Zpět na » Liga mistrů » Schalke slaví postup, hráči se zastali potrestaných spoluhráčů

Liga mistrů - Schalke slaví postup, hráči se zastali potrestaných spoluhráčů

Schalke slaví postup, hráči se zastali potrestaných spoluhráčů © -

0

Líbilo se

12.12. - Fotbalisté Schalke 04 dokázali zdolat Rosenborg Trondheim 3:1 a slaví postup do osmifinále Ligy mistrů.

"Jsem mimořádně spokojený s výsledkem, hrou i s naším progresem. V prvním poločase jsme hráli kouzelně, vstřelili jsme úžasné goly a předvedli pěkné kombinace. Bylo důležité, že hned po prvním golu jsme přidali i druhý a soupeřovo snížení nás nerozladilo. Rosenborg hrál po vstřelení golu dobře, ale my jsme připravili pořádnou bouřku a vítězství jsme skvěle potvrdili. Fantastická pozápasová reakce ukázala, jací jsme všichni jednotní. Byl jsem skutečně odčarovaný. Myslím, že lidé pracující pro klub velmi touží po tom, aby Schalke bylo neustále přítomné v mezinárodních soutěžích," vyjádřil se k zápasu trenér Schalke Mirko Slomka.

Slomka pokračoval na téma trojice potrestaných hráčů. "Po včerejším tréninku jsme se rozhodli, že trojici hráčů vyřadíme z našeho kádru. Ráno jsem se dozvěděl, že udělali hloupé věci a musí být potrestaní. Tým na to zareagoval fantasticky. Ve středu se rozhodnu, co bude s těmito hráči, zvážíme to spolu s manažerem a kapitánem. Ted ale oslavujeme náš úspěch. Vítězstvím se na vzpomínané věci nezapomnělo, ale musím zohlednit i reakci hráčů před zápasem, při něm a po něm."

"Sezona se z našeho pohledu zatím nevyvíjela optimálně, proto jsme potřebovali využít tuto šanci. Je skvělé, že si konečně budeme moct zahrát osmifinále. Ligu mistrů jsme už hráli několikrát, ale nikdy jsme se nedostali tak daleko", je potěšen Gerald Asamoah. "Dnes jsme ukázali, že za každou cenu chceme postoupit. Toto střetnutí nám před dalšími zápasy dodalo sebevědomí," prohlásil Kevin Kuranyi. Vyjádřil se také na téma potrestaných hráčů. "Chceme ukázat, že tým stojí za potrestanými Mladenem Krstajičem a Ivanem Rakitičem. Oba určitě udělali chyby, ale omluvili se. Jako tým držíme spolu."

"Dnes jsme nezískali jen tři body, ale i respekt. A to je nejdůležitější. V týmu máme hodně dobrých hráčů a osobností, držíme spolu. Dnes jsme viděli, že jsme týmem," zakončil Marcelo Bordon. "Nebyli jsme dostatečně dobří a nepostoupili jsme kvůli vlastní chybě," vyjádřil se trenér poraženého Trondheimu Trond Henriksen.

Kam dál?

Aleš Dvořáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
michaloko - 12.12. Odpovědět

jo jo ale kuraniy krásněj gggggggggggggoooooooooooooooooooooo l Smajlík 5

Horda - 12.12. Odpovědět

mno tak přál sem trondhaimu Smajlík 1

Horda
Lhotka - 12.12. Odpovědět

Po úvodních třech duelech bych si na Schalke rozhodně nevsadil... Ale musím uznat, zvedli se a včerá hráli fakt pěkně.

Lhotka
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články