Zpět na » Liga mistrů » Kanonádu Realu řídil osmnáctiletý Rodrygo, Juventus rozhodl o výhře gólem v nastavení

Liga mistrů - Kanonádu Realu řídil osmnáctiletý Rodrygo, Juventus rozhodl o výhře gólem v nastavení

Kanonádu Realu řídil osmnáctiletý Rodrygo, Juventus rozhodl o výhře gólem v nastavení © goal.com - Osmnáctiletý Rodrygo tři branky dal, na jednu nahrál

1

06.11. - REVIEW Bílý balet dokázal i v odvetě tureckého soupeře vynulovat, navíc mu nadělil šest branek, přičemž třemi góly a asistencí se blýskl mladičký Rodrygo. O poznání vyrovnanější boj svedl v Moskvě italský Juventus, nad místním Lokomotivem rozhodl o vítězství Staré dámy v nastavení Douglas Costa.

Real Madrid - Galatasaray 6:0

Branky: 4. Rodrygo, 7. Rodrygo, 14. Ramos (pen.), 45. Benzema, 81. Benzema, 90+2. Rodrygo

Real Madrid CF: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo (42. F. Mendy) - Valverde, Casemiro (60. Modrić), Kroos - Rodrygo, Benzema, E. Hazard (68. Isco)

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) - Mariano, Luyindama, Marcão Teixeira, Nagatomo (88. Büyük) - Seri, N´Zonzi (46. Bayram), Lemina - Fígúlí, Andone (46. Donk), Babel

Na Santiago Bernábeu bylo od počátku utkání jasné, kdo dnes bude na hřišti pánem. Real se už během úvodních deseti minut prosadil dvakrát a oba zásahy měl na svědomí teprve osmnáctiletý Rodrygo.

Mladý Brazilec nejprve nezazmatkoval, dobře si zpracoval balón a namířil ho k levé tyči, následně se prosadil hlavou po dalším pěkném pasu od Marcela.

Ani na třetí gól svých oblíbenců nemuseli diváci na stadiónu čekat příliš dlouho. Ve třinácté minutě nařídil hlavní rozhodčí po konzultaci s VAR pokutový kop, který Sergio Ramos proměnil chladnokrevným obloučkem pod břevno.

Hrdinou utkání se stal osmnáctiletý Rodrygo (zdroj: goal.com)

V závěru první půle Real zasadil soupeři ještě dvě rány, ovšem ta Casemirova nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána. Ovšem branka Benzemy už platila, Rodrygo spoluhráče našel krásnou nahrávkou, Francouz tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.

Bílý balet se v průběhu druhého poločasu snažil završit populárního "bůra", a to se mu nakonec i povedlo, když na začátku poslední desetiminutovky vstřelil svůj druhý gól Benzema, jenž šikovně tečoval ránu Carvajala.

V poslední minutě nastaveného času se ještě prosadil mladičký Rodrygo, jenž skvělý výkon korunoval hattrickem.

Real Madrid porazil Galatasaray vysoko 6:0 a v tabulce skupiny A si upevnil druhé místo za suverénní Paříží. Turecký celek zabojuje o Evropskou ligu v přímém souboji s Bruggami.

Lokomotiv Moskva - Juventus 1:2

Branky: 12. Al. Mirančuk - 4. Ramsey, 90+3. Costa

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme - Ignatěv, Höwedes, Ćorluka (C), Rybus - Žemaletdinov (80. Cerqueira), Krychowiak, Barinov, Mário (85. Kolomejcev) - Al. Miranchuk, Éder

Juventus FC: Szczęsny - Danilo, Bonucci (C), Rugani, Sandro - S. Khedira (69. Costa), Pjanić, Rabiot - Ramsey (63. Bentancur) - Higuaín, Ronaldo (81. Dybala)

Podobně jako zápas ve Španělsku, tak i ten v Rusku začal velmi rychlými góly. Ten první přišel na řadu ve čtvrté minutě, kdy Guilhermemu propadl mezi nohama střelecký pokus Ronalda z přímého kopu, načež z brankové čáry nekolegiálně sebral spoluhráči zápis do statistik Aaron Ramsey.

Domácí fanoušci na vyrovnání dlouho nečekali, bylo to jen pouhých osm minut. Pak totiž Aleksey Miranchuk sice napoprvé mířil do tyče, míč se k němu ale šťastně odrazil a druhý pokus už ruskému hráči vyšel.

Další nebezpečné zakončení hlavou si Miranchuk vypracoval po dvaceti minutách, tentokráte však mířil těsně nad. Po půl hodině utkání napravil své zaváhání z úvodu Guilherme, gólman se vyznamenal proti přízemnímu zakončení Higuaína k levé tyči.

O vítězství Juventusu rozhodl v nastavení Douglas Costa (zdroj: goal.com)

Druhá půle moc zajímavých situací nenabídla. Ojedinělou šanci měl po necelé hodině zápasu Ronaldo, brankář vytáhl míč konečky prstů. Do senzačního vedení mohl naopak domácí poslat Mário, jeho zakončení ale z brankové čáry vytáhl stoper Bonucci.

Když už se zdálo, že utkání skončí překvapivou remízou, tak si střídající křídelník Douglas Costa narazil s Higuaínem a posléze poslal gólmanovi míč nechytatelně k levé tyči, čímž rozhodl o vítězství Staré dámy 2:1. Italský mistr si díky vydřeným třem bodům zajistil postup do další fáze nejprestižnější evropské soutěže, Lokomotiv nejspíše čeká boj s Leverkusenem o vstupenku do Evropské ligy.