Zpět na » Liga mistrů » Divoká přestřelka na Santiago Bernabéu skončila nerozhodně. Postup slaví Tottenham, v Srbsku se střelecky činil Lewandowski

Liga mistrů - Divoká přestřelka na Santiago Bernabéu skončila nerozhodně. Postup slaví Tottenham, v Srbsku se střelecky činil Lewandowski

Divoká přestřelka na Santiago Bernabéu skončila nerozhodně. Postup slaví Tottenham, v Srbsku se střelecky činil Lewandowski © goal.com - Důležitý gól naděje vstřelil Kylian Mbappé

0

26.11. - REVIEW Real Madrid neudržel dvoubrankové vedení, o které přišel během dvou minut. První místo ve skupině si díky bodu zajistilo PSG, Bílý balet skončí druhý. Postup do osmifinále si zajistil Tottenham, Spurs dokázali zvrátit nepříznivý vývoj utkání s Olympiakosem a zvítězili 4:2. V Srbsku se střelecky činil Polák Lewandowski, jenž vstřelil během čtvrt hodiny čtyři branky, Bayern vyhrál 6:0.

Real Madrid - PSG 2:2

Branky: 17. Benzema, 79. Benzema - 81. Mbappé, 83. Sarabia

Real Madrid CF: Courtois - Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo - Valverde (76. Modrić), Casemiro, Kroos - Isco (82. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (68. Bale)

Paris Saint-Germain FC: Navas - Meunier, Silva (C), Kimpembe, Bernat - Gueye (46. Neymar), Marquinhos, Verratti - Di María (75. Draxler), Icardi (75. Sarabia), Mbappé

Na první branku střetnutí nečekali diváci na Santiágo Bernábeu ani dvacet minut. Rychlou akci po pravém křídle zakončoval střelou do tyče Isco, míč se odrazil k Benzemovi, který zachoval chladnou hlavu a neomylně zavěsil.

O pár minut později hosté předvedli velkou chybu v rozehrávce a byl to Kroos, jenž mohl zvýšit na rozdíl dvou branek, avšak Navas se tentokráte vyznamenal skvělým zákrokem.

Velmi zajímavá situace nastala v samotném závěru úvodní části. Courtois fauloval na hranici šestnáctky, možná dokonce uvnitř Icardiho, načež mu hlavní rozhodčí udělil rovnou červenou kartu. Videorozhodčí ale odhalil útočný faul na Marcela, a tak se penalta ani červená karta nekonaly, naopak se rozehrávalo na druhou stranu.

Ze šaten vyšli ve výrazně lepším rozpoložení fotbalisté Bílého baletu, se střelou Benzemy z bezprostřední blízkosti si ovšem znovu výborně poradil bývalý gólman Realu Keylor Navas.

Pojistku nakonec svěřenci kouče Zidana přidali v 79. minutě, když svůj druhý gól v utkání přidal Benzema, francouzský forvard se prosadil pro změnu hlavou.

Pařížané v Madridu ukázali parádní stíhací jízdu (zdroj: mundodeportivo.com)

Jenže PSG nesložilo zbraně a o dvě minuty později byl znovu náskok domácích pouze jednogólový. Hrubého nedorozumění mezi Courtoisem a Varanem bez problémů využil Kylian Mbappé. Bláznivá pětiminutovka vyvrcholila bleskovým srovnáním. Draxlerovu ránu ještě zblokoval obránce, avšak dorážka Sarabii vymetla všechny pavouky v pravém horním rohu.

Skóre se po zbytek utkání nezměnilo, Real na domácím stadiónu remizoval s PSG a definitivně tak ztratil šanci skončit na prvním místě skupiny A, to náleží právě francouzskému mistrovi.

Juventus si pojistil prvenství ve skupině D. V Allianz Stadium udolal nejtěsnějším možným rozdílem španělské Atlético, krásnou ránou z přímého volného kopu se o tři body zasloužil argentinský útočník Paulo Dybala.

Postup slaví v Londýně. Tottenham sice prohrával s Olympiakosem už 0:2, avšak poté zavelel k velkému obratu a nakonec mohl začít slavit po vítězství 4:2. Mourinho tudíž zůstává i po druhém zápase stoprocentní.

V Srbsku dlouho nezapomenou na Roberta Lewandowského. Polský snajpr sestřelil Crvenou zvezdu čtyřmi trefami, které vměstnal do pouhých patnácti minut. Bayern zvítězil 6:0 a jen potvrdil absolutní dominanci ve skupině.

Další zápasy:

Galatasaray - Club Bruggy 1:1 (11. Büyük - 90+2. Diatta)

Panyny - 27.11. Odpovědět

Neymar naprostá tragédie. 90% akcí Psg končilo u něj. Smutný vidět, že Mbappé z křídla lítá zpátky až na vlastní šestnáctku a tady ten cigán v záloze ztratí balón a jak Messi pomalou chůzí zpátky do obrany.

Panyny
COKO - 27.11. Odpovědět

Nic to nemění na tom, že výrazně dokáže změnit dění na hřišti a má velký vliv na celou hru.

COKO
Eidur - 27.11. Odpovědět

Trochu nešťastně jsem šel v 70. minutě spát, ale Neymara jsem si teda za celou dobu nevšiml.

Eidur
Wazz - 27.11. Odpovědět

Valencie si to dnes pohlídá a modrej sajrajt londýn potáhne pěkně do evropské ligy odkud je taktéž s chutí jako obvykle vykopeme... Smajlík 2

Wazz
Cule6 - 27.11. Odpovědět

Nic proti tomu faulu na Marcela, po právu mělo být pískáno, ale aby z toho musel být takový cirkus s udělováním červené, s rozhodováním o penaltě, následného odvolávání obojího a vracení se o minutu dozadu, to by si mohli odpustit. Má se to pískat hned a ne až když se později třeba něco stane. Je to neskutečná šaškárna a čím dál víc mě VAR spíše štve než že by se mi zdál být přínosem.

Cule6

Ale jestli se nepletu, tak do tý doby nebyla přerušená hra, až faulem Courtoise, takže nemohli volat VAR.

NoIscoNoDisco

Tohle byla chyba pouze rozhodčího, který tento souboj pustil a Marcelovi ukazoval vstávej ty simulante. VAR se k tomu vracet neměl a měla se písknout penalta. Pokud by se měl VAR vracet k faulům před padnutými góly, tak se budeme dívat na zápasy bez branek. Otočit penaltu kvůli faulu, který rozhodčí pustil, je postavené na hlavu. Tady jde aspoň vidět, že rozhodčí si sám za svým verdiktem nestál a udělal ze sebe pouze totálního šaška.

Frenkies

Proto se měla hra přerušit v době faulu, nebo to nechat být. Kam až to pak zajde? Budeme se příště vracet o minutu, dvě nebo třeba o půl hodiny?

Cule6

Takovéhle fauly by VAR neměl přerušovat během hry nikdy, protože tohle je rozhodnutí rozhodčího, který uznal, že to faul nebyl a jasně ukazoval vstávej. Hlavně někdo by měl ustálit pravidla pro VAR. Já si vždy myslel, že VAR je od toho, aby monitoroval situace v šestnáctce a ne mimo šestnáctku ( likvidační zákroky po celém hřišti). Pokud se VAR bude vracet k takovým faulům jako včera, tak se mi celý fotbal ještě více zhnusí. Proto se ptám jako ty, kam až to může zajít.

Frenkies

S přerušením kvůli faulu na půlce hřiště problém nemám, ale toto přerušení měl udělat rozhodčí v ten daný moment. Pokud to neudělal, patrně vyhodnotil, že se o faul nejednalo. Vracet se k tomu po tak dlouhé době může v leckom vyvolat třeba i pocit, že se tak dosáhlo nějakého účelu. Ale to už je trochu konspirační, uznávám.

Cule6

Já s tím taky problém nemám, ale tady toto si rozhodčí vyhodnotil sám. Nikdo neměl důvod se k tomu vracet. Tím, že se k tomu rozhodčí vrátil, tak se sám podhodnotil a udělal ze sebe idiota. Jednou to vyhodnotil - malé přistrčení a velký pád Marcela, který se už během pádu díval na rozhodčího... Tady si někdy říkám, být to třeba Slavie, tak se k tomu nikdo nevrátí...

Frenkies

Pak je otázka, jestli se VAR vrací k situacím na základě pokynu hlavního sudího nebo jen tak. Gueye fauloval, ať už Marcelo spadl víc nebo míň. Stejně tak Icardi letěl, jak kdyby ho vzala vrána. To je ale vedlejší. Spíš teda, jak je to s tim VARem a vracením se k situacím.

Několikrát se přece stalo že v vápně se faulovalo, mezitím se na druhé straně dal gol, který byl poté odvolán a opět na druhé straně se kopala pencle. Taky tomuto systému moc nerozumím a co nepískne hned to by mělo být promlčeno.

COKO

To si nemyslim COKO, VAR je přece k ruce až po přerušení hry.

Vrátil se podle mě k tomu hlavní sudí na pokyn Marcela, který u něho pořád stál a brečel mu ohledně "faulu" na půlce. Ano, bylo tam lehké přistrčení, ale pokud by se měl faul pískat za tohle, tak v každém zápase může být 100 penalt. Za mě to nebyl faul, který by se měl pískat, taky bych to nechal hrát, když už se při otočce vletu dívá Marcelo na rozhodčího jak moc to chtěl. Samozřejmě i Icardi tomu přidal, ale tam to bylo jednoznačnější oproti pohlazení po zádech. Smajlík 1

Frenkies

Teď si trochu rejpnu, ale když je možný odpískat penaltu za to, že nejmenovaný obránce zakopne o vlastní nohu, přičemž kolem něj je na každou stranu 3 metry pustoprázdno, tak je možný všechno Smajlík 2

Já si upřímně ani faulu na Marcela nevšiml a sledoval jsem hru. Jenom by mě zajímalo, jestli hráči Realu protestovali hned, nebo až po tom co byl faul na Icardiho. Asi bych to tolik neřešil. Ale zajímalo by mě i trošku to jak daleko v čase se může rozhodčí vracet a kolik vytvořených šancí a sporných situací mezitím může smazat.

COKO

Jako taky se dneska už ničemu nedivím Smajlík 2 s tím s tebou naprosto souhlasím. Smajlík 2

Frenkies

Hned po faulu na Icardiho naběhli hráči Realu k rozhodčímu. Smajlík 2 Kdyby z toho gól nepadl, tak se k tomu nevrátí nikdo. Smajlík 1

Frenkies

Isco: ale taky je VAR od toho, aby řešil situace ve vápně nebo týkající se gólu. Jistě nemá sloužit k tomu, aby posuzoval situace na půlce hřiště a pokud ano, tak se znovu ptám: kam až dozadu má být hra posouzena? Protože když to není určeno a bude to dostatečně dost dozadu, najdu obdobný neodpískaný faul prakticky kdykoliv budu chtít.

Cule6

Tam ani nie je problém s VAR, proste rozhodca bol šašek. Buď mal posúdiť faul hneď v daný moment, alebo to proste posúdil tak, že faul nebol a tak to končí. Nestál si za svojim a zľakol sa rozhodnúť tak, ako chcel. Btw dať červenú za taký zákrok? Somarina na entú. A ušiplesk je tiež totálny šašek. Keby si vymenili brankárov, Real by vyhral aj 5:0.

LukaModric

Naprosto s tebou souhlasím. I s tou červenou. To jsem se taky hodně divil, proč mu ji dává. Smajlík 2 Real byl včera lepší tým, kdyby jste všechno proměnili, tak to mohlo klidně skončit výhrou a větším rozdílem (pokud by penalta nenakopla PSG Smajlík 1 ).