Zpět na » Liga mistrů » To nejlepší z pátého kola Ligy mistrů

Liga mistrů - To nejlepší z pátého kola Ligy mistrů

To nejlepší z pátého kola Ligy mistrů © uefa.com -

0

30.11. - V úterý a ve středu pokračovala Liga mistrů pátým kolem základních skupin. V následujícím článku najdete jeho souhrn.

Hráč kola: Fernando Torres Liverpool FC- španělský kanonýr ve službách Liverpoolu nejvydatněji pomohl svému celku k udržení postupových nadějí. Nejprve v prvním poločase otevřel skore, a ve druhém, když už to začínalo s Reds vypadat nahnutě, zařídil vítězství. Jeho vítězný gol Liverpool uklidnil a nakonec Reds vyhráli 4:1.

Tým kola: Werder Bremen a Sevilla FC Werder BremenSevilla FC - německý klub přivítal v domácím prostředí Real Madrid, který si chtěl pojistit postup. Werder potřeboval zvítězit pro udržení postupových nadějí. Brémy nakonec opravdu zvítězily, čímž připravily pro Real první porážku ve skupině. Něco podobného se podařilo i Seville, která porazila Arsenal, jenž si ve skupině počínal ještě suveréněji než Real. Narozdíl od Brém si tím i zajistila postup do jarní vyřazovací fáze.

Překvapení kola: Besiktas JK Besiktas JK- uplynulé kolo se obešlo bez výraznějších překvapení, proto se nějaké hledá poměrně těžce. Překvapivě může působit, že tým, který v minulém kole dostal osmibrankový příděl, se dokázal zmobilizovat a porazit rozjíždějící se Olympique Marseille. Besiktas se může ještě i přimíchat do boje o postup.

Gól kola: Zlatan Ibrahimovič Internazionale FC - švédský kanonýr Interu Milán zvyšoval v 66. minutě zápasu s Fenerbahce na 2:0, čímž poslal svůj tým k postupu. Ibrahimovič z místa vymetl šibenici Demirelovy brány, v čemž mu nedokázal zabránit ani Roberto Carlos.

Gól kola 2: Cristiano Ronaldo Manchester United - Ronaldo opět ukázal svou ganialitu, když těsně před koncem z přímého kopu strhl vítězství v zápase se Sportingem na stranu United.
Moment kola: Postup Slavie do Poháru UEFA SK Slavia Praha - pro českého fanouška bude asi nejvýraznějším momentem udržení se Slavie v evropských pohárech i pro jarní část. Pražané dokázali díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase vybojovat remízu a tím si zajistit třetí místo ve skupině. Když pomineme debakl na Arsenalu, lze označit ještě neskončené vystoupení Slavie v Lize mistrů jako úspěšné.

Češi v akci:

Tomáš Rosický Arsenal FC- do utkání v Seville zasáhl až v 56. minutě, vystřídal Fabregase. Do osudu zápasu se nijak výrazněji nezapsal.

Tomáš Hubschman FC Shakhtar Donetsk- nastoupil v základní sestavě, odehrál celý zápas.

JiříJarošíkCeltic FC - odehrál zřejmě nejlepší utkání v sezoně. Jeho brankou Celtic vyrovnal, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Baroš (Lyon), Čech (Chelsea) a Jankulovski (AC Milán) do hry nezasáhli.