Zpět na » Liga mistrů » Real vybojoval bod v posledních minutách, Reds zvítězili i v obměněné sestavě

Liga mistrů - Real vybojoval bod v posledních minutách, Reds zvítězili i v obměněné sestavě

Real vybojoval bod v posledních minutách, Reds zvítězili i v obměněné sestavě © goal.com - Bílý balet se v Německu pořádně nadřel na bod

1

27.10. - REVIEW Pod trenérem Zidanem se houpe židle. Pokud by Real Madrid prohrál v Mönchengladbachu, nejspíš by bylo jasno. Nebylo k tomu daleko, Bílý balet ještě deset minut před koncem prohrával o dvě branky, přesto nakonec dokázal vybojovat alespoň bod. Vítězství slaví Liverpool, který i bez ofenzivních hvězd porazil 2:0 Midtjylland, přemožitele Slavie.

Borussia Mönchengladbach - Real Madrid 2:2

Branky: 33. Thuram, 58. Thuram - 87. Benzema, 90+3. Casemiro

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní - Kramer - J. Hofmann, Stindl (C) (79. H. Wolf), Neuhaus - Pléa (79. Embolo), Thuram (71. Herrmann).

Real Madrid CF: Courtois - L. Vázquez, Ramos (C), Varane, F. Mendy - Kroos (71. Modrić), Casemiro, Valverde - Asensio (84. Rodrygo), Benzema, Vinícius Júnior (70. E. Hazard).

Bílý balet vstupoval do utkání v dobré náladě, způsobené vítězstvím 3:1 v El Clásicu, které vybojoval na Nou Campu.

Po čtvrt hodině utkání si Benzema dobře zpracoval balón hrudí, následně však střílel vedle pravé tyče. Při další příležitosti hostů už musel být v pozoru gólman Sommer, jenž dobře viděl na střelu Kroose mířící k levé tyči, balón vyrazil do bezpečí.

Útočil Real, ale do vedení šel Mönchengladbach. Skvěle provedený brejk začal u Pléy, který si narazil s Hofmannem, aby následně za obranou uvolnil Thurama, za jehož ránou do pravého horního rohu plachtil Courtois marně.

Na konci prvního a na začátku druhého poločasu měl Real velké šance na vyrovnání. Obě režíroval Asensio, jenž nejprve z úhlu na Sommera nevyzrál, podruhé zase jeho střelu zblokoval na tyč pozorný Ginter.

Na kontakt dostal Real útočník Karim Benzema (zdroj: mundodeportivo.com)

Místo srovnání stavu přišel druhý gól v síti španělského giganta. V 58. minutě Pléovo zakončení vyrazil brankář jen před sebe na kopačky Thurama, a ten bezpečně dopravil míč do sítě. Příliš se neradoval, jelikož jeho postavení vypadalo jako ofsajdové, avšak s linií se zapomněl vytáhnout Mendy, a proto gól platil.

Real i přes nepřízeň výsledku nadále tlačil, a nakonec alespoň bod z utkání vytěžil. V 87. minutě dostal favorita na kontakt Karim Benzema a ve třetí nastavené minutě stanovil konečný stav utkání na 2:2 Casemiro, brazilský středopolař využil skvělého přiťuknutí od Ramose.

Remíza je ovšem pro Real Madrid, vzhledem k domácí porážce 2:3 se Šachtarem, málo. Bílý balet bude mít ještě hodně trnitou za postupem. Mönchengladbach po remíze s Interem dokázal vydolovat cenný bod i z utkání proti druhému favoritovi na postup ze skupiny.

Liverpool - Midtjylland 2:0

Branky: 55. Jota, 90+3. M. Salah (pen.)

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho (30. Williams), Joe Gomez, Robertson - J. Henderson (C) (46. Wijnaldum), Milner - Shaqiri, Minamino (61. M. Salah), Diogo Jota (80. Firmino) - Origi (60. Mané).

FC Midtjylland: Andersen - Andersson, Sviatchenko (C), Scholz, Paulinho - Onyeka, Cajuste (81. Krajev) - Dreyer, Sisto (72. Evander), Mabil (66. Anderson) - Kaba (81. Pfeiffer).

Jürgen Klopp nechal proti Midtjyllandu odpočívat ofenzivní hvězdy, šanci tak dostali hráči jako Shaqiri, Minamino, Jota nebo Origi. Na této čtveřici byla vidět nesehranost, za celý poločas si nedokázali vytvořit jedinou gólovku.

Naopak hosté měli příležitost, a to už ve 4. minutě, kdy se Dreyer protlačil přes Fabinha až před Alissona, kterého ale z bezprostřední blízkosti trefil, nedokázal zamířit k tyči.

Střelecký účet Liverpoolu otevřel Diogo Jota (zdroj: skysports.com)

První branka střetnutí přišla v 55. minutě. Alexander-Arnold si narazil balón s Shaqirim a před bránou našel úplně volného Dioga Jotu, jemuž stačilo pouze nastavit nohu a usměrnit míč do brány.

Přemožitel Slavie ze 4. předkola byl krůček od historického úspěchu, avšak Dreyer v poslední minutě základní hrací doby vyrovnat nedokázal, krásnou individuální akci zakončil lobem přes Alissona, míč skončil v boční síti.

Liverpool posléze ještě dokázal navýšit na rozdíl dvou branek, nařízenou penaltu s přehledem proměnil střídající Salah, brankáře poslal na opačnou stranu. Reds po vítězství nad Ajaxem zatím mají na kontě plný bodový zisk, Midtjylland si na první body ještě bude muset počkat.