Zpět na » Liga mistrů » Slavia si podrobila Barcelonu. Je to skvělé, když vidíte, jak odevzdávají balony, těšilo trenéra

Liga mistrů - Slavia si podrobila Barcelonu. Je to skvělé, když vidíte, jak odevzdávají balony, těšilo trenéra

Slavia si podrobila Barcelonu. Je to skvělé, když vidíte, jak odevzdávají balony, těšilo trenéra © mediotiempo.com - Slavia včera Barceloně těsně podlehla

0

24.10. - Úvodních zhruba dvacet minut nebylo ze strany Slavie v zápase proti Barceloně nic moc. Dokonce už ve třetí minutě inkasovala z kopačky hvězdného Messiho branku. Pak se ale herně zvedla, vyrovnala a přestože si následně dala vlastní gól, sahala proti velkému soupeři minimálně po bodu. Spokojený musel po zápase být i trenér Jindřich Trpišovský.

„Neříkám to moc často, když ale vynechám prvních dvacet minut, kluci hráli fantastický zápas. Když si vezmu, proti komu jsme stáli, jsem hrozně rád za projev týmu, i když je to nakonec prohra bez bodu. Hlavně od 25. minuty a v druhém poločase náš výkon gradoval, v posledních deseti minutách jsme měli spoustu situací ve vápně, které mohly skončit gólem. Je škoda, že jsme si dali v podstatě dva vlastňáky. Prvních dvacet minut od nás nebylo dobrých, byli jsme od hráčů soupeře hodně daleko. Od té naší první šance to ale byl vyrovnaný zápas. Podle mě se hrál skvělý fotbal, oba týmy měly spoustu šancí, Ondra Kolář toho také hodně pochytal," citoval trenéra web slavia.cz

Slavia proti Barce zopakovala nadprůměrné výkony, které předvedla i proti Interu a Dortmundu.

„Co mě těší nejvíce, je týmový projev a skvělé individuální výkony některých hráčů. Když vidíte, jak v některých fázích donutíte Barcelonu odevzdávat balony, je to skvělé. Na druhé straně samozřejmě měli také pasáže, kdy nám nepůjčili míč. Ne často to říkám, i přes prohru jsme ale hráli skvěle, lidé se bavili. Prohrajete ale takovým gólem ze standardky, souhrou okolností, a pak neproměníme šance... Hraje se na góly, rozhoduje kvalita v pokutovém území, což nám soupeř ukázal při první brance. Jsem ale rád za naši hru, gól, a za posledních deset minut, kdy vyrovnávací branka visela až do poslední minuty nastavení ve vzduchu."

Slavii tak může mrzet rozpačitý vstup do velkého střetnutí. Trenér velmi dobře popsal, kde byly ve hře Sešívaných hlavní nedostatky. „Utíkali nám po stranách, prvních patnáct minut bylo z naší strany špatných, byli jsme daleko od hráčů, i když jsme měli početní převahu ve středu hřiště. Měli jsme příliš velký respekt. Trochu nás trápil Semedo na pravé straně, hodně nám utíkal, Bóřa se věnoval spíše Messimu. Rychle to přečetli a hodně nás tam větrali," uvedl Trpišovský.

Kromě mizerného vstupu do zápasu ale Slávisty určitě musí mrzet nízká produktivita ve finální fázi. Šancí na vstřelení gólu měli domácí docela dost.

„Celkově jsme dali ve třech zápasech dva góly, to je trestuhodné, protože každá naše chyba a šance, kterou soupeř má, je obrovské ohrožení brány, strašně to bolí. Když máme pět šancí a stejně neuspějeme, je to těžké. Klukům říkám, že roste přímá úměra, čím víc šancí máme, tím je větší šance skórovat. U nás to ale v Evropě zjevně neplatí. Kluky to samozřejmě strašně mrzí, někteří ještě teď smutně sedí v kabině. Honza Bořil je takový jediný vítěz, protože navždy bude mít zapsáno, že dal gól Barceloně. Když neproměníte s Barcou v závěr zápasu šanci, díky které byste srovnali na 2:2, zůstane to v hráčích hrozně dlouho. Jsme zbrklejší než v lize. Taková klasická situace byla například v 88. minutě, kdy střílíme z nepřipravené pozice nebo z brejku místo střely přihráváme do strany. To pak bolí.“