Zpět na » Liga mistrů » Chelsea na neutrální půdě porazila Porto, Bayern bez Lewandowského nestačil na PSG

Liga mistrů - Chelsea na neutrální půdě porazila Porto, Bayern bez Lewandowského nestačil na PSG

Chelsea na neutrální půdě porazila Porto, Bayern bez Lewandowského nestačil na PSG © skysports.com - Mason Mount přispěl k vítězství Chelsea vstřeleným gólem

3

07.04. - REVIEW Čtvrtfinálová utkání pokračovala středečními duely. Londýnská Chelsea dala zapomenout na víkendový ligový nezdar a na neutrální půdě porazila jakožto hostující tým Porto 2:0 což je nadějný výsledek do odvety. Na problémy si zadělal Bayern Mnichov, který bez zraněného Lewandowského prohrál doma s PSG 2:3.

Porto - Chelsea 0:2

Branky: 32. Mount, 85. Chilwell

FC Porto: Marchesín - Manafá (83. Conceicao), Mbemba, Pepe (C), Sanusi - J. M. Corona, Grujić, Uribe, Otávio (83. Vieira) - Marega (83. Toni Martínez), L. Díaz.

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - R. James (80. Silva), Jorginho, Kovačić (90+2. Emerson), Chilwell - Mount (80. Kanté), Havertz (65. Giroud), Werner (65. Pulisic).

První střetnutí mezi Portem a Chelsea se hrálo na neutrální půdě ve španělské Seville, protože portugalská opatření neumožnila anglickému klubu vstup do země bez podstoupení karantény.

Porto, povzbuzeno vyřazením Juventusu, vstoupilo do utkání aktivněji. Poprvé výrazněji zahrozil ve 12. minutě Mateus Uribe, jehož rána nártem proletěla těsně nad břevnem. Nepříjemnosti musel Mendy řešit po rohovém kopu, kdy centr mířil přímo do branky, míč nakonec zvládl vyrazit mimo tři tyče.

Domácí útočili, Chelsea střílela góly. The Blues hned svou první větší příležitost přetavili v důležitý úvodní gól, který ve 32. minutě vstřelil talentovaný Mason Mount křižnou střelou z pravé strany na zadní tyč, Marchesín natahoval pravou nohu marně.

Chelsea si do odvety vypracovala nadějný dvougólový náskok (zdroj: skysports.com)

Konec úvodní půle a začátek té druhé opět patřil Portu. Činil se ale Mendy, jenž nejprve dokázal vyrazit hlavičku Pepeho, načež si poradil i s pokusem Maregy, ten vykopl pravačkou. Na technickou střelu Díaze už Senegalec nedosáhl, ale nemusel smutnit, balón proletěl těsně vedle.

Zatímco portugalský klub v klíčových chvílích selhal, tak hosté vytěžili z minima maximum. V 85. minutě potrestal špatné zpracování Corony halfbek Ben Chilwell, jenž zakončil nájezd na gólmana kličkou na pravou stranu a zakončení do odkryté brány již bylo jen sladkou třešničkou na dortu.

Svěřenci kouče Tuchela udělali důležitý krok za postupem do semifinále. Jako hostující celek zvítězili v Seville nad Portem 2:0, do odvety si tak vypracovali velmi nadějný náskok.

Bayern - PSG 2:3

Branky: 37. Choupo-Moting, 60. T. Müller - 4. Mbappé, 28. Marquinhos, 68. Mbappé

Bayern Mnichov: Neuer - Pavard, Süle (42. J. Boateng), Alaba, Lucas Hernández - Goretzka (33. A. Davies), Kimmich - Sané, T. Müller, Coman - Choupo-Moting.

Paris Saint-Germain FC: Navas - Dagba, Marquinhos (30. A. Herrera), Kimpembe, A. Diallo (46. Bakker) - Danilo Pereira, Gueye - Di María (71. Kean), Neymar (90. Rafinha Alcântara), Draxler - Mbappé.

Reprezentační přestávka připravila Bayern o útočné eso v podobě Roberta Lewandowského. Polský útočník si poranil koleno a bude chybět ještě minimálně tři týdny.

Střetnutí nastartoval rychlý gól ze 4. minuty, který vstřelilo mužstvo z Francie. Po přihrávce Neymara střílel z pravé strany šestnáctky Mbappé. Střelu neumístil dobře, ale měl štěstí, protože Neuerovi balón smolně propadl mezi nohama do sítě.

Domácí byli blízko vyrovnání v 18. minutě, kdy si na centr Kimmicha naběhl Goretzka, z bezprostřední blízkosti ale Navase nepřekonal. Nedáš - dostaneš. PSG devět minut po nevyužité příležitosti soupeře udeřilo podruhé, po další asistenci Neymara mířil tváří v tvář gólmanovi nechytatelně k pravé tyči Marquinhos.

Hráči PSG vykročili za postupem do semifinále pravou nohou (zdroj: skysports.com)

Flickova družina dokázala před odchodem do šaten snížit na rozdíl jediného gólu. Milimetrově přesný centr Pavarda si našel Eric Choupo-Mouting, jenž zamířil nechytatelně po gólmanově pravici.

Kýženého vyrovnání dosáhli domácí po hodině utkání. Opět udeřili ze vzduchu, vysoký balón Kimmicha z volného přímého kopu hlavou sklepl do sítě Thomas Müller, Navas neměl šanci zasáhnout.

Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání. V 68. minutě Kylian Mbappé po levé straně naběhl do šestnáctky, kde si vytvořil prostor ke střele a přes bránícího Boatenga uklidil balón k bližší tyči.

Podruhé se již Bayernu vyrovnat nepodařilo, francouzský mistr si udržel těsné jednobrankové vedení až do závěrečného hvizdu. Německý mistr bude muset v odvetě zabrat, pro postup bude potřebovat vstřelit minimálně dva góly.