Zpět na » Liga mistrů » Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 19.02.2008

Liga mistrů - Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 19.02.2008

Hodnocení hráčů - 1. zápasy osmifinále LM 19.02.2008 © -

0

20.02. - Přinášíme Vám hodnocení všech hráčů, kteří odehráli včerejší první utkání osmifinále Ligy Mistrů. AS Řím - Real Madrid 2:1, Liverpool - Inter Milán 2:0, Olympiakos Piraeus - Chelsea 0:0, Schalke - FC Porto 1:0. AKTUALIZOVÁNO

AS Řím - Real Madrid 2:1

Řím na Stadio Olimpico prohrával 0:1, přesto dokázal utkání otočit. První gól vstřelil v 8. minutě Raúl, ještě do poločasu srovnal ve 24. minutě Pizarro. Konečné slovo dostal brankou v 58. minutě zápasu Mancini

Totti

Doni - 5: nejistý, fakt, že se bál vybíhat způsobil spoustu problémů. Měl štěstí při střele Robbena

Panucci - 4: Absolutně nestíhal Robbena, byl střídán, aby se zabránilo dalším problémům. Zajímalo by mě, jestli zápas sledoval Roberto Donadoni

Juan - 6.5: Kvalitní představení, přihlídneme-li také k tomu, že Juan nastoupil po zranění. Po jedné chybě Doniho Řím zachránil

Mexes - 8: Těžko prostupná zeď v zadních liniích AS. Množství klíčových zákroků a bloků

Cassetti - 5: Stejně jako Panucci byl oklamáván hypnotizujícími tanečky Robbena

De Rossi - 7: Ne tak výtečný, jako ve víkendovém zápase s Juventusem, ale přesto velmi kvalitní výkon

Pizarro - 7: Míč rozděloval dobře, navíc vstřelil branku, jeho defenzivní nedostatky však působily domácím problémy

Giuly - 6: Byl hrozbou protiútoků, do zápasu se však nedostal

Mancini - 8.5: Nejnebezpečnější ofenzivní hráč Říma, navíc produktivní. U první branky asistoval, druhou sám skvěle dal

Perrotta - 6:
Typicky velký dříč, avšak neproduktivní

Totti - 7.5: Totti se místy trápil, ale pas na Manciniho, který vstřelil vítěznou branku, byl zábleskem jeho geniality

Raúl - van Nistelrooy

Casillas - 6: Neměl příliš mnoho práce, z brány přesto míč tahal dvakrát. Za ani jeden gól nemohl

S. Ramos - 5.5: Mancini mu způsobil příliš mnoho problémů, navíc od něj dostal Brazilec spousta místa při gólu Pizarra

Cannavaro - 5.5: Nadprůměrný výkon, avšak kromě chyby, kde dovolil Mancinimu naběhnout si na druhou branku

Heinze - 5: Hrozivá chyba, kdy se vysunul a nedokázal adekvátně zakročit znamenala vítězný gól domácích

Torres - 6.5: Defenzivně si s hrozbou v podobě Giulyho vcelku poradil. V ofenzívě ale téměř neviditelný

Gago - 6: Několik krásných pasů, jinak co se týče účasti ve hře ne zrovna přesvědčivý. Jeho střelecké pokusy z dálky byly velmi slabé

Guti - 6: Místy skvělý. Perfektní, chytré přihrávky, ale měl v duelu momenty, kdy ukázal také svá slabá, hluchá místa

Diarra - 6.5:
Bojoval dobře ve středu pole, byl silným článkem hry hostí

Robben - 9: Vynikající výkon nizozemského křídla. S Panuccim a Cassettim si často dělal, co chtěl

Raúl - 7.5: Hodně inteligentní hráč. Chytře tečoval míč při jediné brance bílého baletu, mohl a měl přidat i gól druhý. Skvělý pohyb, konstantní hrozba

Van Nistelrooy - 6.5: Van Nistelrooy byl vždy k ruce, Mexes si s ním však dokázal poradit. Jeho bomba mířila do tyče.

Náhradníci:

Drenthe: 6.5

Baptista: 6.0

Olympiakos Piraeus - Chelsea 0:0

Olympiakos v první střetnutí uhrál nadějný výsledek 0:0 pro odvetu na Stamford Bridge.

Kovačevič

Nikopolidis - 7: Šedovlasý brankář byl pod ochranou tuhé defenzívy, ale byl jistý, když bylo potřeba

Zewlakow - 6.5: Velmi solidní výkon. S hráči londýnského celku si poradil bez větších problémů, uměl i zaútočit

Julio César - 7: Ve vzduchu fantastický, na zemi ne tak skvělý, ale stále ještě dost kvalitní na to, aby v těžké zkoušce obstál

Antzas - 6: Cíl splnil. V obraně spolehlivý

Pantos - 6:
Odvážný, ofenzivně laděný, na fyzické kondici založený výkon. Přes Bellettiho procházel bez větších komplikací

Ledesma - 5.5:
Po tvrdém zákroku Alexe ve 30. minutě handicapován, poté bojácný

Stoltidis - 6.5: Se záložníky Chelsea sváděl fyzickou bitvu, výtečně centroval a kvalitně přihrával

Torossidis - 7: Záložní pětici držel pohromadě právě on, předvedl několik inteligentních pasů, jeden z lepších středopolařů večera

Galletti - 7: Vždy připraven k ofenzivním výpadům, naběhal spousta kilometrů

Djordjevič - 7: Veterán měl na tým jako vždy velký vliv. Nezkazil snad žádnou přihrávku a rozbíhával ofenzivní akce Řeků

Kovačevič - 5.5: Nezáviděníhodná role osamoceného hrotu mezi stopery Chelsea, málo se vracel

J. Cole - Drogba - Malouda

Čech - 6: Měl velmi málo práce. Český reprezentační brankář dobře míč distribuoval a s menšími hrozbami se také dokázal vypořádat

Belletti - 7: Kontroverzní. Skvěle útočil, roztahoval hru, ale několik špatných zákroků v defenzívě a žlutá karta mu způsobila problémy

Alex - 5.5: Po brzkém karetním napomenutí byl velmi opatrný, snadno se dostával pod tlak. S časem však jeho výkon rostl, na konci utkání dominantní

Carvalho - 6.5: Pořád běhal, staral se o míč. Dobře bránil a kvalitně centroval dopředu

A. Cole - 6: Svou rutinu splnil. Nic převratného to však nebylo. Žlutá karta

Essien - 7: Typicky houževnatý výkon ghanské hvězdy. Skvělý při defenzivní činnosti, ve vzduchu, spoustu toho také naběhal. Motor zálohy Chelsea

Makelele - 7: Začal výtečně, pak uvadal, zvláště při hře dopředu. Přesto chtěl stále míč, kvalitně prezentoval svou silnou stránku přihrávky

Ballack - 6: V první půli ne zrovna viditelný, po poločase mnohem lepší. Nebál se vystřelit, když měl možnost, poté nahrazen Frankem Lampardem

Malouda - 6: Jako vždy na levém křídle hbitý, energický. Žádná z jeho finálních přihrávek se neujala, ale abychom ho ospravedlnili, spoluhráči zrovna nehýřili pohybem

J. Cole - 5: Nebyl to výkon, na který bude Angličan rád vzpomínat. Několik dobrých doteků s míčem, poté absolutně ze hřiště zmizel

Drogba - 5: Velmi neefektivní. Trápil se v úvodní půli, po pauze to nebylo o moc lepší. Těžko říct, proč odehrál celý zápas. Naděje dávaná duu Drogba Anelka se prozatím nepotvrdila.

Náhradníci:

Lampard 5
Anelka 5
Kalou 6.5

Schalke - FC Porto 1:0

Jedinou branku zápasu vstřelil už ve 4. minutě útočník domácích Kevin Kuranyi.

Neuer - 6.5: V utkání prakticky nebyl otestován, plnil spíše funkci diváka

Rafinha - 7.0: Malinký Brazilec byl často spíše na pozici záložníka, než obránce. Předvedl skvělý výkon a jeho zákroky byla radost sledovat

Bordon - 6.5: Zkušený bek se prezentoval solidně, střed obrany dirigoval s přehledem

Krstajič - 6.5: Dobrý výkon. Ukázal excelentní přehled a kvalitní přihrávky

Westermann - 6.5: Skvěle bránil, Fariase po většinu devadesáti minut udržel

Rakitič - 7.5: Ukázal se ve velmi dobrém světle, dostal se do několika slibných šancí, ale nezakončil přesně. Sebevědomý výkon mladého středopolaře.

Ernst - 8.0: Výtečný výkon po celém hřišti. Byl absolutně k neudržení, patřil mu každý kousek hřiště. Měl výtečný zápas, navíc domácím zachránil vítězství brilantním zásahem na Lucha. Dostal by ještě více bodů, nebýt žluté karty

Jones - 6.5: Rovněž naběhal velkou spoustu kilometrů, rozrušoval ofenzivní akce hostí soupeři tváří v tvář

Kobiashvili - 6.0: Na levém křídle působil velmi dobře, ve hře dopředu byl velkou hrozbou, jeho střely však nebyly dobré. Bránit mohl důsledněji

Asamoah - 5.5: Obecně vzato slabý. Chvíli byl vidět, pak opět dlouho ne. Prezentoval se několika střelami na branku, na všechny by však radši zapomněl. Zvlášť na první pokus, ten byl skutečně hodně „vypečený.“ Musí hrát lépe. Rozhodně na to má

Kuranyi - 7.5:
Pro Porto byl velkou hrozbou, obránci portugalského celku si s ním nevěděli rady. Svému týmu dal brankou ze 4. minuty vítězství. Kdyby využil nějakou z šancí druhého poločasu, mohl dostat bodů ještě více

Porto: 4-3-2-1

Helton

Paulo - P. Emanuel - B. Alves - Fucile

Meireles - Assuncao - Lucho

Farias - Quaresma

Lisandro

Helton - 6.0: Lehce chyboval při prvním gólu, svůj výkon však ubránil několika excelentními zákroky

Paulo - 6.0: S míčem u nohy působil vždy jistě, nekazil přihrávky, ale sám také nic nevymyslel

Alves - 6.5: Solidní stoper, Asamoaha bránil velmi těsně. Nejlepší z členů defenzivní čtyřky

Emanuel - 6.0: Častokrát zbytečně nakopával míč, na druhou stranu předvedl několik výborně načasovaných zákroků. Měl by zapracovat na taktické stránce postavení. V něčem tedy dobrý, v něčem špatný výkon

Fucile - 6.0: Solidní výkon na levém kraji obrany, s časem však uvadal. Ukázal kvalitní přechod do útoku, vypomáhal jak záloze, tak útoku

Meireles - 6.5: Měl momenty, kdy zaměstnával hráče Schalke na pravé straně hřiště opravdu velmi intenzivně. Předvedl několik skutečně výtečných pasů do pokutového území, ale útočníci je nedokázali efektivně zužitkovat. Nevyrovnaný výkon

Assuncao - 6.5: Dobrý ve středu zálohy, spojoval obranu a útok. Dokázal narušovat ofenzivní akce německého mužstva

Lucho - 5.5: Jeden z horších zápasů. Absolutně ho přehrál Ernst. Zklamání

Farias - 5.0: Hodně slabý výkon. Možná proto, že byl po celou dobu obklopen hráči Schalke

Quaresma - 6.5: Nejefektivnější hráč Porta v duelu. Hodně slabá první půle, v druhém poločase předvedl, že má rozhodně na víc

Lisandro - 6.0: Snažil se dostat do hry, ale v jasné šanci nepotvrdil pověst výtečného střelce. Mohl a měl srovnat ve stoprocentní příležitosti

Liverpool - Inter Milán 2:0

Kámen ze srdce spadl včera Rafaelu Benitézovi. Dvě branky v posledních 10 minutách posunuly Liverpool v souboji s Interem, který hrál v 10 mužích, o hodně blíže čtvrtfinále. Autory povedených střel byli v 85. minutě Kuyt, o pět minut později Gerrard.

Torres - Kuyt

Reina - 6: Oddychový večer pro španělského brankáře. Defenzivně založený Inter ho vůbec neotestoval

Finnan - 7.5: Irský krajní obránce hrál velmi dobře, roztahoval hru do stran, rozuměl si s Kuytem a poté se střídajícím Pennantem

Carragher - 6.5: Stejně jako Reina neměl asistent kapitána moc co na práci, Ibrahimoviče od balónu dobře izoloval. V případě nutnosti dokázal míč zavést na půli soupeře

Hyypia - 7: Podobně jako Carragher, jeho dominance ve vzduchu při standardních situacích byla hodně znát, nejen jako hrozba pro Inter

Aurelio - 7: Začal velmi dobře, naběhal toho nalevo spoustu, přednost před Riisem mu byla dána patrně proto, že je lepší s míčem u nohy. Spolupráce s Babelem fungovala, jinak Brazilec nic převratného nevymyslel

Gerrard - 8.5: Další z výtečných výkonů kapitána. Když byl stav remízový, Gerrard byl jediným hráčem domácích, který se snažil hrát přes střed sérií narážeček. Vstřelil překrásnou branku, která dala Liverpoolu možná klíč pro brány čtvrtfinále

Mascherano - 8: Zase jednou skvělý obrázek toho, jak vybojovávat ztracené míče a držet balón. Fotbalista zápasu. Neustále bránil rozvoji hry Interu

Lucas - 6.5: První fotbalista, který byl Benitézem vystřídán. S výkonem to však nemělo co dělat, Liverpool jen potřeboval mít na hřišti někoho ofenzivnějšího

Babel - 6.5: Nizozemec měl v utkání své momenty, které skutečně stály za to, ale obecně řečeno působil nevyrovnaně. Dobře se dokázal dostávat do šestnáctky soupeře a působil tak svým pohybem Italům potíže, ke konci duelu už mu nezbýval dostatek sil

Kuyt - 8: Nizozemský workholik neúnavně sprintoval, bojoval a dokonce splnil to, co od něj potřeboval tým nejvíce. Vstřelit gól. Jeho rána sice nabrala jiného směru v důsledku teče Maiconem, ale to teď Kuyta jistě trápí ze všeho nejméně

Torres - 7.5: Přestože nebyl španělský střelec dlouho vidět, zvláště po poločasové přestávce, kdy se Inter zatáhl do obrany, měl lví podíl na klíčovém vyloučení Materazziho. Jeho dvě výtečné střely mířila jen centimetry od tyče

Náhradníci:

Pennant - 6.5: Neměl moc času se předvést, ale právě po jeho centru padl vítězný gól

Crouch - 7: Vytáhlý forvard způsoboval poté, co se dostal na hřiště Interu neustálé potíže. Obránci italského mužstva se museli zatáhnout ještě hloub dozadu a soustředit se na něj, čímž se vytvářely prostory pro ostatní. Předvedl několik mazáckých přihrávek a mohl vstřelit alespoň jednu branku

Inter: 4-4-2

Cesar

Maicon - Materazzi - Cordoba - Chivu

Zanetti - Cambiasso - Stankovič - Maxwell

Ibrahimovič - Cruz

Cesar - 7: Brazilec si dokázal výborně poradit v situaci 1 na 1 s Torresem. Za první branku, která padla po teči spoluhráče nemohl, ale Gerrardova střela rozhodně nebyla nechytatelná.

Maicon - 7: Známý pro své ofenzivní výpady, krajní bek předvedl rovněž defenzivní kvality. Babel a Aurelio s ním měli velké problémy. Za teč při prvním gólu nemůže, ale je pravda, že mohl a měl být blíže ke střílejícímu Kuytovi

Cordoba - 8: Kolumbijec byl nejlepší obránce hostů. Právě on stál na konci velkého kvanta akcí soupeře, poradit si dokázal i s centry Liverpoolu. Až po jeho zranění se domácí dvakrát dokázali trefit

Materazzi - 4: Matrix se jistě cítí ukřivděn, v obou případech se však jednalo o zákroky na žlutou kartu. Torres ho dokázal obehrát s alarmující lehkostí

Chivu - 7.5: Po vyloučení Materazziho hrál velmi dobře. Stejně jako Cordoba byl důležitým článkem obrany Interu po většinu utkání

Zanetti - 6.5: Kapitán ukázal svou vůdcovskou povahu, byl v čele několika protiútoků Interu, stejně jako jeho spoluhráči ze zálohy tvrdě dřel

Stankovič - 6: Ofenzivní středopolař se od vyloučení spoluhráče trápil, přesto však bojoval a poctivě se vracel, hře samotné to ale platné moc nebylo

Cambiasso - 6.5: Snadno poražen v souboji s krajanem Mascheranem. Bojovnost a úsilí mu ale není možno upřít.

Maxwell - 6: Moc se nepředvedl. Kuyt a potom Pennant se přes něj dokázali prodrat k dalším manévrům a působit Interu starosti. Obě branky přišly navíc z jeho strany

Ibrahimovič - 4.5: Přestože hra v deseti vždy nejvíce zasáhne útočníky, Švéd předvedl šokující nedostatek úsilí podržet míč, nabídnout se svým spoluhráčům, nebo snažit se vůbec, chcete-li. Když už se k němu balón dostal, chyběla mu lehkost, invence

Cruz - 4.5: Stejně jako jeho parťák z útoku, neměl do čeho pořádně píchnout. Navíc neukázal nic, čím by hře Italů prospěl

Náhradníci:

Vieira - 6: Hvězdný defenzivní štít ze svého umění asi leccos ztratil, ale na druhou stranu toho za Inter vinou zranění letos moc nenahrál. Když jde do hry jako střídající hráč, nedostane se do správného rytmu

Burdisso - 5: Na hřiště se dostal na pár posledních minut zápasu náhradou za zraněného Cordobu, Inter pak dvakrát inkasoval. S tím jistě není spokojen ani Burdisso