, když při brance domácích neomluvitelně neuhlídal Adebayora

Škrtel 6: Velel ve vzdušných soubojích, předvedl několik dobře načasovaných zákroků, několikrát se však zapomněl vzadu a ofsajdová past Liverpoolu tak byla často nefunkční

Aurelio 6.5: Zodpovědně bránil, v prvním poločase podporoval Babela, zbytečně se ale zbavoval míče

Alonso 6.5: Uběhal spoustu kilometrů a tvrdě pracoval, aby se pokusil zorganizovat hru ve středu pole, s ubíhajícím časem mu však docházely síly, jeho pověstné pasy také nebyly na standardní úrovni

Mascherano 8: Nezačal dobře, pravděpodobně reakcí na své vyloučení na Old Trafford. Rychle se ale oklepal a co se týče defenzívy, hru kontroloval, dokázal i houževnatě zakročit a ve druhé půli neustále rozrušovat útoky Arsenalu

Kuyt 8: Workoholik neustále neúnavně běhal a hlavně vstřelil klíčový vyrovnávací gól. Právě svou bojovností se dostal před Clichyho a Senderose na pas Gerrarda a srovnal na konečných 1:1. Mohutně vypomáhal obraně. Pokud se mu podaří vstřelit alespoň několik branek, bude perfektním týmovým hráčem

Gerrard 8.5: Další výborný výkon kapitána Reds. Když byl herní plán hostů Arsenalem přečten, což se častokrát stalo, byl Gerrard jediným, kdo se ve středu pole snažil o rychlé narážečky. Vyhrával souboje s Flaminim, po jednom z nich se dostal do pokutového území, obelstil Tourého, Ebouého a Gallase a přihrál míč Kuytovi, který srovnal

Babel 6: Snažil se na křídle hrozit, pro své spoluhráče z toho však nic nevytvořil. V druhém dějství byl střídán a Reds tím rozhodně neutrpěli

Torres 6.5: Španěl byl po dlouhé momenty zápasu na hrotu izolován, stejně ale tvrdě bojoval proti inteligentní obraně Gunners ve snaze zbavit se svých strážců. Když se k němu ve druhém poločase dostal párkrát míč, byl příliš nerozhodný

Náhradníci:

Benayoun 5.5: Izraelec si poradil s Tourého energickými sprinty na levém křídle, dobře zapadl do hry

Lucas 5.5: Tvrdě dřel, aby zamezil ofenzívě Arsenalu ve středu pole prosadit se. Až příliš často však zbytečně ztrácel míče

Voronin 5: Přišel na závěr zápasu, aby uchránil Torrese od zranění. Po skvělém pasu Mascherana mohl přidat vítězný gól Liverpoolu

Kežman

Volkan - 7: Při jediné inkasované brance bezmocný. Se vším, co přišlo, si jinak poradil

Önder - 5.5: Až příliš často chyboval v obraně, v ofenzívě však svému týmu hodně pomohl

Lugano - 6.5: Bylo těžké prosadit se přes silného stopera. Proti hvězdě hostí Drogbovi předvedl to nejlepší, co mohl

Edu - 5.5: Několikrát působil příliš neobratně při zákrocích, chyběla mu rychlost. Průměrný výkon

Vederson - 5.5: Zástupce Roberta Carlose má k úrovni Brazilce ještě dlouhou cestu. V ofenzívě nápaditý a energický, několikrát ho však vykombinovalo duo Joe Cole Michael Essien. Druhý poločas byl lepší

Maldonado - 5.5: Anonymní, nedokázal ve středu pole prokázat svou autoritu

Aurélio - 7.5:
Byl ve středu dění po většinu zápasu, diktoval tempo hry, prezentoval se výtečně. Solidní v záloze, asistoval fantastickým pasem k vyrovnání. Muž zápasu

Boral - 5: V poslední době byl ve výborné formě, na levé straně se mu ale tentokrát nedařilo potvrdit, jakou může být hrozbou. Střídán ještě v prvním poločase

Deivid - 7: Smolně vstřelil vlastní branku, chyběla mu kreativita, nedokázal zápasit se záložníky soupeře. Vše však bylo deset minut před koncem zapomenuto, neuvěřitelným gólem zajistil svému týmu vítězství

Alex - 5.5: Anonymní, nenápadný, hvězdný playmaker bude svým výkonem zklamán. Nepomohl ani v obraně, ani v útoku. Velmi dobře obsazený Claudem Makelelé

Kežman - 6:
Těžko ho z jeho výkonu vinit. Hrál dle svých možností, možná od něj šlo čekat trochu víc, ale to je diskutabilní, tak často se totiž ocital v situacích jeden na dva

Drogba

Cudicini - 6: Bez problémů a neotestovaný, pak však přišly dvě branky. Za ty ale viněn být nemůže, nemohl s nimi absolutně nic dělat

Essien - 6.5: Přestože ne na svém postu, hrál s obrovským nadšením, dobře ubránil Borala a dokázal i zaútočit

Carvalho - 5: Neměl moc práce, ale několikrát chyboval, zvláště při srovnávající brance Kazima-Richardse

Terry - 6.5: Působil prakticky suverénně po celých devadesát minut. Silný ve vzduchu, solidní po zemi. Při vyrovnání Kazima měl být lépe postaven, ale hlavní vinu za inkasování první branky nese jeho parťák Carvalho

A. Cole - 6: V defenzívě bez problémů, snažil se kombinovat s Florentem Maloudou, vůbec nic z toho však nebylo

Makelelé - 7: Role hráče před čtyřkou obránců by měla být pojmenována po něm. Neprostupný. Hvězdě Fenerbahce Alexovi nedal vůbec žádný prostor, efektivně distribuoval míče

J. Cole - 6.5: Zkoušel své kličky jako vždycky. Na pravé straně byl pro soupeře hrozbou, ve druhé půli ale jeho výkon upadal, protože se nezapojoval tolik do hry

Ballack - 6.5: Německá ikona se prezentovala kvalitním výkonem, dobře přihrávala, tvrdě dřela ve středu pole. Víc bodů ale dostat nemůže, protože nevyužila dobrou šanci na skórování za remízového stavu

Lampard - 6: Ne zapamatování hodný výkon, stále se zotavuje po nemoci. Nebyl vidět, kazil standardní situace, dobře ale držel míč a snažil se poctivě odvádět černou práci. Jeho vystřídání bylo správným tahem

Malouda - 6: Aktivní, pravidelně zapojený v útocích Chelsea. Dobře sehrál svou roli při úvodním gólu, dělal si pro sebe prostor, ten však často nevyužil. Druhá půle mu nevyšla

Drogba - 5: Svou energii využil pouze k jediné kloudné střele na branku soupeře, jinak působil neefektivně a trošku sobecky