Zpět na » Liga mistrů » Chelsea remizovala v Pireu

Liga mistrů - Chelsea remizovala v Pireu

Chelsea remizovala v Pireu © PA -

0

19.02. - Londýnská Chelsea s Petrem Čechem v brance sice udržela v Pireu čisté konto, zakončit se jí ale také nepodařilo, a tak se dnes rozešla s místním Olympiakosem bez branek.

Olympiakos Pireus - Chelsea 0:0 (0:0)

Didier Drogba nastoupil poprvé po návratu z Afrického šampionátu v dresu Chelsea a na lavičce zůstala taková jména jako Terry, Lampard, Anelka či Wright-Phillips. A na hře Chelsea to bylo dost znát.

Ačkoli držení míče bylo v první půli vyrovnané, více ze hry měli spíše hosté, kteří se při útočných pokusech na rozdíl od domácích dostávali až do pokutového území. Olympiakosu se totiž nepodařilo v první půlhodině ani jednou vystřelit směrem k Čechově brance (ať už do ní nebo mimo).

Když se ale dostali ke své první, byl z toho málem gól. Stoltidisova hlavička mířila jen těsně mimo a Torosidis jen těsně minul dorážku. Chelsea si svou příležitost vybrala už dříve, Carvalho ale svou hlavičku na zadní tyči nasměroval do Nikopolisovy náruče, navíc akci zastavil správným rozhodnutím pomezní rozhodčí, mávající ofsajd.

Domácí znovu málem vytrestali Chelsea díky rychlému přechodu do útoku v 36. minutě, hosté stačili Stoltidisův centr odvrátit na roh.

Konec poločasu patřil Olympiakosu, který těžil ze statické hry Chelsea, avšak více než několik hezky vypadajících, ale Čecha nijak neohrožujících akcí nevytěžili. Jestli něco chybělo Chelsea v prvním poločase, byla to trpělivost s míčem, myšlenka a hlavně záloha. Většina útoků šla po krajích, které byly dobře hlídané domácími hráči, navíc ani Malouda ani Joe Cole nehráli nijak oslnivě.

Ani druhá půle nepřinesla příliš vzrušení. Oba týmy dobře bránily, spousta nepřesností navíc nahrávala obranám.

První střelu druhé půle vyslal v 57. minutě po rozehrání standardní situace Djordjević, Čech byl včas na správném místě. Další příležitost si domácí vypracovali po hezké kombinační akci a centru z levé strany. Galletti se pokusil zakončit, ale volej mu nevyšel a míč skončil nad brankou hostí.

Chelsea se několikrát během druhé půle usadila v okolí domácí šestnáctky, většina pokusů, směřujících do pokutového území byla odvrácena, případně střely hostí končily mimo nebo nad Nikopolidisovou brankou. Jako tomu bylo při Maloudově pokusu ze 71. minuty.

Avram Grant se poté pokusil hru rozhýbat nasazením Anelky a Kaloua, kteří nahradili nevýrazného Joe Colea s Maloudou, Grant tak poprvé vedle sebe postavil Anelku a Drogbu, které podporoval z levé strany Salomon Kalou.

Chelsea poté znovu přibyla Olympiakos k nevoli domácích fanoušků na jeho polovinu, podobně jako v předchozích situacích se ale nedokázala dostat do zakončení, ani si vypracovat zajímavou příležitost. Centry ze stran do vápna totiž neměl téměř kdo sbírat.

I nadále se zvyšoval rozdíl v držení míče ve prospěch hostujícího celku, domácí hráz však držela pevně. Nic na tom neměnila ani nepříliš nebezpečná Ballackova střela pět minut před koncem, se kterou moc práce Nikopolidis neměl.

Domácí fanoušky i hráče málem zmrazil střídající Kalou, který se ve třetí minutě nastavení dokázal dostat do šestnáctky, Nikopolidis byl ale u míče dřív. Na bezbrankovém stavu pak nezměnil nic ani rohový kop domácích, a tak si Chelsea ze stadionu Georgia Karaiskakise odváží remízu 0:0.

Olympiacos CFP: Nikopolidis - Zewlakow, Antzas, Julio Cesar, Pantos, Ledesma, Torossidis, Stoltidis, Galletti (83&prime,,,,,, Leonardo), Djordjevic (76&prime,,,,,, Belluschi), Kovacevic (87&prime,,,,,, Núñez)
Chelsea: Cech - Belletti, Alex, Carvalho, Cole, Makelele, Essien, Ballack (86&prime,,,,,, Lampard), Cole (75&prime,,,,,, Anelka), Malouda (75&prime,,,,,, Kalou), Drogba