Zpět na » Liga mistrů » Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 20.02.2008

Liga mistrů - Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 20.02.2008

Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 20.02.2008 © -

0

21.02. - Přinášíme Vám hodnocení všech hráčů, kteří odehráli včerejší první utkání osmifinále Ligy Mistrů. Arsenal - AC Milán 0:0, Lyon - Manchester United 1:1, Fenerbahce - Sevilla 3:2, Celtic Glasgow - Barcelona 2:3

Arsenal - AC Milán 0:0

Arsenal remizoval na Emirates Stadium v prvním utkání osmifinále Ligy Mistrů 0:0.

Mockrát zasahovat nemusel, ale udělal vše, co bylo potřeba

Sagna - 6: V defenzívě spolehlivý, navíc přidal několik nebezpečných ofenzivních výpadů po pravé straně

Touré - nehodnocen: odkulhal po pěti minutách utkání

Gallas - 7.5:
Po příšerném výkonu v utkání s Manchesterem United opět na vrcholu. Na stoperu impozantní

Clichy - 6: Vzadu problémy neměl, ale do ofenzívy promluvil příliš tiše

Eboue - 8: Hodně živý a mazaný. Velmi nebezpečný při každém kontaktu s míčem. Měl skórovat v šanci na začátku druhé půle

Fabregas - 8: Absolutně předvedl svou třídu. Diktoval tempo hry Arsenalu, jasně přehrál playmakera hostí Pirla

Flamini - 6.5:
Typický bojovný výkon. V první půli byl díky němu Kaká téměř neviditelný, ve druhém poločase mu však Brazilec působil problémy

Hleb - 5.5:
Daleko od svých nejlepších zápasů. Se šikovným Bělorusem si dokázal Oddo v pohodě poradit, po přesunu z levého křídla do středu a na pravou stranu začal hrát mnohem lépe

Eduardo - 4: Chorvat se prezentoval anonymně. Ke hře domácích ničím nepřispěl.

Adebayor - 7.5: Byl vždy k ruce, chyběl mu však kvalitní parťák do útoku. Rozhodně měl proměnit šanci z konce utkání, kdy hlavičkou místo prázdné brány trefil břevno

Náhradníci:

Senderos - 8: Neprostupný článek obrany domácích. Důležitě zakročil při šanci Kaká

Pato

Kalac - 7: Nemusel předvést žádný vyloženě složitý zákrok, ale se střelami Arsenalu si vždy poradil s jistotou. Australan neudělal jedinou chybičku byl pro milánské skutečnou jistotou

Oddo - 7.5: Výtečný. Vynuloval jindy nebezpečného Hleba, po pravé straně se neustále pokoušel útočit. Nejlepší šanci hostů ke gólu ale spálil

Nesta - 8:
Absolutně výtečný do doby, než musel být kvůli zranění třísla vystřídán. Jeho souboj s Adebayorem byla radost sledovat. Těžko najít lepšího stopera

Kaladze - 8: Nepropustný na středu obrany. Když si Gruzínec odpustí pověstnou jednu chybu za zápas, je skutečně velkou oporou

Maldini - 9: Možná má 39, ale hraje, jako kdyby měl o deset let méně. Na levém beku nebyl svůj, ale když se přesunul po Nestově zranění na stopera, byl absolutně bezvadný. Legenda

Ambrosini - 6.5: Dobře se rval ve středu pole, až do poslední minuty se nezastavil

Gattuso - 6.5:
Jako vždy vášnivý, zapálený bojovník. S Abrosinim eliminoval prostor mezi obranou a zálohou

Pirlo - 4.5:
To tedy nebyl Pirlo, který letos nadchnul fanoušky Calcia. Ztrácel míče, soupeři ho přetlačili i co se týče fyzičky, Milánu spíše překážel. Jeho čas jistě přijde v odvetě

Seedorf - 4.5: Rovněž velmi nenápadný. Zdá se, že včera s Pirlem zkoumal noční život Londýna, letargický výkon

Kaká - 7: V první půli nenápadný, po pauze skutečná hrozba, předvedl množství zdařilých akcí

Pato - 6: Potenciál u něj každý musel vidět, ale je jasné, že Pato musí dospět. Kvůli jeho neúnavnosti se bála obrana Arsenalu vysunout se výše

Náhradníci:

Jankulovski - 5.5
Gilardino - 6

Emerson: nehodnocen

Lyon - Machester United 1:1

Sir Alex Ferguson bude s výsledkem spokojen více než jeho protějšek. Podprůměrný výkon United stačil k získání dobrého výsledku. První branku vstřelil v 54. minutě Benzema, 3 minuty před koncem srovnal Tevéz

Benzema

Coupét - 7.5: Při vyrovnávacím gólu mohl zasáhnou lépe, ale celkově předvedl velmi dobrý výkon, za zmínku stojí hlavně jeho zákroky při akci 1 na 1 s Rooney a při přímém kopu Ronalda

Reveillere - 6.5:
Krajnímu bekovi se proti Giggsovi a poté i Ronaldovi dařilo. Pracoval s velkou disciplínou, na druhou stranu nenabídl nic ofenzívě

Squillaci - 7:
Dominantní ve vzduchu při standardních situacích, po většinu hry uhlídal Rooneyho, ale stejně jako jeho defenzivní parťák nezasáhl nejšťastněji při vyrovnání Tevéze

Boumsong - 7: Hojně kritizovaný bek umlčel slova pochybovačů. Ukázal nespočetně mnoho důležitých bloků a zákroků. Chyběl při vyrovnání

Grosso - 6.5: Začal velmi dobře, z levého křídla zásoboval ofenzívu výtečnými centry, pak se však zašil do obrany

Juninho - 6.5: Brazilec opěvovaný pro skvělé přímé kopy vyprodukoval několik zajímavých situací, v otevřeném průběhu hry však nebyla dostatečně cítit jeho autorita

Toulalan - 7: Jako vždy eliminovat akce soupeře se skvělou efektivitou

Kallström - 6: Kazil přihrávky, obvykle je lepší. Na druhou stranu tvrdě proti Scholesovi a Andersonovi dřel

Clerc - 7: Za úkol měl minimalizovat Evrovy výpady po levé straně, to se mu také dařilo, navíc byl hojně využívaný při protiútocích

Govou - 7.5: Křídlo nebo forvard byl na levé straně hřiště velkou hrozbou, jeho úsilí však konečného efektu postrádalo

Benzema - 8: Trpěl nedostatkem kvalitních pasů od spoluhráčů, přesto po celý večer zaměstnával obranu United. Svou třídu prokázal perfektní brankou, kdy pohotově skóroval obklopen hráči soupeře

Náhradníci

Ben Arfa - 6.5:
Mladík ukázal za malý čas, že je skutečně velkým příslibem a rostoucí hvězdou. Během několika ofenzivních výpadů předvedl rychlé nohy a bojovnost, konečný produkt však rovněž chyběl

Bodmer - 5.5: Svou práci odváděl evidentně nervózní. Přišel na hřiště, aby ubránil výhru, to se mu ale nepovedlo

Rooney

Van der Sar - 6: Měl velmi málo práce, kromě toho vyndat míč z brány po gólu Benzemy. S jeho střelou však mohl dělat jen pramálo

Brown - 6: Začal dobře, tlačil se dopředu. S ubíhajícím časem se však ukázal nedostatek kvality při hře s míčem u nohy. Nakonec na ofenzívu plně rezignoval

Ferdinand - 6: Jako obvykle solidní výkon, ale po celou dobu mu působil Benzema problémy. Nevinný centr si málem srazil do vlastní brány, navíc stejně jako Vidič neubránil Lyon od první branky

Vidič - 6.5: Proti Benzemovi o něco lepší než jeho defenzivní parťák. Vyhrál množství vzdušných soubojů, stejně přes něj však forvard Lyonu projít dokázal. Přestože zachránil United od jednoho gólu, chyboval při střele Benzemy, která znamenala nakonec remízu

Evra - 6.5: Musel čelit co se týče eliminačních schopností solidně vybavenému Clercovi. Ten byl s Evrou na hřišti všude. Nenechal se však otrávit, roztahoval hru do stran a tvrdě pracoval

Ronaldo - 6.5: Jeho mobilita působila nějaké problémy, které vyústily v několik karetních trestů, ale obecně lze říct, že si s ním Lyon poradil

Scholes - 6: Po dlouhém zranění se zdá trochu z formy. Měl jednu slibnou šanci v pokutovém území, ale selhal

Hargreaves - 6.5: Tvrdě dřel, uzavíral prostory ve středu hřiště, do značné míry tak eliminoval spolupráci záložníků s Benzemou. Často však hrál nečistě

Anderson - 6.5: Od něj se očekávalo o něco víc. Přesto byl pro United velmi platným hráčem.Ukázal energický výkon od první do poslední minuty.

Giggs - 6: Na 100. zápas v Lize Mistrů nebude Giggs vzpomínat jako na vydařený. Konzervativní formace mu nevyhovovala, místo centrů v ofenzívě se musel soustředit na bránění. Lehce se také zranil, což ho zpomalilo

Rooney - 6.5:
Jako vždy tvrdě pracoval bez přerušení, nedal však žádnou branku. Spálil velkou příležitost, když se prodral přes stopera Lyonu 1 na 1 s Coupétem

Náhradníci:

Tevez - 7.5: Od vystřídání byl na hřišti okamžitě vidět, pro míč se hluboko stahoval, v ofenzívě dokázal procházet přes hráče soupeře. A samozřejmě, byl ve správný čas na správném místě, když vstřelil důležitý vyrovnávací gól

Nani - 6.5: Během minut strávených na hřišti toho moc nepředvedl, ale zaslouží si kredit za dobrý centr, který vedl k brance

Carrick - 5: V posledních okamžicích zápasu United zrovna nepodržel. Několik zbytečně zkažených pasů

Fenerbahce - Sevilla 3:2

Gólová přestřelka za divoké podpory domácích fanoušků byla k vidění v Istanbulu. Jako první se v 17. minutě trefil domácí Kežman, na 1:1 vyrovnal vlastním gólem Edu. Po přestávce poslal do vedení Turky Lugano, o chvíli poté však opět bylo z kopačky Escudého srovnáno. Poslední slovo měli ale domácí, 3 minut před koncem vstřelil vítězný gól Semih.

Alex - Kežman

Volkan -7: Proti oběma brankám Sevilly toho moc nadělat nemohl, zachránil vše, co se zachránit dalo

Gokhan -7: Za úsilí. Pravý bek se nezastavil od první minuty do konce zápasu, musí se však jak defenzivně, tak ofenzivně ještě o hodně zlepšit

Edu -6: Dal si vlastní gól, který ale nebyl jenom jeho chybou. Alvesův centr byl skutečně výtečný a kdyby nebyl zblokován, kdo ví, jak by to dopadlo. Jinak obecně řešeno solidní

Lugano -7:
Vstřelil krásnou hlavičkou branku, kterou dal svému mužstvu vedení 2:1, dokázal si poradit s Fabianem

Roberto Carlos-8: Brazilský levý bek hrál, jako by byl stále stejně mlád. Bezchybný výkon. Vždy nebezpečného Jesuse Navase umlčel, dokázal i útočit, podporoval Alexe a Borala. Kdyby se nezranil, nebyl by mužem zápasu Poulsen, ale on. Každopádně skvělý výkon

Selcuk -6: V první půli anonymní, ve druhém poločase o něco lepší, protože dostal více prostoru

Aurelio -7: Fantastický ve středu pole, nebezpečně vyrážel dopředu k podpoře ofenzívy

Boral -7: Na levé straně udělal pro své mužstvo velmi mnoho dobrého, prezentoval se několika dobrými centry a párkrát se také probojoval do zajímavých pozic

Deivid -5: Poulsen a Adriano ho dokonale umlčeli, nedostal vůbec žádný prostor

Alex -7: Nehrál sice tak skvěle, jak jsme od něj zvyklí, ale jeho třída na újmě rozhodně neutrpěla. Navíc byl při klíčovém momentu utkání. Vybojoval míč, přihrál Senturkovi a ten vstřelil 3 gól. Dobrý výkon

Kežman -7: Od začátku zápasu nebyl příliš ve hře, protože Alex se často stahoval do zálohy a Kežman byl tak na hrotu sám. Když už se dostal do šance, uměl ji využít, přesto se od něj čekalo trochu víc

L. Fabiano - Kanouté

Palop -7: Podobně jako jeho protějšek, co šlo chytit, chytil. Proti všem 3 brankám Fenerbahce bezmocný, solidní výkon

Alves -7: Jako vždycky po pravé straně jezdil nahoru dolů, byl prakticky u všeho, jeho centr si do vlastní branky srazil hráč soupeře, čímž Sevilla poprvé v duelu skórovala, mohl dostat i více bodů, kdyby si odpustil simulování

Escudé -5:
Dal vyrovnávací gól, ale upřímně jinak působil vcelku žalostně. V první půli zahrál v pokutovém území nešikovně rukou, penalta se však nepískala. U své vyrovnávací branky byl ve správný čas na správném místě, ale obecně řešeno na tento zápas nebude Escudé vzpomínat rád

Dragutonovič -5: Další slabý výkon na středu obrany Španělů. Velký Srb působil místy docela neohrabaně a při vítězné brance Senturka dal hráči soupeře až příliš mnoho prostoru

Navas -6: Roberto Carlos ho ubránil, nedal mu vůbec žádný prostor. Až se Brazilec zranil a musel vystřídat, dostal se Navas mnohem více do hry, přesto neměl na hru takový vliv, jaký by mít jistě chtěl

Poulsen -8: Podle všeho muž zápasu. Nepřešlo přes něj ve středu hřiště absolutně nic. Navíc přizvednutím míče přispěl k vyrovnávací brance Escudého na 2:2

Keita -7: Výkon založený na fyzické kondici učinil střed hřiště téměř neprostupnou zdí, ve hře dopředu se mu nedařilo

Duda -7:
Své místo jako alternativa Diega Capela si zasloužil. Po celou dobu byl na levém křídle velmi aktivní. Chyběla mu sice větší rychlost, vše ale doháněl efektivními kličkami a navíc neustále zaměstnával Gokhana, svou práci si s Adrianem odvedl také v defenzívě

Kanouté -6: Zakládání ofenzivních akcí jeho zapojení prospívalo, ale do mnoha příležitostí vstřelit gól se nedostal. Často se stahoval do středu hřiště a přestože měl také trošku smůlu, odvedl dobrou práci

Fabiano -5: Vepředu hodně izolovaný, navíc když už byl u míče, nedařilo se mu, před brankou mu chyběl klid

Náhradníci:

D. Capel -7

Celtic - Barcelona 2:3

První gól utkání vstřelil 16. minutě Vennegoor of Hesselink, o chvíli později však bylo z kopačky Messiho vyrovnáno. Do poločasu vrátil vedení na stranu Skotů B. Robson, v úvodu druhého dějství opět srovnal Henry. Poslední slovo měli hosté, 12 minut před koncem utkání se svou druhou brankou v zápase prosadil Messi.

Vennegoor of Hesselink - McDonald

Artur Boruc - 8: Polský brankář sice třikrát inkasoval, ale nebýt jeho jistoty a reflexů, Celtic mohl prohrát daleko větším rozdílem

Paul Caddis - 6: Zasáhl v klíčovém okamžiku, když střela Henryho mířila za branku. Měl to těžké, hráli na něj Ronaldinho a Abidal

Gary Caldwell - 6: Oba stopeři Celticu dirigovali obranu vcelku dobře, hosté měli s přechodem do útoku díky nim problémy

Alan McManus - 6: Spolu s Caldwellem se posunovali stále více dozadu, protože Barca v druhé půli tlačila, svým výkonem nebudou zklamáni, prohráli jen o gól

Lee Naylor - 6: Měl hlídat Messiho a zdali to bylo jeho dobrým obsazováním, nebo pomalým startem Argentince, dařilo se mu to. První branka Barcelony však všechno změnila

Shunsuke Nakamura - 6: Před zápasem se od něj jako od velké hvězdy domácích mnoho čekalo, Nakamura se ale vůbec nepředvedl.

Paul Hartley - 6: Nedokázal na 100 % splnit svůj úkol, tedy bránit záloze soupeře v působení příliš mnoha problémů. Nebyl vidět, později vystřídán

Barry Robson - 7: Nová posila Celticu se prezentovala velmi dobře, krásnou hlavičkou poslala navíc svůj tým opět do vedení

Aiden McGeady - 7: Levé křídlo bylo velmi živé, několikrát nebezpečně odcentrovalo, nic z toho ale nebylo. Muselo ho zklamat, že jeho tým se rozhodl zůstat zalezlý na své půli místo toho, aby se pokusil o ofenzívu

Jan Vennegoor of Hesselink - 7: Velký Nizozemec se dokázal výtečně prosadit mezi dvěma obránci při úvodní brance, od té doby však nebyl vidět, protože ho spoluhráči na hrotu pasy nezásobovali dostatečně

Scott McDonald - 6: Měl ten samý problém jako jeho parťák z útoku. McDonald se gólově neprosadil, navíc nedokázal způsobit Valdésovi jakékoliv problémy

Náhradníci:

Georgios Samaras - 6: Řecký střelec si snažil najít cestu skrz obranu Barcy, ale po většinu svého času stráveného na hřišti běžel se sklopenou hlavou k první skupině beků soupeře

Mark Wilson - 6: Trápil se, stejně jako většina zálohy Celticu, do hry se navíc dostal, když zápasu dominovala Barcelona