Zpět na » Liga mistrů » UEFA rozhodne o budoucnosti letošní Ligy mistrů. Bude se EURO 2020 přesouvat?

Liga mistrů - UEFA rozhodne o budoucnosti letošní Ligy mistrů. Bude se EURO 2020 přesouvat?

UEFA rozhodne o budoucnosti letošní Ligy mistrů. Bude se EURO 2020 přesouvat? © onlinesportblog.com - Euro 2020

0

Líbilo se

12.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Představitelé UEFA mají na úterý naplánované krizové jednání, na kterém budou diskutovat o tom, jak nejlépe postupovat v domácích a evropských klubových soutěžích kvůli současné pandemii koronaviru. Už nyní se ale proslýchá, že za této situace bude pravděpodobně odloženo EURO 2020 na příští léto.

Členové UEFA požadují pozastavení Ligy mistrů a Evropské ligy od začátku příštího týdne na neurčito kvůli faktu, že virus začal ovlivňovat několik zúčastněných týmů.

Na setkání, které se budu konat prostřednictvím videokonference, bude 55 členských asociací a společně budou diskutovat například o budoucnosti EURA 2020, které mělo začít 12. června.

Poprvé v historii se mělo EURO hrát ve 12 různých evropských městech od Dublinu až po Baku, jenže současný stav pandemie koronaviru něco takového nedovoluje.

Odvolán byl už například zápas Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Realem Madrid, plánovaný na příští týden a ohroženo je i utkání mezi Juventusem a Lyonem.

K dispozici je několik variant řešení, od předčasného ukončení letošních soutěží, až po možnost, že čtvrtfinále a semifinále Ligy mistrů se bude hrát pouze na jeden zápas.

I když není vyloučeno ani předčasné ukončení soutěže, UEFA by ráda všechny soutěže dokončila, aby se rozhodlo o postupujících, mistrech ligy a kvalifikovaných klubech do evropských pohárů.

V současné době je v karanténě celý tým Realu Madrid poté, co byl na virus pozitivně testován hráč z klubového basketbalového týmu. Juventus také potvrdil, že koronavirus má obránce jeho týmu Daniele Rugani.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Jestli to přejde bude zajímavé sledovat změny u zboží z Číny.

MESSIFCB

tak dalsi italsky klub v karantene, Hellas Verona, a pro me jako fanouska Arsenalu smutna zprava, trener Mikel Arteta ma tez pozitivni test :(

HyperioN
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články