Zpět na » Liga mistrů » Lyon ztratil vedení a s United remizoval

Liga mistrů - Lyon ztratil vedení a s United remizoval

Lyon ztratil vedení a s United remizoval © gettyimages -

0

20.02. - Lyon v domácím prostředí byl sice proti Manchesteru lepším týmem, nedokázal však udržet vedení a remizoval s anglickým šampionem 1:1.

Olympique Lyon - Manchester United 1:1 (0:0)

Branky: Benzema 54’ - Tevez 87’

Kdo od tohoto zápasu čekal ofenzivní představení, rozhodně nemohl být zklamán. Předvedená hra a fotbal bavil diváky téměř po celý zápas a diváci také po zápase odměnili oba týmy za předvedený výkon potleskem.

Oba týmy začaly ofenzivně a už po dvou minutách se do několika příležitostí dostali domácí, kteří oblehli branku United. Bohužel pro ně to nejen že skončilo špatně po stránce zakončení, málem také inkasovali po rychlém brejku zakončovaném Ronaldem. Střelu portugalského záložníka ale stačil zblokovat vracející se Boumsong na roh.

O chvíli později se do šance propracoval Juninho, Ferdinand s Vidicem ale zasáhli včas, Manchesteru pak ulevil Evra, který míč dostal do bezpečí.

Po chvíli Van der Saar málem lovil míč ze své sítě po neuvěřitelné situaci. Nastřelený míč směrem do šestnáctky Ferdinand místo zastavení jen tečoval a změnil směr tak, že holandskému golmanovi zbylo jen sledovat, kam bude míč směřovat. Naštěstí pro hosty ale nakonec skončil těsně mimo.

Na druhé straně se v obrovské šanci zjevil v šanci Rooney po špatném obranném zákroku

A po dosud ojedinělé šanci hostí to byli opět domácí, kteří kombinační akcí rozebrali obranu Manchesteru a na konci akce byla střela Benzemy, který mířil bohužel pro domácí nad branku. Pětiminutovku velkých šancí zakončil podobnou kombinací Giggs, jenž uvolnil Scholese. Jen vynikající skluz Boumsonga, který skočil do střely uchránil Lyon od ohrožení Coupeta.

První půlhodina tedy přinesla převahu domácích, kteří si vypracovali více brankových příležitostí a drželi i více míš na svých kopačkách, Manchester sice nejprve příliš nebezpečný nebyl, díky výborně provedeným brejkovým situacím si ale své šance vypracoval. Oba týmy ale do této chvíle hořely spíše v koncovkách.

Lyon měl pět minut před koncem možnost zahrávat nebezpečnou standardní situaci Juninhem, jeho střela zhruba z dvaceti metrů mezi tři tyče nezamířila. Závěr pak patřil hostům, které mohl do vedení poslat Ronaldo, který se vrhl jako hladová šelma po míči z rohového kopu, jeho hlavička proletěla těsně nad břevnem Coupetovy branky.

Druhá půle přinesla zpočátku opatrněji, míč na kopačkách měli spíše hosté, postupem času se ale hra vyrovnala a týmy se střídavě pokoušely o útočné akce.

V 54. minutě se řev domácích příznivců rozezvučel Stade de Garland. To Benzema zpracoval míč zády k brance, i se čtyřmi obránci kolem sebe se dokázal s míčem otočit a tvrdou přesnou ranou k tyči otevřel skóre.

Chvíli poté mohl Benzema znovu skórovat, rychlý brejk ale zbrzdil, nechal se dostihnout a nakonec i odzbrojit zadáky hostí.

Nepříliš šťastně mohla skončit 69. minuta pro Edwina van der Saara. Golman United neodhadl míč směřující zhruba z pětatřiceti metrů do šestnáctky, míč místo do jeho náruče prošel šestnáctkou, odrazil se od země a jen těsně minul branku hostí.

Vyrovnání Manchesteru přišlo z kopačky Rooneyho po hlavičce Teveze, anglický reprezentant stál při Tevezově hlavičce v ofsajdu a gól nebyl uznán.

Další průběh druhé půle byl často přerušován fauly a střídáními, hosté se i tak hodně snažili o vyrovnání, útočnou aktivitou ale dělali v obraně okýnka pro rychlé brejky domácích. Jednu takovou akci zakončoval po sólové jízdě přes několik protihráčů, finální střela ale nebyla rozhodně z těch povedenějších.

Hosté se nakonec přece jen dočkali. Ronaldův přímý kop dokázal ještě Coupet odvrátit na roh, z následné akce centr Naniho do vápna nedokázal Fred odklidit, míč se odrazil k Tevezovi a ten se z bezprostřední blízkosti většinou nemýlí. 1:1.

Lyon: Coupet - Réveillere, Squillaci, Boumsong, Grosso, Toulalan, Kä,,,llström, Juninho (74´ Bodmer), Clerc (78´ Ben Arfa), Govou, Benzema (83´ Fred)
Manchester United: van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Hargreaves, Scholes (65´Tevez), Anderson, Ronaldo, Giggs (65´ Nani), Rooney

Více informací o Manchester United naleznete zde.