Zpět na » Liga mistrů » Chelsea nestačila na Fenerbahce

Liga mistrů - Chelsea nestačila na Fenerbahce

Chelsea nestačila na Fenerbahce © fifa.com - Fenerbahce

0

02.04. - Londýnská Chelsea bez zraněného Petra Čecha překvapivě prohrála v Turecku na horké půdě Fenerbahce 1:2. Po prvním poločase sice díky vlastnímu gólu vedla, ale vedoucímu týmu turecké ligy se podařilo po přestávce zápas dokonale otočit.

Po úvodní oťukávané vstřelili nečekaně úvodní gól zápasu hosté. Malouda odcentroval z levé strany a Brazilec Deivid si nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Hráči Fenerbahce byli tímto vývojem šokováni a do konce poločasu se už neprobrali, šance pak měli jen Angličané. V 18. minutě táhlá střela Michaela Essiena olízla břevno, po té se hlavičky Lamparda a Drogby jen těsně do branky nevešly.

Úvodní půlhodinku zakončilo uvolnění Didiera Drogby a následná tvrdá střela, kterou musel s vypětím všech sil zlikvidovat domácí gólman. Před odchodem do kabin mohl zvýšit opět útočník Pobřeží slonoviny, ale včasným vyběhnutím mu zkazil radost Demirel Volkan. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí hráči, jenže se nemohli dlouho dostat do pořádných šancí. První střelu mezi tyče si tak připsal Michael Ballack, ale Volkan byl pozorný. Po té ale zaváhala obrana londýnského celku a na Cudiciniho se řítil Kazim. Ten chladnokrevně zavěsil a rázem bylo vyrovnáno.

Chelsea mohla odpovědět ihned, Ballack se objevil sám na hranici velkého vápna, ale s jeho střelou si gólman poradil. Po té se na dlouhé minuty hrála vyrovnaná partie bez šancí. Utkání tak rozhodla 80. minuta. Deivid napřáhl z dobrých třiceti metrů a míč skončil v rohu Cudiciniho branky. Krásný fotbalový moment. Fenerbahce šlo překvapivě do vedení a to si udrželo až do konce zápasu, protože tlak hostů nepřišel.

Turci tak potvrdili skvělou formu na domácím hřišti, vyhráli zde totiž všech pět zápasů Ligy mistrů. To Chelsea doposud inkasovala v této soutěži pouze dvakrát, nyní tak musí překousnout ten samý příděl v jediném zápase, což se jí doposud nestalo. Odveta je na programu za týden v úterý 8.4. od 20:45 a podle výsledku se můžeme těšit na zajímavý fotbal.

Fenerbahce - Chelsea 2:1 (0:1)
Branky: 64. Kazim, 80. Deivid - 13. Deivid (vlastní). Rozhodčí: Bo Larsen - Norrestrand, Sonderby (všichni Dánsko). Bez karet. Diváků: 45000 (vyprodáno).
Fenerbahce: Volkan - Önder, Lugano, Edu, Vederson - Maldonado, Aurélio, Boral (54. Kazim) - Deivid, Alex - Kežman (72. Şentürk)
Chelsea: Cudicini - Essien, Carvalho, Terry, A. Cole - Ballack, Makélélé, Lampard (76. Mikel) - J. Cole (86. Anelka), Drogba, Malouda

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.