Zpět na » Liga mistrů » Naštvaný Jürgen Klopp se diví: Proč Atlético hrálo tímto způsobem? Adriána neobviňoval

Liga mistrů - Naštvaný Jürgen Klopp se diví: Proč Atlético hrálo tímto způsobem? Adriána neobviňoval

Naštvaný Jürgen Klopp se diví: Proč Atlético hrálo tímto způsobem? Adriána neobviňoval © skysports.com, fotbalportal.cz - Jurgen Klopp

0

12.03. - Liverpool loňský celkový triumf v Lize mistrů neobhájí. V odvetném osmifinále proti Atéticu Madrid vyhrál v normální hrací době 1:0 a šlo se do prodloužení. V tom zvýšil vedení Roberto Firmino, ale pak Reds totálně selhali, třikrát inkasovali, prohráli 2:3 po prodloužení a vypadli. Jürgen Klopp si po zápase stěžoval na to, jaký stylem Los Colchoneros hráli.

Diego Simeone zvolil svou klasickou defenzivní, poněkud destruktivní, taktiku. I tak ale Liverpool dokázal obranný val alespoň jednou zdolat. Do vedení jej těsně před poločasem poslal Gerginio Wijnaldum. Skóre 1:0 svítilo na výsledkové tabuli po 90 minutách, a protože se stejný výsledek urodil i v Madridu, muselo do prodloužení.

V něm se už po čtyřech minutách prosadil Roberto Firmino a vypadalo to, že Liverpool míří do čtvrtfinále. Jenomže už o tři minuty později snížil Marcos Llorente a v tu chvíli postupovalo Atlético. Pod tento inkasovaný gól se špatnou rozehrávkou podepsal gólman Adrián, který v brance nahradil zraněného Alissona.

Atlético navíc udeřilo v nastavení prvního poločasu prodloužení i v nastavení toho druhého. Po další brance Llorenteho a poté i Álvara Moraty vyhrál španělský tým 2:3 a odvezl si postup do čtvrtfinále.

Jürgen Klopp byl po zápase očividně zklamaný a také poměrně nazlobený na taktiku soupeře.

„Viděli jsme všechny góly, které jsme inkasovali. Neměli bychom inkasovat tyto typy gólů. Dnes večer je obtížné tyto branky vysvětlit, ale tak to prostě je.“

„Moc nechápu, s jakou kvalitou hrají fotbal, kterým se prezentují. Mohli hrát normální fotbal, ale místo toho stojí hluboko v obranném bloku a hrají na protiútoky.“

„Uvědomuju si, že já jsem ten poražený a že to může znít uraženě. Ale chlapci vynaložili veškeré své úsilí proti hráčům světové extratřídy. Mohl bych říct celou řadu věcí, ale vypadal bych jako ten největší ublížený na světě. Já to zkrátka nechápu. Ale vítěz má pravdu. Tak to je.“

Německý kouč se také vrátil ke zřejmě rozhodujícímu okamžiku, tedy ke gólu na 2:1, kterému předcházela špatná rozehrávka gólmana Adriána.

„Adrián je milý kluk, ale v onu chvíli udělal špatné rozhodnutí. Je to součást fotbalu. Stává se to. Tahle situace všechno změnila. Před tím bylo všechno přirozené. Atlético jen bránilo. Pak jsme poněkud ztuhli.“

„Je to muž a ví, co se stalo. Neobviňujeme ho ani vteřinu. Zachránil nás v tolika momentech od chvíle, kdy je tady. Měl super výkony. Tento gól nám nepomohl, ale tak to je.“

„Pokud prohrajete utkání, vždy to je z nějakého důvodu. Dnes večer to nebyl okamžik, kdy jsme prohráli. Měl dopad, ale byl to jen jeden gól. Poté jsme inkasovali další dvě branky. Bylo mnoho důvodů, proč jsme neprošli dál.“

„Ale vždy, když jste na veřejnosti, lidé vás budou soudit. Ale je to muž, dospělý muž a bude s tím žít.“

„Prožili jsme v Lize mistrů šťastné chvíle. Dvakrát jsme hráli finále. Několikrát jsme měli štěstí. Dnes večer jsme vypadli. Atlético vyhrálo oba zápasy, zaslouží si to.“

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.