Zpět na » Liga mistrů » Barcelona otočila zápas se Celticem

Liga mistrů - Barcelona otočila zápas se Celticem

Barcelona otočila zápas se Celticem © -

0

20.02. - Až Barcelona přerušila domácí neporazitelnost Celticu v Lize Mistrů a po gólové přestřelce zaslouženě zvítězila 3:2, a to i přesto, že dvakrát prohrávala.

V zatím nedobytném Celtic Parku přivítali domácí vítěze skupiny E a jednoznačného favorita souboje, Barcelonu. Svěřenci Gordona Strachana však chtěli využít domácího prostředí, ve kterém porazili všechny soupeře, včetně AC Milan.

První desetiminutovka samotného zápasu příliš vzruchu nepřinesla, ale o to více se diváci bavili v té druhé. Ve 13. minutě nepříjmně Iniesta prověřil Boruce. To samé se o chvíli později povedl i Henrymu a Ronaldinhova střela se do brány nevešla jen těsně. Ani jeden ale neuspěl.

Pak se ale Celtic Parku rozjásal. V 16. minutě poslal domácí do vedení Jan Vennegoor of Hesselink, který hlavou poslal za záda Valdese centr Naylora. Domácí fanoušci se však z vedení dlouho neradovali, jen o dvě minuty později totiž Messi po narážce s Decem překonal Boruce a vyrovnal.

Barcelona byla i po gólové tříminutovce stále aktivnější, přímý kop Ronaldinha z 23. minuty ale letěl nad. O jedenáct minut později střílel aktivní Messi jen těsně vedle.

Jenže Celtic svému soupeři naděloval lekci z produktivity. V 38. minutě přišel druhý gól, a to po téměř identické akci jako ten první. Jen s tím rozdílem, že zleva centroval McGeady a hlavou se prosadil Barry Robson. A protože kvalitní střely McGeadyho ani Messiho v závěru poločasu se do branky nevešly, Barcelona i přes svou převahu prohrávala po poločase 1:2.

I v druhé půli se aktivity opět ujali hosté a po pár nepřesných střelách se jim podařilo vyrovnat. Nepovedený odkop Gary Caldwella zachytil Ronaldinho, poslal míč na Henryho, který překonal Boruce.
Hosté ani po vyrovnání nepřestávali tlačit a Thierry Henry mohl v 63. minutě přidat další gól, ale střela po centru Toureho mířila jen těsně vedle.

Valdes si první úspěšný zákrok připsal až v 68. minutě, kdy chytil dalekonosnou střelu střídajícího Donatiho, což reflektuje převahu hostů.

Celtic - Barcelona
zdroj: skysports.com

Hosté pak začali ohrožovat Boruce ze standardních situací, ale hlavičky Marqueze i Puyola polský brankář chytil.

Barcelona se nakonec zaslouženého vedení dočkala v 79. minutě. Messi využil dalšího špatného odkopu Caldwella, který tentokráte trefil spoluhráče, a i přes Borucovu snahu dostal míč do sítě.

Svůj druhý zásah mohl přidat i Henry, ale proti jeho šanci se skvělým zákrokem vytasil Boruc. Polský brankář dnes sice v domácí bráně dělal, co mohl, ale třem gólům ve své síti nezabránil a Barcelona tak zaslouženě zvítězila 3:2.

Celtic Glasgow - FC Barcelona 2:3
Branky: 16. Vennegoor of Hesselink, 38. Robson - 18. a 79. Messi, 52. Henry
Žluté karty: Robson, Hartley - Deco
Celtic: Boruc - Caddis (61. Wilson), Caldwell, McManus, Naylor - Nakamura, Hartley (65. Donati), Robson, McGeady - Vennegoor of Hesselink (55. Samaras), McDonald
Barcelona: Valdes - Puyol, Milito, Marquez, Abidal - Iniesta, Toure, Deco (65. Xavi) - Messi, Henry (88. Gudjohnsen), Ronaldinho (73. Eto´o)