Zpět na » Liga mistrů » Slavia se dnes rozloučí s Ligou mistrů

Liga mistrů - Slavia se dnes rozloučí s Ligou mistrů

Slavia se dnes rozloučí s Ligou mistrů © -

0

Líbilo se

12.12. - Dnes čeká Slavii poslední zápas v letošní Lize mistrů proti FC Sevilla. "Sešívaní" mají jisté třetí místo a Pohár UEFA, Sevilla zase postup do další fáze milionářské soutěže. Dalo by se tedy říci, že o nic nejde, jenomže to není pravda. Zápas v Lize mistrů, kde by se o nic nehrálo, neexistuje.

Na Strahově se utká se Slavií Sevilla, momentálně nejlepší tým Evropy podle statistik a poslední vítěz Poháru UEFA. První utkání dnešních soupeřů ve Španělsku vyhráli domácí 4:2. Tehdy jim pomohla sama Slavia obrovskými chybami v obraně, které chyběl Erich Brabec. Ten však dnes bude hrát, a právě jeho přítomnost by měla dodat defenzívě červenobílých na sebevědomí.

"V každém zápase Ligy mistrů o něco jde, nejinak tomu bude i dnes. Doufám, že se s našimi diváky rozloučíme vítězstvím a uděláme tak dobrou tečku za úspěšným podzimem." řekl Erich Brabec.

Slavia chce hrát ze zabezpečené obrany, ale nesmí zapomenout na každou možnost útočit. "Je to poslední utkání v Lize mistrů, hrajeme v domácím prostředí. I když relativně o nic nejde, na pořadí ve skupině se z našeho pohledu nemůže nic změnit, tak bychom se chtěli rozloučit dobrým výkonem a výsledkem, chceme bodovat.Využijeme každé příležitosti útočit, ale musíme být zodpovědní v obranné činnosti. Kompaktnost obrany musí být, obranný blok je třeba udržet. Kdybychom dopřáli Seville prostor, tak by to pro nás mohlo dopadnout špatně,“ řekl pro oficiální web Slavie trenér Karel Jarolím.

Na dnešní zápas je zatím prodáno přes deset tisíc vstupenek, ale tento souboj by si jistě zasloužil vyprodané ochozy. Už jenom pro to, aby se fanoušci s hráči rozloučili s vydařeným podzimem. "Mrzí mě, že na naše zápasy nechodí větší množství fanoušků. Takový podzim Slavia dlouho nezažila, vedeme tabulku, hrajeme Ligu mistrů. Sice v zápase se Sevillou o nic nejde, ale byl bych zklamán, kdyby nebylo vyprodáno,“ dodal trenér Jarolím.

Některé hráče čeká třicátý zápas podzimu, což se projevuje na jejich zdravotním stavu. Slavia již tradičně nemůže využít služeb Vlčka, Šventa, Jandy, Kalivody, Dřížďala, Latky a Švece. Otazník visí u Zdeňka Šenkeříka. Za Sevillu nemůže nastoupit brankář Palop a dále Keita, Adriano a Navarro.

Zápas začíná ve 20:45 a rozhodčími budou hlavní Viktor Kassai, kterému pomohou asistenti Attila Szpisjak a Tibor Vamos

Předpokládané sestavy:
Slavia: Vaniak-Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček-Šmicer, Volešák, Tavares, Belaid, Pudil-Ivana(Necid)

Sevilla: De Sanctis - Daniel Alves, Escudé, Dragutinovič, Renato - Jesús Navas, Poulsen, Duda, Maresca - Luis Fabiano, Kanouté

Kam dál?

Michal Kepl / Slavia.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
michaloko - 13.12. Odpovědět

Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 sevilla do toho

Banikovec - 12.12. Odpovědět

Jo, Slávce to přeju!! Smajlík 1

agent Kowalski - 12.12. Odpovědět

2:1..... a budeme slavit! Smajlík 18

ordoš - 12.12. Odpovědět

dostanou na prdel 1¨¨¨4

krizi - 12.12. Odpovědět

Dostanou na prdel... Smajlík 4

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články