Zpět na » Liga mistrů » AC Milan vyhrál Mistrovství světa klubů

Liga mistrů - AC Milan vyhrál Mistrovství světa klubů

AC Milan vyhrál Mistrovství světa klubů © -

0

16.12. - AC Milan se stal vítězem Mistrovství světa klubů 2007. V dnešním finálovém zápase porazil Bocu Juniors 4:2 a oplatil tak soupeři porážku z roku 2003. V souboji o bronz uspěl domácí celek Urawa Red Diamonds, který až na penalty porazil tuniský Etoile du Sahel.

Boca Juniors - AC Milan 2:4 (21 a 71 Inzaghi, 50 Nesta, 61 Kaká - 22 Palacio 85 Ambrosini vl.)

Dnes dopoledne se rozhodlo o tom, kdo je pro letošní rok "Klubovým Šampiónem". Souboj o vítězství svedly Boca Juniors a AC Milan. Mírným favoritem byl před utkání Rossoneri. Do zápasu lépe vstoupil argentinský celek, který na svého soupeře vytvářel velký tlak. Milan poté hru vyrovnal a jako první se dočkal branky, kterou v 21. minutě vstřelil Pippo Inzaghi. Radost italského celku trvala pouze minutu, hned z následného protiútoku vyrovnal Rodrigo Palacio. Boca poté ovládla celou první půli, ale Didu již nepřekonala. Po změně stran se hra obrátila. Rossoneri lépe kombinovali a výsledkem toho byla vedoucí branka z hlavy veterána Nesty. Boca poté začala více útočit, ale Rossoneri jí dali lekci z produktivity, když se během deseti minut trefili Kaká a Inzaghi. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto. Zápas se ale zdramatizoval v 77. minutě, kdy byl vyloučený Kaladze a v 85. minutě si po rohu argentinského celku vstřelil vlastní gól Ambrosini. Zápas byl v závěru zápasu velmi nervózní a oba týmy nakonec dohrávaly v deseti hráčích, když byl v 88 minutě vyloučený Ledesma. AC Milan tak splnil cíl, se kterým přijel do Japonska a stal se vítězem Mistrovství světa klubů 2007.

Etoile du Sahel - Urawa Red Diamonds 2:2 (2:4 pen.) (5 Frej, 75 Chermiti - 35 a 70 Washington)

Asijská nadvláda nad týmy z Afriky se projevila i v dnešním souboji o bronz na Mistrovství světa klubů. Ačkoliv zápas po 90. minutách skončil nerozhodně 2:2, z vítězství a zisku bronzových medailí se nakonec radovali hráči Urawa Red Diamonds. Tuniský celek se dostal do vedení již v 5. minutě, kdy penaltu proměnil Frej a Etoile du Sahel kontroloval hru. Studená sprcha pro Tunisany přišla ve 35. minutě, kdy vyrovnal Washington. Hra se ve druhém poločase více vyrovnala. V 70. minutě zamířil pod břevno opět Washington a poslal Urawu do vedení. Radost japonského celku trvala jenom 5. minut, na 2:2 vyrovnal Armine Chermiti. O vítězi se nerozhodlo ani v prodloužení a tak na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější japonský celek, který tak získal bronzové medaile za třetí místo.