Zpět na » Liga mistrů » Mistrem světových klubů bude AC Milan nebo Boca Juniors

Liga mistrů - Mistrem světových klubů bude AC Milan nebo Boca Juniors

Mistrem světových klubů bude AC Milan nebo Boca Juniors © fifa.com - Mistrem klubů bude buďto AC Milan nebo Boca Juniors

0

13.12. - Před turnajové předpoklady se vyplnily. Ve finále Mistrovství světa klubů změří své síly AC Milan a Boca Juniors, která ve včerejším zápase porazila tuniský Etoile du Sahel. AC Milan ve čtvrtečním zápase porazil japonský celek Urawa Red Diamonds.

V neděli 16. prosince se tak zopakuje finále z roku 2003, kdy Boca Juniors porazila Rossoneri až na penalty, když zápas v normální hrací době skončil 1:1. Letos je favoritem na zisk trofeje italský celek, který nejednou před turnajem vyjádřil velké přání a odhodlanost tento turnaj vyhrát. A jakže se oba kluby do finále probojovaly?

Etoile du Sahel - Boca Juniors 0:1 (37 Cardozo)

Prakticky celý zápas patřil argentinskému celku, který se do svého soupeře zakousl hned za začátku zápasu. První vážnější šanci měl Morel Rodriguez v 17. minutě z volného kopu, odražený míč však do sítě nedokázal nasměrovat Martin Palermo. Boca kontrolovala celý zápas a výsledek jejich snažení se dostavil ve 37. minutě, kdy jedinou branku zápasu vstřelil Neri Cardozo. V 65. minutě Boca přišla o Vargase, který byl vyloučen po ošklivém šlapáku na soupeře. Pojistku Bocy mohl dát v 86. minutě Palacio, ale mířil jen těsně nad. V závěru zápasu velkou šanci na vyrovnání spálil Silva Alves a tak Boca porazila Etoile du Sahel 1:0.

Video ze zápasu:

Urawa Red Diamonds - AC Milan 0:1 (68 Seedorf)

Od začátku zápasu nastoupil v obraně Rossoneri český reprezentant Marek Jankulovski. Zápas začal lépe japonský celek, ale byl to AC Milan, který měl jako první šanci skórovat, ale Pirlův volný přímý kop vyrazil brankář Tzusuki na roh. Z následného rohu netrefil branku Ambrosini. AC Milan měl velkou převahu, ale ani Seedorf, ani Gilardino v první půli svou šanci neproměnili. Clarence Seedorf byl nejaktivnějším střelcem Rossoneri ve druhém poločase a dočkal se v 68. minutě, kdy se po křídle dostal Kaká do pokutového území, přihrál Seedorfovi a nizozemský fotbalista se z takovýchto pozic nemýlí. Závěr zápasu poté italský celek dohrál s míčem u nohou a zaslouženě porazil Urawu Red Diamonds 1:0.