Zpět na » Liga mistrů » Frank Lampard: Proti Ajaxu jsme ukázali náš plán na úspěch

Liga mistrů - Frank Lampard: Proti Ajaxu jsme ukázali náš plán na úspěch

Frank Lampard: Proti Ajaxu jsme ukázali náš plán na úspěch © skysports.com, fotbalportal.cz - Frank Lampard

4

24.10. - Chelsea dokázala zvítězit na půdě letošního semifinalisty Ligy mistrů. Ve třetím zápase ve skupinové fázi Champions League vyhrála v Amsterdamu 0:1. Utkání rozhodl střídající Michy Batshuayi. Ajax poprvé inkasoval, poprvé ztratil body. Blues mají po polovině 6 bodů, stejně jako její středeční soupeř. Frank Lampard svůj tým hodně chválil.

Tammy Abraham, Mason Mount, Fikayo Tomori, Callum Hudson-Odoi... Tito všichni mladíci nastoupili na půdě Ajaxu v základní sestavě a zahráli výborně. Přitom proti nim stál semifinalista minulého ročníku Champions League, který vyhrál oba úvodní duely v této sezóně.

Utkání rozhodl belgický útočník Michy Batshuayi. Ten přišel na hřiště v 71. minutě a 4 minuty před koncem zařídil jedinou branku zápasu. Chelsea vyhrála už šestý soutěžní duel v řadě. Frank Lampard je nadšený.

„Tohle je náš jasný plán. Takhle chceme být úspěšní. Neexistují pro nás žádné výmluvy. Je to zkrátka standard a my jej nemůžeme opustit.“

„Nejpříjemnější na tom je ta touha neustále se zlepšovat. Máme jasný herní plán. Posunujeme se tím správným směrem. Momentálně jsou všechny náznaky dobré.“

Michy Batshuayi svou první velkou šanci promarnil, ale pak Frank Lampard se na něj vůbec nezlobil.

„Michy na tréninku ukazuje jen pozitivní věci. Je to to, co od něj chceme. Ano, jednu šanci nevyužil, ale byl vynikající a nakonec skóroval.“