Zpět na » Liga mistrů » Arsenal smírně s AC Milan

Liga mistrů - Arsenal smírně s AC Milan

Arsenal smírně s AC Milan © -

0

20.02. - Londýnské střetnutí Arsenalu s AC Milan branky nepřineslo. O postupujícím se rozhodne až za tři týdny na San Siru.

Za chladného lehce větrného počasí, jenž na londýnském Emirates Stadium vládlo, nastoupil domácí Arsenal proti AC Milan.

Na straně ostrovního celku do zápasu nezasáhl český reprezentační kapitán Tomáš Rosický, jehož trápí bolavé koleno, Nizozemec Robin van Persie, Abou Diaby a ani absentující jednička mezi tyčemi Manuel Almunia. Pozice gólmana Gunners tak dnes připadla zkušenému Jensi Lehmannovi.
Italské mužstvo postrádalo brazilského brankáře Didu či dlouhodobě zraněného útočníka Ronalda.

Samotný úvod utkání nabídl pár zajímavých fragmentů. V šesté minutě zahrával AC Milan rohový kop, jeho exekutor Seedorf vyslal přesný centr na hlavu Maldiniho, jenž z hranice malého vápna ohrozil bránu, ovšem strážce svatyně Arsenalu Lehmann střelu pohotově vyrazil. O několik málo vteřin později musel nedobrovolně opustit hřiště Touré, který se při blokaci Patovy rány zranil. Jeho pozici zaujal Senderos.
V první půli byl nejvýraznější Adebayor, nicméně snahy jeho, ale i celého anglického týmu, zvládali hráči Milána neutralizovat v samotných zárodcích. Zhruba do pětatřicáté minuty se těžiště hry orientovalo výhradně mezi oběma šestnáctkami.
S blížícím se závěrem první půle se však Kanonýři do dvou šancí dostali, po akci Adebayora pálil z dvanácti metrů bez přípravy Flamini, avšak slabou střelu do středu brány bez problému zkrotil Kalac stejně, jako zlikvidoval jeho další vizitku po krásné individuální akci.

Druhé dějství zahájily oba kluby o poznání útočněji.
Osud střetnutí mohl změnit i Marek Jankulovski, který v 50. minutě vystřídal Alessandra Nestu.
Do vážného gólového ohrožení mužstva AC Milan se nejprve dostal po průniku a následné přihrávce Hleba Eboue, jeho pokus však mířil vedle pravé Kalacovy tyče. Zanedlouho zkoušel štěstí i Eduardo, ale ani on bránu soupeře neohrozil. Na druhé straně se v 63. minutě dostal do nebezpečného zakončení Oddo, avšak, stejně jako v případě domácích zakončovatelů, nepřesného.
S blížícím se závěrem duelu šancí neubývalo, čtvrthodinku před vypršením hrací doby střílel Fabregas, ovšem spolehlivě chytajícího Kalace nepřekonal. V 89. minutě měl velmi dobrou střeleckou pozici Bendtner, ale vypálil jen těsně nad.
V době, kdy z nastavení zbývaly jen vteřiny, mohl vítězství na stranu Arsenalu strhnout Adebayor, v největší příležitosti utkání však z těsné blízkosti trefil hlavou jen břevno. Po následném rohovém kopu dánský rozhodčí zápas ukončil.

Arsenal - AC Milan 0:0

ŽK: 70. Senderos, 81. Eboué - 33. Pato.
Rozhodčí: Claus Bo Larsen (DEN).
Diváků: 60 082.