Zpět na » Liga mistrů » Zahraje si ještě letos PSG Ligu mistrů? Ve Francii nastoupit nemůže!

Liga mistrů - Zahraje si ještě letos PSG Ligu mistrů? Ve Francii nastoupit nemůže!

Zahraje si ještě letos PSG Ligu mistrů? Ve Francii nastoupit nemůže! © Goal.com - Neymar a Mbappé si už letos v LM možná nekopnou

0

Líbilo se

29.04. - Jak dokončit pohárové soutěže? Tato otázka v posledních týdnech vrtá hlavou snad každému fotbalovému fanouškovi. Pořádající organizaci UEFA by však mohla rozhodování usnadnit situace ve Francii. Tamní vláda totiž přinejmenším do 1. září tohoto roku zakázala profesionální fotbalová utkání.

Soutěže po celém světě musí řešit osud probíhající sezóny. Čas na její dohrání se s neustávající koronavirovou nákazou krátí, přijít o obrovské peníze z televizních práv a dostat své kluby pod enormní finanční tlak by však nedělalo dobrotu.

V zemi galského kohouta učinil konečné rozhodnutí místo fotbalového svazu vládní systém. Na území úřadujících mistrů světa se v průběhu příštích čtyř měsíců neodehraje jediný profesionální zápas, nezáleží přitom na konkrétní soutěži. Prohlášení z úst francouzského premiéra Edouarda Philippa jistě neslyšeli rádi zástupci Paris Saint-Germain a Lyonu.

Problémem je, že oba z uvedených klubů stále figurují v pavouku Ligy mistrů. A jelikož nebudou moci hrát na vlastních stadionech, v úvahu připadají pouze duely na neutrální půdě. UEFA se pravděpodobně se svým konečným stanoviskem vysloví 27. května, tedy dva dny poté, co jim vedení všech členských organizací předloží své plány.

Plně respektujeme rozhodnutí francouzské vlády,” vyslovil se prezident PSG Nasser al-Khelaifi pro radiovou stanici RMC. „Dohrávky Ligy mistrů se samozřejmě chceme zúčastnit. Pokud nebude možné hrát ve Francii, nastoupíme v zahraničí. Svým hráčům a dalším zaměstnancům zařídíme co nejbezpečnější podmínky.

Zítra zasedají funkcionáři Ligue 1, stále totiž zbývá (ne)přidělit klubům jejich konečné umístění a místenky v evropských pohárech. Podobná dilemata musely řešit také nejvyšší soutěže v Nizozemsku a Belgii. Zatímco v Belgii však první Bruggy titul obdržely, vedoucí Ajax musel další trofej pro vítěze Eredivisie oželet.

Vojt?ch Olšr / theguardian.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články