Zpět na » Liga mistrů » Fantastický výkon Slavii na body nestačil, Chelsea připravila Ajaxu první porážku v sezóně

Liga mistrů - Fantastický výkon Slavii na body nestačil, Chelsea připravila Ajaxu první porážku v sezóně

Fantastický výkon Slavii na body nestačil, Chelsea připravila Ajaxu první porážku v sezóně © mundodeportivo.com - Messi v souboji s Ševčíkem

1

23.10. - REVIEW Svěřenci kouče Trpišovského ukázali, že se mohou měřit opravdu s kýmkoliv. Katalánskou Barcelonu pořádně potrápili a body nebyly daleko, úřadující španělský mistr ale nakonec zvítězil 2:1 smolným vlastencem Olayinky. Šesté vítězství v řadě vybojovala londýnská Chelsea, jež připravila první prohru v sezóně Ajaxu.

Slavia Praha - Barcelona 1:2

Branky: 50. Bořil - 3. Messi, 57. Olayinka vl.

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - T. Souček (C), Ševčík - Masopust (76. Van Buren), Stanciu (76. Hušbauer), Zelený (46. Tecl) - Olayinka

FC Barcelona: ter Stegen - N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Arthur (84. Rakitić), Busquets (78. Arturo Vidal), F. de Jong - Messi (C), L. Suárez, Griezmann (69. O. Dembèlé)

V obrovsky sledovaném utkání se Sešívání ani nestihli pořádně rozkoukat a už prohrávali. Ve třetí minutě se po chybě Ševčíka chopil míče Arthur. Brazilec předal Messimu, jenž střelou do protipohybu Koláře otevřel účet zápasu.

Slávisty ovšem inkasovaná branka nepoložila, ba naopak Barcelonu přehrávali a výsledkem byl i velký počet šancí. Jednu z nich měl Jaroslav Zelený, který dostal parádní pas od Ševčíka, svým pokusem ale zasáhl pouze nohy ter Stegena.

Jen díky německému gólmanovi šli Katalánci do kabin s vedením v zádech. Ter Stegen v závěru úvodní části nejprve chytil nepříliš povedenou ránu Masopusta a o chvíli později se vyznamenal parádní robinzonádou proti technickému pokusu Olayinky směřujícímu do levého horního rohu.

Slavia nadělala Barceloně velké problémy (zdroj: mundodeportivo.com)

Zasloužené vyrovnání přišlo v 50. minutě. Masopust z levé strany našel na středu Bořila, levý obránce si posunul míč a poté špičkou kopačky prostřelil tentokráte již bezradného německého brankáře.

Vedení domácím ale příliš dlouho nevydrželo. O sedm minut později rozehrál Messi standardní situaci, kterou Olayinka zpracoval na Suáreze, a ten právě za výrazné pomoci Nigerijce vrátil Barceloně náskok zpět.

O vítězství úřadujícího španělského mistra mohl dvacet minut před koncem rozhodnout znovu uruguayský útočník, v úniku však mířil mimo.

Slavia tlačila, snažila se vybojovat senzační bod proti jednomu z nejlepších týmů na světě, avšak kýžený gól nepřicházel. V samotném nastavení hlavičkoval po rohovém kopu Olayinka, ter Stegenovi ovšem mnoho starostí nenadělal.

Český mistr předvedl parádní výkon, na body to ale podobně jako proti německé Borussii nestačilo. Barcelona se díky vítězství osamostatnila na čele tabulky, Slavia zůstává s jedním bodem na posledním místě.

Ajax - Chelsea 0:1

Branky: 86. Batshuayi

AFC Ajax: Onana - Dest, Veltman (89. Huntelaar), Blind, Tagliafico - E. Álvarez (89. S. de Jong), van de Beek, Lisandro Martínez - Ziyech, Tadić (C), Promes (74. Neres)

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori - Hudson-Odoi (90. James), Kovačić, Jorginho, M. Alonso - Willian (66. Pulisic), T. Abraham (71. Batshuayi), Mount

První půli poznamenalo velké množství nepřesností, z nichž pramenily i velmi zajímavě vypadající akce. Oba celky si ale nedokázaly dobře poradit s finálním řešením situace, a tak se na první větší příležitost zápasu čekalo poměrně dlouho.

Po čtvrthodině zahrozil po pěkné akci Hudsona-Odoie Mason Mount, s jeho projektilem si ovšem pozorný Onana poradil.

Úvodní gól padl ve 37. minutě. Polostřelu Ziyecha tečoval Tomori přímo k nohám Promese, který bez problémů prostřelil Kepu. VAR však odhalil milimetrový ofsajd Holanďana a stav tedy zůstal bezbrankový.

Jediný gól utkání vstřelil žolík Basthuayi (zdroj: skysports.com)

Druhá část začala podobně jako ta první čili hrou nahoru dolů a brejkovými příležitostmi na obou stranách. Svěřenci kouče Erika Ten Haga byli blízko regulérnímu zásahu po hlavičce Álvareze, po níž zazvonila pravá tyč

O osudu utkání nakonec rozhodla střídající dvojice Pulisic - Batshuayi. Belgický forvard měl stoprocentní gólovku těsně po příchodu na trávník, z jasné pozice ale mířil vysoko nad. V 86. minutě právě americký křídelník Pulisic oklamal u levé lajny Desta přízemní nahrávkou našel Basthuayie, jenž tentokrát i za pomoci břevna mířil přesně.

Chelsea získala veledůležité tři body, díky nimž se v tabulce dotahuje právě na vedoucí Ajax. Mužstvo Franka Lamparda se navíc raduje z šestého vítězství v řadě napříč všemi soutěžemi. Loňský semifinalista Ligy mistrů letos poprvé odešel v ostrém zápase bez bodů.