Zpět na » Liga mistrů » Drama v Istanbulu vyhrálo Fenerbahce

Liga mistrů - Drama v Istanbulu vyhrálo Fenerbahce

Drama v Istanbulu vyhrálo Fenerbahce © fifa.com - Fenerbahce

0

20.02. - Jedním ze zápasů osmifinále Ligy mistrů byl souboj Fenerbahce s FC Sevillou. Utkání nabídlo nádhernou podívanou v Istanbulu plnou gólů a drama až do posledního hvizdu, kde se nakonec radovali Turci, kteří si po výsledku 3:2 zajistili solidní pozici do odvety ve Španělsku.

Fenerbahce 3:2 Sevilla

(17 Kežman, 57 Lugano, 87 Senturk - 23 Edu vl., 66 Escudé)

Na Sukru Saracoglu Stadyum v Instanbulu přivítalo Fenerbahce v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů FC Sevillu. O Turcích je známo, že jsou doma nesmírně silní díky bouřlivému prostředí. Domácí chtěli samozřejmě před vlastním publikem vyhrát a zároveň neinkasovat, na druhou stranu jim los přiřadil velmi těžkého soupeře, který má nesmírně kvalitní ofenzívu. Čekalo se, že španělský celek bude pečlivě vykrývat střed hřiště a spolehát na protiútoky, zatímco Fenerbahce se bude snažit vstřelit brzkou branku a poté hru uklidnit.

Na stadiónu panovala nádherná atmosféra a diváci hnali své svěřence dopředu. Sevilla ze začátku více držela balón na kopačkách, domácí se častěji osmělovali ke střeleckým pokusům. Turci se dostali do vedení v 17. minutě, kdy hostující obrana zaváhala a bývalý hráč londýnské Chelsea, Matyja Kežman otevřel hlavou skóre zápasu. Odpověď Španělů na sebe nenechala dlouho čekat. Nádherný centr Dani Alvese si nešťastně do vlastní branky srazil brazilský obránce Edu a bylo vyrovnáno. Na obou stranách se střídaly šance a po jednom ze závarů v pokutovém území Sevilly se svěřenci Zica dožadovali penalty za ruku Escudého, ale rozhodčí byl jiného názoru. První poločas tedy skončil nerozhodně 1:1.

Druhá půle začala tlakem Andalůsanů, výsledkem však byly pouze střelecké pokusy Duda a Kanouteho, ale domácí gólman Volkan se překonat nenechal. Hodně aktivní byl na pravé straně Dani Alves, který rozdával přesné pasy spoluhráčům. Znenadání však přišel úder z druhé strany. Alex rozehrál rohový kop, který se snesl na hlavu Lugana, a ten poslal turecký velkoklub opět do vedení. Hra se poté více přiostřila, nicméně dvojnásobní vítězové Poháru UEFA odpověděli za 10 minut. Diego Capel rozehrál roh, míč se odrazil od Poulsena k Julienovi Escudému a ten opět vyrovnal. Fenerbahce se zranil Roberto Carlos a oba celky začaly hrát více defenzivně. Taktovku duelu přebrali domácí, kteří se čím dal tím více tlačili do útoku. V závěru zatlačili svého soupeře k pokutovému území a bylo jen otázkou času, kdy padne další gól. Výbuch radosti v Istanbulu vypuknul v 88. minutě, kdy se prosadil Semih Senturk, který v 84. minutě vystřídal Mateju Kežmana. Fenerbahce v krásném střetnutí porazil Sevillu 3:2.