Zpět na » Liga mistrů » Barcelona podle předpokladů postupuje

Liga mistrů - Barcelona podle předpokladů postupuje

Barcelona podle předpokladů postupuje © fifa.com - Xavi slaví svou branku

0

04.03. - V úterní odvetě osmifinále Ligy Mistrů porazila na Nou Camp Barcelona skotský Celtic Glasgow 1:0 a po předešlém vítězství 3:2 na jeho hřišti postupuje do čtvrtfinále soutěže. Autorem jediné branky španělského celku byl Xavi

Barcelona - Celtic Glasgow 1:0 (první zápas 3:2), postupuje BARCELONA

3´ [1 - 0] Xavi

Jedinou brankou Xaviho si Barcelona zajistila domácí vítězství a samozřejmě postup do čtvrtfinále. Nepříjemnou kaňkou na utkání je zranění Lionela Messiho, který si podle prvních informací zpřetrhl vaz.

Po výhře ve Skotsku před dvěmi týdny byla pro Blaugrana odveta spíše formalitou. Katalánský celek se však neprezentoval ani zdaleka v nejlepší formě, Víctor Valdés přesto nemusel často zasahovat, Celtic se totiž po dlouhou dobu soustředil převážně na defenzívu.

Messiho zranění bude pro Barcelonu velkou ranou, Argentinec musel ze hřiště odkulhat v slzách.

Manažer Celticu Gordon Strachan řekl už před zápasem, že by se musel stát zázrak, aby jeho svěřenci postoupili.

Jeho slova se potvrdila už po 3 minutách, kdy Xavi rozehrál míč na Ronaldinha, ten periferně viděl nabíhajícího Sylvinha. Brazilský bek odcentroval na naběhnuvšího Xaviho a ten skvěle překonal Artura Boruce v brance skotského celku.

To byl začátek, který by si Frank Rijkaard jistě přál i v minulém ligovém zápase s Atleticem, který katalánský celek prohrál 4:2.

Domácí se brankou uklidnili, utkání dominovali s přehledem a dostávali se do množství šancí. Často byl u míče zejména Eto´o.

Právě kamerunský střelec zakončoval hrudí, mířil však vedle, následovala příležitost Ronaldinha, jehož dělovku nedokázal Boruc chytit, ale alespoň vyrazit.

Po půlhodině hry se na ofenzivní výlet dostal Carles Puyol, naskočil si na centr ale s jeho pokusem si dokázal gólman soupeře poradit.

O pět minut později musel ze hřiště odejít Messi, který se uprostřed běhu bez kontaktu s kýmkoliv jiným zastavil a divákům na Nou Camp bylo jasné, že něco je následkem zákroku z před několika minut špatně.

Za doprovodu několika spoluhráčů argentinská hvězda vystřídala. Pokud se potvrdí spekulace o natržení vazu, bude svému týmu pravé křídlo chybět až několik týdnů.

Messiho nahradil Henry, do poločasu už nebyla ani na jedné straně k vidění vážnější šituace.

Celtic se v úvodu druhého dějství zlepšil, hráči skotského celku se více vraceli a neodevzdávali míče soupeři tak lacino.

Těsně před hodinou hry vyslal Eto´o dopředu Ronaldinha, jehož ostrý halfvolej si vynutil dobrý zákrok Boruce.

V další příležitosti se opět octl aktivní Eto´o. Zambrotta odcentroval do pokutového území, kamerunský střelec přelstil ofsajdovou past Celticu, ale na balón už doskočit nedokázal.

K prvním dvěma zákrokům donutily Valdése střely Scotta McDonalda a Shunsuke Nakamury až v posledních okamžicích duelu.