Zpět na » Liga mistrů » Trpišovský: V prvním zápase jsme hráli líp. Teď jsme byli horší a měli víc štěstí

Liga mistrů - Trpišovský: V prvním zápase jsme hráli líp. Teď jsme byli horší a měli víc štěstí

Trpišovský: V prvním zápase jsme hráli líp. Teď jsme byli horší a měli víc štěstí © as.com - Jindřich Trpišovský

0

Líbilo se

06.11. - Slavia znovu po zápase s Barcelonou sklízí pochvalné ódy na svůj výkon. S aspirantem na celkové prvenství v soutěži odehrála i včera na jeho stadionu velmi dobrou partii a konečně za ni byla i odměněna alespoň jedním bodem. Nicméně trenér Trpišovský se domnívá, že doma v Edenu jeho svěřenci hráli líp.

Domácí ale předvedli obrovskou kombinační sílu, my jsme udělali v zápase maximum. Hráči se vydali fyzicky i psychicky, v některých fázích jsme ale tahali za kratší konec a měli jsme i trochu štěstí. V prvním vzájemném utkání jsme podali lepší výkon a prohráli jsme, tentokrát jsme zase byli o něco horší a měli jsme více štěstí. Je to fotbal, tak to bývá a klobouk dolů před hráči, jaký výkon předvedli a jak v některých fázích kvalitně kombinovali a dokázali být velice nebezpeční. Je třeba ale přiznat, že nás často soupeř mačkal jak citron, velká pochvala klukům, že to zvládli ubránit," řekl po zápase slávistický trenér.

Ten přiznal, že zápas na Camp Nou byl pro jeho tým tou největší zkouškou, kterou doposud prošli. A zvládli ji na výbornou. „Byl to křest ohněm, není nic těžšího než v takovém prostředí na tak rychlé trávě postoupit podobný zápas. Trochu nás trápila vražedná strana Semedo-Dembélé, Honza Bořil s Peterem Olayinkou se s tím ale dokázali dobře popasovat. Ve druhé půli jsme chtěli soupeře navádět spíše na naší pravou stranu, ne vždy se nám to ale dařilo. Obrovský klobouk dolů před klukama, jak to uběhali. Pochválit musím i Michala Frydrycha, který celý zápas bránil výborně.“

Nejen poslední zápas s Barcelonou, ale i předchozí s Dortmundem a v úvodním kláni na stadionu Giuseppe Meazy v Miláně potvrdily, že se Slavia může směle měřit i s protivníky té nejvyšší evropské kategorie.

„Pevně v to doufám, klukům se všichni snažíme vtloukat do hlavy, že když budeme fyzicky a psychicky pracovat, můžeme takovým týmům konkurovat. Neříkám pravidelně je porážet, ale čelit jim se vztyčenou hlavou. Tentokrát jsme měli štěstí, v zápase na hřišti takového týmu se samozřejmě okénka v obraně objeví. V utkání byly pasáže, kdy jsme nebyli soupeře schopní získat balon a zatlačit na soupeřovu rozehrávku. Pokud ale máte správné nastavení hráčů v týmu a samozřejmě i potřebnou kvalitu, dá se i proti tak silným soupeřům hrát."

Slávisté mají v tabulce skupiny F zatím dva body. Jejich šance na postup sice nejsou velké, ale pořád ještě žijí. Flintu do žita proto Sešívaní nehází. „Budeme se upínat ke každému zápasu, klíčový pro nás bude domácí duel s Interem. Abychom mohli myslet na postup, musíme nějaký zápas vyhrát. Chceme využít domácí prostředí a zvládnout to. Utkání s Interem rozhodne," zmínil příštího soupeře trenér Trpišovský.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články