Zpět na » Liga mistrů » Červené diamanty zářily na Toyota stadium

Liga mistrů - Červené diamanty zářily na Toyota stadium

Červené diamanty zářily na Toyota stadium © - Radost v řadách japonské Urawy

0

10.12. - Hráči celku Urawa Red Diamonds, jenž se dostal na Mistrovství světa klubů jakožto držitel titulu v lize pořadatelské země, zvítězili ve čtvrtfinále nad íránským Sepahanem 3:1 a zajistili si tak účast v semifinálových bojích, kde už na ně čeká zástupce evropské kopané, AC Milán.

Japonské mužstvo od prvních minut tvrdě pracovalo a jasně přehrávalo svého soupeře, který se chtěl pomstít za poslední střetnutí s týmem ze země vycházejícího slunce - to proběhlo před necelým měsícem, Urawa tenkrát na úkor Sepahanu získala prvenství v AFC Champions League, asijské obdobě naší Ligy mistrů.

Po půlhodině hry muži v červených dresech konečně zužitkovali svůj tlak. Takahito Soma našel volného Nagaie přesným centrem a útočník s číslem devět na zádech posunul domácí do vedení.

Druhé dějství nám nabídlo podobný obrázek jako to první a po necelých deseti minutách hry Brazilec Washington překonal Mohammada Savariho podruhé.

Zhruba čtvrt hodiny po Washingtonově brance přišel i gól s pořadovým číslem 3. Nešťastník Hadi Aghily srazil letící balón do vlastní sítě a připsal si tak již druhý vlastní gól na letošním Mistrovství světa klubů, poprvé se mu to povedlo proti novozélandskému Waitakere United.

Cenou útěchy se pro tým z Blízkého východu stala trefa Mahmouda Karimiho, jež přišla deset minut před koncem a stanovila podobu závěrečného skóre na 3:1.