Zpět na » Liga mistrů » Hodnocení hráčů - odvety zápasů osmifinále LM 04.03.2008

Liga mistrů - Hodnocení hráčů - odvety zápasů osmifinále LM 04.03.2008

Hodnocení hráčů - odvety zápasů osmifinále LM 04.03.2008 © -

0

05.03. - Hodnocení hráčů. FotbalPortal.cz Vám přináší hodnocení hráčů, kteří zasáhli do včerejších odvet osmifinále Ligy mistrů. Barcelona porazila Celtic Glasgow 1:0, AC Milan prohrál s Arsenalem 0:2, Manchester United zvítězil nad Olympiquem Lyon 1:0, Sevilla vyhrála nad Fenerbahce 3:2, pokutové kopy však nakonec rozhodly o postupu tureckého mužstva

Messi - Eto´o - Ronaldinho

Víctor Valdés - 6: Katalánský brankář neměl moc práce, v posledních momentech zápasu však dobře vychytal střelu Nakamury. Obranu dirigoval dobře, jistý ve vzduchu

Gianluca Zambrotta - 7: V útoku působil svému soupeři vždy problémy, Naylorovi nedal ani na chvíli vydechnout. Navíc si několikrát pohrál s McGeadym

Carles Puyol - 7: V obraně měl práce jen poskrovnu, za to se předvedl častokrát v ofenzívě. Když už se dostal k nutnosti zakročit, nechyboval

Lilian Thuram - 6: Francouze už nezdobí taková pohyblivost, jako když byl mladý, ale včerejší utkání si mohl užít, protože nebyl moc otestován. Odehrál si, co musel

Sylvinho - 7: Přestože letos nedostává tolik šancí, svou příležitost ve včerejším utkání využil množstvím ofenzivních akcí. Asistoval i jediné branky týmu a předvedl několik dobrých centrů

Deco - 7: Prezentoval se dobrým výkonem, byl aktivní, spoustu toho naběhal, což u něj často není zvykem. Dobře spolupracoval s Xavim a Ronaldinhem

Yaya Touré - 6: Po víkendové absenci v lize se vrátil do základní sestavy, moc se však nepředvedl, hlavně, co se ofenzivní fáze hry týče

Xavi - 8.5: Zase jednou inspirace pro spoluhráče, navíc vstřelil jediný gól souboje. 82 % jeho pasů našlo přesně svého adresáta, dirigoval střed hřiště

Lionel Messi - 6: Očekávání byla před zápasem na Argentince vysoká, Messi nakonec skončil v slzách a kvůli zranění musel střídat

Samuel Eto´o - 6: Nedal ani branku, navíc ani pořádně nevyzkoušel hostujícího gólmana. Jeho oba dobré pokusy zblokovali hráči soupeře. Stahoval se do hloubi pole pro míč, ale vpředu tím pádem chyběl. Čekalo se od něj víc

Ronaldinho - 7.5: Odehrál kvalitní utkání, prezentoval se několika typickými fintami, několikrát nebezpečně pálil. Dobrý ve hře dopředu

Náhradníci:

Eidur Gujohnsen - 6: Islandský reprezentant neměl příliš času předvést se

Thierry Henry - 6: Měl přes hodinu na to, aby ukázal své dovednosti, obraně Celticu však nepůsobil žádné problémy

Edmílson - 6: O víkendu odehrál špatný zápas, v duelu se Skoty se brazilský středopolař rovněž neprezentoval v nejlepší formě

Celtic Glasgow: 4-4-2

Boruc

Wilson - Caldwell - McManus - Naylor

Nakamura - Brown - Donati - McGeady

Hartley - V. of Hesselink

Artur Boruc - 7.5: Polský brankář může být jen s jedinou inkasovanou brankou spokojen. Několik dobrých šancí soupeře zmařil, kvalitní výkon

Mark Wilson - 5: Mladý pravý bek měl na Nou Camp spoustu potíží při ofenzivních jízdách Barcelony. Neprezentoval se vůbec jistě

Gary Caldwell - 6: Zkušený stoper nebyl špatný, spolu s McManusem předvedli slušné úsilí zastavit útoky soupeře. Jediná branka v síti Celticu mluví za vše.

Stephen McManus - 7: Skvěle zblokoval pokus Eto´o, kamerunského střelce do šancí nespouštěl. Sebejistý výkon

Lee Naylor - 5: Stejně jako Wilson byl levý obránce Celticu během úterního večera v problémech, které mu působili hlavně Messi, Eto´o a také Zambrotta.

Shunsuke Nakamura - 7: Už předvedl i lepší výkony, v první půli se snažil, ale jeho úsilí postrádalo nápad. V posledních minutách zápasu dobře střílel

Scott Brown - 6 : V popisu práce měl rozrušovat hru Barcelony ve středu pole. Nepůsobil soupeři problémy, ani jednou nevystřelil, bránil

Massimo Donati - 4: Měl být vystřídán dřív než o poločase, příšerný výkon. Spousta jednoduchých pasů mířila na nohy soupeře, Strachan udělal dobře, že ho do druhého dějství neposlal

Aiden McGeady - 6: Spousta diváků se na něj těšila, nedostal však nejmenší šanci zazářit, v ofenzívě neviditelný

Paul Hartley - 5: Snažil se chodit si po většinu utkání pro balón, hře Celticu to však mnoho nepomohlo. Při střídání působil velmi frustrovaně

Jan Vennegoor of Hesselink - 6: Vytáhlého Nizozemce nemůžeme vinit kvůli toho, že Valdése neotestoval, nebyla mu totiž dána dostatečná podpora od spoluhráčů. Hrotový střelec toho bez kvalitního zásobování pasy sám moc nezmůže

Náhradníci:

Georgios Samaras - 7: Po vystřídání Veenegoor of Hesselinka se prezentoval velmi živě, párkrát zádní čtyřku Barcy potrápil.

Evander Sno - 6: O poločase vystřídal Donatiho, soustředil se hlavně na bránění a rozehrávání míčů, mnohem lepší než jeho spoluhráč

Scott McDonald - 6: V posledních minutách zápasu byl prvním, kdo ze Skotů střílel. Za chvilku na hřišti toho ani moc stihnout nemohl

Pato - Inzaghi

Kalač - 5: Dida zpět! Ano, vážně. Šokující chyba při Fabregasově gólu. Bylo jen otázkou času, než se Australan vrátí do formy, kdy předvádí jednu pohromu za druhou

Oddo - 6: Relativně často u míče, v defenzívě solidní, ale jeho centry byly ve většině případů hodně chabé

Nesta - 7: Dobrý výkon, často napravoval chyby Kaladzeho. Kdyby Nesta nenastoupil, dal by Arsenal 4 nebo 5 gólů

Kaladze - 4.5: Hodně slabý, špatný v poziční hře. Nesta ho zachránil. Při Adebayorově brance ho obehrál Walcott

Maldini - 7: Spolu s Nestou jediný hráč Milána, který si zaslouží alespoň nějakou pochvalu. V téměř 40 letech absolutně zastínil své spoluhráče. Skutečná legenda. Škoda, že se s evropskou scénou musel rozloučit takto

Gattuso - 5.5: U něj jsme za ty roky zvyklí na mnohem více energie. Stárne, ale bojuje tvrdě

Pirlo - 3: Nejhorší Pirlův výkon, kterým jsem za celý svůj život viděl. Téměř pokaždé obrán o balón. Vůbec neměl být na hřišti

Ambrosini - 5: Stejně jako jeho dva kolegové ze středu pole velmi slabý. Absolutně ho přehráli Fabregas s Flaminim

Kaká - 5: Zcela znatelně se trápil svým zraněním. Po většinu utkání anonymní, ale předvedl v každém z poločasů 1 brilantní sólo

Pato - 5.5: Jeho potenciál je vidět zřetelně. Stále však musí růst. Takticky nevěděl, kde se má na hřišti správně postavit, to zažitou hru Milanu ničilo

Inzaghi - 5: V prvních 20 minutách běhat a působil Arsenalu problémy, pak se absolutně vytratil. Když nehraje Seedorf, nestřílí Inzaghi branky

Almunia - 6: Musel do akce jen minimálně, když už zakročil, neměl problém

Sagna - 6.5: Dobrý výkon pravého křídelního beka, za celý zápas se nezastavil, kvalitně podporoval útok

Senderos - 7: Švýcarský stoper má být slabým článkem Arsenalu. V duelu s italským soupeřem to však vyvrátil. Velmi solidní, v druhém poločase mohl ve velké šanci poslat Arsenal do vedení, napálil však Kalače

Gallas - 7.5: Výtečný, poradil si s hrozbou Pata a organizoval celou obranu Arsenalu

Clichy - 6: Francouz po celé utkání bojoval s Oddem. Jejich mini souboj skončil nerozhodně

Eboue - 6.5: Táhl hru svého celku podél pravé postranní čáry, dobře spolupracoval se Sagnou. V jasné šanci pálil otřesně mimo

Flamini - 9: Absolutně fantastický ve středu pole. Kompletně záložní řadě dominoval, roste z něj jeden z nejlepších štítových hráčů světa. Kaká naprosto eliminoval. Muž zápasu

Fabregas - 8.5: Partnerství Fla-Fa uprostřed zálohy londýnského celku je výtečné. Fabregas diktoval hru, Pirla téměř znemožnil. Vstřelil postupovou branku Arsenalu dalekonosnou ranou, tu však měl Kalač chytit. V první půli navíc trefil břevno, po hlavičce Maldiniho vykopával z brankové čáry

Diaby - 6: V první půli mu nechyběla energie a tvrdá dřina, v poločase druhém však ze hry vymizel

Hleb - 6.5: Když má den, sledovat jeho technické finesy je zábava. Několik chytrých uliček, hbitých běhů. Kdyby uměl lépe střílet, byl by jedním z vůbec nejlepších fotbalistů současnosti

Adebayor - 8: S Kaladzem si po celý večer dělal, co chtěl. Kdyby nebylo Nesty, mohl být zápas přehlídkou jeho dovedností. Vstřelil svůj 1. gól v Lize Mistrů za Arsenal a pojistil tak výsledek 0:2

Kanouté - L. Fabiano

Palop - 6: Při standardních situacích, ze kterých Sevilla dvakrát inkasovala, ho nepodržela obranná čtveřice. V pokutových kopech zastíněn gólmanem soupeře

Alves - 8: V ofenzívě absolutně nezastavitelný, v obraně ho však několikrát hráči Fenerbahce dokázali přejít. Jeho podpora útoku vedla k vítězství. Bude zklamaný neproměněnou penaltou

Escudé - 6: Výborně pomáhal Dragutinovičovi, když jeho parťák ze středu obrany zaváhal. Ale jinak slabě obsazoval hráče což vedlo k faulům a standardním situacím

Dragutinovič - 6.5: Svého krajana Mateju Kežmana umlčet dokázal, působil velmi sebevědomě a silně. Když měl bránit standardní situace, byl opravdu chabý

Adriano - 6: Na beku solidní, nezastavil se za celé utkání, do útoku však příliš nepromluvil

Navas - 6.5: Od standardů nenápadný, ale přesto efektivní a při svých ofenzivních výpadech velká hrozba pro Fener

Poulsen - 7: Na konci úvodního dějství předvedl proti soupeři klíčový zákrok. V zápase působil téměř jako pátý obránce, svou roli ale plnil dokonale

Keita - 7: Vstřelil překrásnou branku, jednu z vůbec nejhezčích v turnaji, ale jinak se moc nápadně neprezentoval. Když Španělé bojovali o 4. gól, nebyl schopen zásobovat útok

Capel - 8: Z levého křídla byl pro soupeře obrovskou hrozbou, kdokoliv se mu postavil, prohrál. Škoda, že jeho hra nakonec nepřinesla kýžené ovoce

Fabiano - 6: Překvapivě se nedokázal gólově prosadit, do jasných příležitostí se však nedostal. Před klíčovou druhou brankou soupeře vystřídán

Kanouté - 6.5: Mohl skórovat, ale jinak svatyni Fener téměř neohrozil

Náhradníci:

Renato - 6: Měl několik příležitostí přiřknou vítězství na stranu svého mužstva, ale nedokázal je dobře za 15 minut, co byl na hřišti zakončit.

Maresca - 5.5: Do středu zálohy Sevilly měl přidat sílu a pokusit se vstřelit v nastavení gól. Svou roli téměř splnil

Koné - nehodnocen

Fenerbahce: 4-4-2

Volkan

Gökhan - Edu - Lugano - Vederson

Deivid - Aurélio - Selcuk Sahin - Boral

Kežman - Alex

Volkan - 7.5: Je zodpovědný za první dva góly, kdy se špatně postavil a nedokázal předjímat blížící se situaci. V penaltovém rozstřelu však svůj výkon více než zachránil, chytil 3 pokutové kopy soupeře. Nebýt dvou chyb, dostal by mnohem vyšší hodnocení

Gökhan - 5: Ofenzíva Sevilly si s ním pohrávala, zejména Capel. Častokrát fauloval a je s podivem, že nebyl vystřídán

Edu - 6.5: Svou práci na stoperu splnil s minimálními problémy a chybami. Jediným mínusem je neproměněná penalta

Lugano - 6: Působil vedle Edu velmi nejistě, při standardních situacích se rovněž neprosazoval. Přesto dokázal předvést několik klíčových zákroků

Vederson - 6.5: Byl aktérem zajímavého souboje s Navasem. Někdy vyhrál, někdy prohrál, celkově ale předvedl kvalitní výkon a několikrát zastavil slibně se vyvíjející akci Sevilly

Deivid - 8: Dvě klíčové branky hráče poslaly Fenerbahce do prodloužení a poté do penaltového rozstřelu, který byl pro Turky úspěšný

Aurélio - 6.5: V první půli po dlouhou dobu neviditelný, druhý poločas mu však vyšel o poznání lépe a byl schopen vypomáhat útoku a hrozit defenzívě domácích

Selcuk - 6: Jeho nedorozumění s Luganem vedlo k faulu, po kterém Sevilla vstřelila první branku. Díky té se mohla prezentovat od počátku uklidněným dojmem

Boral - 7.5: Spojnice mezi ofenzívou a defenzívou. Když bylo potřeba, vypomáhal vzadu a navíc byl u téměř každého útoku svého celku v druhé půli. Odchovanec mužstva na sebe upoutal tímto výkonem pozornost

Alex - 8.5: Jako jediný z hráčů Fener působil tak, jako obvykle. Vytvářel spoustu nebezpečných situací a jeho zahrávání standardních situací bylo pro domácí velkou hrozbou

Kežman - 5: Prezentoval se těžkopádně, na hrotu byl po většinu zápasu osamocený. Často hrál nečistě, vstřelil však klíčovou třetí penaltu svého celku

Náhradníci:

Semih Sentürk - 5: Nepředvedl se hrdinským výkonem tak jako v prvním vzájemném střetnutí. Po většinu času stráveného na hřišti ve hře hostí anonymní

Rooney

Van der Sar 6.5: Brankář měl velmi málo práce co se týče běžné hry, starosti mu však působily standardní situace z kopačky Juninha

Brown 7.5: S Ben Arfou si v pohodě poradil, několikrát dobře zaútočil, jeho centr navíc vedl k jediné brance zápasu

Ferdinand 7: Jistě ho naštval předzápasový komentář Benzemy, že střed obrany United je pomalý. Od první minuty střelce Benzemu strážil a nedal mu nejmenší šanci

Vidič 7: Podobně jako Rio, velký Srb dobře hlídal Benzemu, dokázal kvalitně zastupovat Evru, který se často vydával dopředu

Evra 7: Jeho ofenzivní výpady působily Lyonu neustále problémy, povinnosti v defenzívě si také splnil

Fletcher 7.5: Tvrdě pracoval, za celých 90 minut se nezastavil. S míčem u nohy pracoval efektivně a neustále se nabízel pro hru

Carrick 7: Začal jako nejlepší z hráčů United, chytře přihrával, držel střed hřiště, v druhé půli ale vymizel

Anderson 6.5: Dobrý start, několik kvalitních pasů, s časem se však také vytrácel až byl vystřídán Tevézem

Ronaldo 7.5: Po slabém začátku si portugalská hvězda cestu do zápasu našla, i když často přes střed hřiště. Nebyl to jeho nejlepší výkon, ale svou práci pro United odvedl

Nani 6.5: Křídelní záložník rovněž dobře pracoval, krajní beky Lyonu na obou stranách hřiště udržoval pod neustálým tlakem

Rooney 7: Ukázal zkušenost a chytrost, stahoval se pro míč hluboko do středu pole. Když k němu přišel Tevéz Rooney ožil, měl vstřelit alespoň 1 branku

Náhradníci:

Tevéz 7: Jako vždy se prezentoval pracovitě, svou výtečnou technikou nedal bekům Lyonu spát. Pro Rooneyho vytvářel prostor. Hrát se ještě o 15 minut déle, jistě se prosadí

Benzema

Coupét 6.5: Neměl před brankou moc práce, chyboval při jediné brance Ronalda. Své zaváhání ale napravil zákrokem proti Rooneymu v posledních minutách hry

Clerc 6.5: Krajní bek měl od začátku co dělat, musel čelit Ronaldovi, Rooneymu a Nanimu. Měl využít skvělé příležitosti v pokutovém území po přiťuknutí Benzemy, zvolil však zpětný pas, který se mu nepovedl

Squillaci 7: Kvalitní výkon stopera, Rooneyho udržel relativně na uzdě, nedokázal však odvrátit centr Browna, který vedl k brance.

Cris 7.5: Vrátil se na střed obrany, prezentoval se obdivuhodně. Zdobila jej hlavně výtečná poziční hra a řízení zbytku defenzívy

Grosso 6.5: Brzy obdržel žlutou kartu, přes to se však snažil co nejvíce zapojovat do útočných akcí. Při jediném gólu ho přechytračil Brown

Kä,,llström 6.5: Tvrdě pracoval, bojoval, střílel z dálky. Chybělo mu více invence a tvořivosti

Toulalan 7: Jako vždy běhal neúnavně po hřišti, chyběla mu však hbitost v osobních soubojích

Juninho 6.5: Brazilec znovu nedokázal nic proti těsné tříčlenné záloze soupeře vymyslet, zklamal rovněž v osobních soubojích

Ben Arfa 7: Vysoce oceňovaný mladík si dobře rozuměl s Bezzemou, ozdobil svůj výkon neustálým pohybem, několika povedenými kličkami a narážečkami. Všechny jeho šance převážně z prostoru před pokutovým územím nemířily mezi 4 tyče

Govou 6: Francouz odvedl svou nejlepší práci v defenzívě při útocích Evry, v útoku však nenabídl nic a byl vystřídán

Benzema 7.5: Opět nejlepší hráč Lyonu. Přestože hrál na hrotu sám, dokázal se stahovat pro míč, nabíhat si do uliček a být pro brankáře soupeře konstantní hrozbou. Ukázal fotbalovou chytrost, kterou však limitovala těsná obrana stoperů United.

Náhradníci:

Keita 6.5: Mladík toho vzhledem k nedostatku času ukázal poměrně hodně, octl se v největší šanci hostí, svou ránu ze 12 metrů však v gól neproměnil

Fred 5.5: Měl příliš málo času něco ukázat