Zpět na » Liga mistrů » Chelsea jednoznačně přehrála Olympiakos a postupuje

Liga mistrů - Chelsea jednoznačně přehrála Olympiakos a postupuje

Chelsea jednoznačně přehrála Olympiakos a postupuje © -

0

05.03. - Chelsea na Stamford Bridge bez větších komplikací přehrála Olympiakos a postupuje jako třetí anglický celek do čtvrtfinále Ligy mistrů. Po brankách Ballacka, Lamparda a Kaloua zvítězila 3:0 a zaslouženě se může těšit na čtvrtfinálový los.

Chelsea FC - Olympiakos Pireus 3:0 (2:0)

Branky: Ballack 6’, Lampard 25’, Kalou 48’

Překvapivě se v brance Chelsea neobjevil Petr Čech, který si při tréninku přivodil zranění kotníku, nahradit ho tak musel Carlo Cudicini.

Chelsea zápas zahájila aktivně a tlačila se k šestnáctce Olympiakosu už od úvodních minut. To jí málem přineslo vedení ve čtvrté minutě, kdy se probíjel do zakončení Drogba, přihrál Coleovi, ten ale trefil tyč a z dorážky minul Drogba branku. Vzrušení v ochozech ale bylo zbytečné, protože Joe Cole byl vystaven postavení mimo hru.

Už o minutu později to ale už bylo 1:0. Rychle rozehraný aut stejně rychle nakopl Lampard směrem k Nikopolisovi a na malém vápně nehlídaný Michael Ballack otevřel brankový účet zápasu.

Domácí byli i nadále při chuti a byl to opět pomezní rozhodčí, který zastavil jejich akci o další tři minuty později. Tentokráte to ale byla zřejmě chyba, protože Salomon Kalou zřejmě v ofsajdu nestál.

Trvalo více, než deset minut, než se hosté dostali na dostřel Cudicinimu, jenže žádnou kloudnou akci se jim nepodařilo vymyslet. Naopak byli to znovu hráči v modrém, jmenovitě Joe Cole, který se dokázal dostat až do šestnáctky a odcentrovat na Drogbu, který byl ale tentokrát střežen. Drogba tak nedokázal míč nasměrovat přesně a zamířil vysoko nad.

V pětadvacáté minutě to už s Olympiakosem vypadalo ještě hůř. Ballackovu tvrdou střelu Nikopolidis nedokázal udržet a Lampard se z jednoho metru už prostě nemohl netrefit.

V pohodě hrající domácí pak i nadále kontrolovali průběh první půle a nenechali Olympiakos za celý první poločas dokonce ani jednou vystřelit na branku!

A jak v pohodě vlétli do zápasu na začátku, tak pokračovali domácí i v půli druhé. Běžela teprve třetí minuta a míč se z rohového kopu dostal skrz šestnáctku, dopadl přímo k nohám Salomona Kaloua, jemuž stačilo jen nastavit nohu a dorazit míč za bezmocného Nikopolidise. 3:0.

V 53. minutě unikli jen o kousek hosté dalšímu inkasovanému gólu. Lamparda vyslal na pravé straně Kalou, anglický záložník tentokrát nezamířil přesně.

Carlo Cudicini si vůbec poprvé zachytal až v 61. minutě, kdy Makelele na hranici šestnáctky fauloval vystřídavšího Leonarda a řekové zahrávali přímý kop. Se střelou, která z něj vyústila však neměl příliš mnoho práce.

Další, zřejmě chybně, odmávaný ofsajd si pomezní rozhodčí připsali v 66. minutě hry, kdy Drogba dostal opět míč hezky do běhu, své sólo také výborně zakončil, jenže v tu dobu už měl dávno pomezní nahoře svůj praporek.

O vynikající formě Joe Colea nebylo potřeba ani před zápasem nutno debatovat. Cole to dokázal znovu několikrát v zápase. V 69. minutě si vynikajícím způsobem zpracoval míč z Cudiciniho výkopu, prošel i přes bránícího hráče a tvrdou střelu s obtížemi Nikopolidis zneškodnil. Akce pokračovala, Makelele doběhl míč, položil dalšího z řeckých obránců, ale ani svou druhou střelu na Nikopolidise nedokázal hostujícího golmana překonat.

Nejblíže vstřelení branky byli hosté v 82. minutě, kdy dalekonosnou ránu Bellushiho zastavilo až břevno Cudiciniho branky. O minutu později zachraňoval italský brankář čisté konto Chelsea znovu po přímém kopu Stoltidise a další efektní zákrok ukázal i proti následné dorážce Antzase. Minuta slávy Carla Cudiciniho tím ale končila, víc jej vyniknout hráči Olympiakosu nenechali.

Olympiakos v sedmi svých vystoupeních na ostrovech čtyřikrát odjížděl s debaklem 0:4, dnes k tomu neměl daleko, prohrál 0:3.

Chelsea si tak vítězstvím udržela domácí neporazitelnost i v 59. zápase v řadě, hlavně se ale dostala do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Chelsea: Cudicini - Ferreira, Carvalho, Terry, A. Cole - Ballack, Makelele, Lampard (77´ Essien) - J. Cole (79´ Wright-Phillips), Drogba, Kalou (71´ Malouda)
Olympiakos: Nikopolidis - Zewlakow, Antzas, Julio Cesar, Pantos - Ledesma (Bellushi 54’) - Torosidis (76´ Sisic), Patsatzoglou, Stoltidis, Djordjevic (Leonardo 58’) - Kovacevic

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Stanislav Horák / FotbalPortal.cz (foto bbc.co.uk / eurosport.com)