Zpět na » Liga mistrů » To nejlepší z šestého kola Ligy mistrů

Liga mistrů - To nejlepší z šestého kola Ligy mistrů

To nejlepší z šestého kola Ligy mistrů © uefa.com -

0

13.12. - Liga mistrů skončila svou základní fázi a v uplynulých dnech proběhlo její poslední kolo roku 2007.

Hráč kola: Oscar Cardozo SL Benfica- perfektním výkonem zakončil působení Benfiky v Lize mistrů paraguayský útočník Oscar Cardozo. V předehrávém utkání skupiny D dvěma brankami vyprovodil Šachtar Doněck z pohárové Evropy a svůj tým nasměroval do Poháru UEFA.

Tým kola: Liverpool FC a Olympique Lyon Liverpool FC Olympique Lyonnais - oběma klubům šlo v posledním kolem o všechno, oba hrály na půdě nebezpečného soupeře a oba zvládly svou úlohu nad očekávání. Liverpool ukončil postupový sen Marseille výpraskem 4:0, Lyon byl ke Glasgow Rangers o gól mírnější a z Ligy mistrů ho vyprovodil výsledkem 3:0.

Zklamání kola: Olympique Marseille a Glasgow Rangers Olympique de Marseille Rangers FC - protiklady týmů kola. Fotbalová Evropa očekávala, že Marseille a Rangers budou svým soupeřům více znepříjemnovat život a bojovat o vytoužený postup. Platí to především pro Marseille, která měla zápas prohraný prakticky hned od úvodní desetiminutovky. Rangers bojovali až do konce a naději drželi do posledních minut, přesto je výsledek zklamáním.

Gól kola: Alex Fenerbahce SK - vyrovnávací branka záložníka Fenerbahce Alexe v duelu s CSKA přišla dvě minuty poté, co si turecký klub dal vlastence. Po Alexově trefě dokázalo Fenerbahce otočit zápas a slaví postup do osmifinále.

Moment kola: Rekord Fillipa Inzaghiho Milan AC - italský útočník ve službách AC Milán rozhodl jediným gólem osud utkání AC Milán - Celtic Glasgow, branka to však nebyla jen tak ledajaká. Inzaghi jí totiž překonal rekord Gerda Müllera v počtu vstřelených gólů v evropských pohárových soutěžích. Na svém kontě má nyní 63 přesných zásahů v pohárech.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.