Zpět na » Liga mistrů » Íránský Sepahan zvítězil v úvodním duelu MS klubů

Liga mistrů - Íránský Sepahan zvítězil v úvodním duelu MS klubů

Íránský Sepahan zvítězil v úvodním duelu MS klubů © -

0

08.12. - Íránský Sepharan si v prvním utkání světového šampionátu klubů poradil s novozélandským Waitakere United a nyní je ve čtvrtfinále čeká Urawa Red Diamonds z hostitelské země, tedy z Japonska.

Novozélanďané byli proti asijskému soupeři bezradní. Sepahan rozhodl o vítězství hned v úvodu utkání. Hvězda duelu, Emad Mohammed skóroval ve 3. a ve 4. minutě. Další střelecký úspěch přidali svěřenci chorvatského kouče Bonacice na začátku druhého poločasu, kdy gólmana Eaddyho překonal Abu Al Hail. Zástupci australského kontinentu byli v koncovce bezradní, a tak je musel zastoupit Hadi Aghily, jenž si dal v 74. minutě vlastní gól. Výsledku tak dodal konečnou podobu 3:1.

Sepahan se v následujícím kole střetne s mistrem japonské ligy Urawou Reds. Druhou čtvrtfinálovou dvojici vytvoří Tunisané z klubu Étoile du Sahel a mexická Pachuca. AC Milán a Boca Juniors jsou nasazeny přímo do semifinále.

Sepahan - Waitakere United 3:1 (3´ a 4´ Emad Mohammed, 47´ Abu Al Hail - 74´ Aghily)

Sepahan: Savari; Aghily, Bahadorani, Bengar, Jafari;
Abolheil, Karimi (68´ Kazemi), Mujiri, Emad Mohammed (87´ Bello); Seyed Salehi (60´ Loveinian), Hajy Safi. Trenér: Bonacic.
Waitakere United: Eaddy; Perry, Cunneen, Hay, Bazeley;Totori, Sykes, Bale (63´ Hayne), Emblen; G. Pearce (85´ Menapi), Seaman (90´ Koprivcic). Trenér: Milicich.
Rozhodčí: Rodriguez (Mexiko)