Zpět na » Liga mistrů » O postupu Schalke rozhodly až pokutové kopy

Liga mistrů - O postupu Schalke rozhodly až pokutové kopy

O postupu Schalke rozhodly až pokutové kopy © -

0

06.03. - Vzájemný dvousouboj Porta a Schalke byl rozhodnut až v pokutových kopech ve prospěch německého celku, když rozhodující penaltu proměnil Jermaine Jones. Porto se do prodloužení dostalo brankou Lisandra Lópeze, která v 86. minutě vyrovnala po prohře 1:0 v Gelsenkirchenu skóre

Porto - Schalke 1:0, po penaltách 1:4, postupuje SCHALKE

86´ [1 - 0] L. López

První šance utkání byla k vidění už ve 2. minutě, kdy v pokutovém území pálil Bosingwa, jeho pokus však Neuer vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Lisandra.

Domácí tlačili, o 10 minut později spadla zblokovaná střela Lucha na nohu Lisandrovi, ten zblízka opět proti gólmanovi Schalke zaváhal.

Obrovskou šanci promarnilo Porto jen o několik chvil později, když Bosingwův centr nedokázal do branky usměrnit Sektioui.

Další momenty zápasu byly ve znamení boje o každý míč, hlavně ve středu pole, vážnější příležitosti se diváci dočkali až ve 38. minutě, poprvé pálil nebezpečně také Quaresma, jeho pokus nedokázal Neuer zkrotit a míč tak raději uklidil do zámezí stoper Krstajič.

Ozvali se také hosté, přímý kop z nohy Kobiashviliho tečoval Alves, balón přiletěl přímo ke Kuranymu, ten však zblízka selhal.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí, už v 55. minutě se dostali do další z množství šancí. Rohový kop zahrál Meireles na hranici malého vápna, Neuer vyběhl, ale míč netrefil a chladnou hlavu nedokázal udržet Lisandro, který svou hlavičku poslal mimo 3 tyče.

Obrovskou příležitost měli o minutu později zase domácí. Přímý kop nasměroval Quaresma na hlavu Alvese, ten míč prodloužil za sebe, kde čekalo klubko hráčů Porta. Sektioui měl před sebou jen prázdnou branku, přesto zázračně dokázal Neuer jeho pokus eliminovat.

V 65. minutě měli jít hráči domácích do deseti, když vyběhnuvší Helton vyrazil míč rukama mimo pokutové území, rozhodčí si však ničeho nevšimli.

Nakonec však stejně Porto do deseti muselo, o půl hodiny později viděl červenou kartu po zákroku na Kobiashviliho Fucile.

Domácí přesto dokázali ještě do konečného hvizdu sudího skórovat. Po dalších 4 minutách se Lisandro obtočil kolem obránce soupeře a jeho střela zamířila do pravého horního rohu branky Schalke.

Stav byl po prvním vzájemném střetnutí nerozhodný a mělo se prodlužovat. Ještě do konce normální hrací doby však se svými dobrými pokusy neuspěli Farias, jehož ránu Neuer vyrazil a Quaresma, ten mířil těsně mimo.

V prodloužení byli ze začátku opět aktivnější Portugalci. Quaresma se prohnal po levém křídle, vybídl ke skórování Fariase, ten však o několik centimetrů minul.

Do obrovské příležitosti se dostal technicky skvěle vybavený fotbalista i ve 102. minutě, sám před Neuerem ale překvapivě zaváhal.

Následovala druhá část prodloužení. Neuerovu pozornost vyzkoušel svým lobem také střídající Čech, mířil do horní sítě brány.

Po Luchovu pasu se ve 109. minutě neprosadil ani Farias, svou střelu přes hlavu poslal nad svatyni Schalke.

Poslední šance prodloužení patřila opět Portu, Quaresmův přímý volný kop zamířil k Emanuelovi, jeho ránu však Neuer dokázal zkrotit.

Na řadu přišly pokutové kopy.

První penaltu proměnil razantním pokusem k tyči Rafinha, Helton se míče dokázal dotknout.

Na 1:1 vyrovnal Lucho mířící doprostřed branky.

V pohodě si hráči německého mužstva počínali i v dalším pokutovém kopu, Rakitič s přehledem zvýšil na 1:2.

Na řadu přišel Alves, jeho chabý pokus Neuer vyrazil.

Třetí pokus Schalke skončil také brankou, tentokrát se trefil Altintop.

Další výtečný zákrok si Neuer připsal při ráně Lisandra. 1:3