Zpět na » Liga mistrů » Sympatický výkon Slavie body nepřinesl, Barceloně vystřílel vítězství Suárez

Liga mistrů - Sympatický výkon Slavie body nepřinesl, Barceloně vystřílel vítězství Suárez

Sympatický výkon Slavie body nepřinesl, Barceloně vystřílel vítězství Suárez © goal.com - Slavii sestřelil Maročan Achraf Hakimi

0

02.10. - REVIEW Slavia se nezalekla ani druhého soupeře v základní skupině Ligy mistrů, avšak nemohoucnost v zakončení je tentokráte stála bodový zisk. Na druhé straně totiž dvakrát přesně mířil Hakimi, jenž poslal Dortmund do čela tabulky. Obrat předvedla katalánská Barcelona, dvěma góly se o to postaral Luís Suárez.

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2

Branky: 35. Hakimi, 89. Hakimi

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil - T. Souček (C), Ševčík - Masopust (75. Zelený), Stanciu (83. Milan Škoda), Olayinka - Tecl (60. Van Buren)

Borussia Dortmund: Bürki - Hakimi (90. Zagadou), Akanji, Hummels, Ł. Piszczek - Witsel, Delaney - Sancho (74. T. Hazard), Brandt (90+2. M. Götze), Guerreiro - Reus (C)

Sešívání vstoupili do utkání zostra a už v šesté minutě se hosté museli pořádně ohánět, k jejich štěstí ale pas Coufala nenašel volného Olayinku. Ještě větší příležitost přišla ve 20. minutě, Masopust v samostatném úniku na Bürkiho nevyzrál.

Jak se střílejí góly ukázal Slávistům ve 35. minutě Achraf Hakimi. Ten dostal do brejku výborný pas od Brandta, ve vápně si poradil se Ševčíkem, obehrál i Koláře a poté bez problémů trefil odkrytou svatyni.

Závěr poločasu přinesl ještě dvě velké šance, po jedné na každé straně. Po dobře rozehraném signálu nejprve Kúdela pálil jen do obránce, načež Brandt pro změnu z úhlu nevyzrál na dobře vyběhnuvšího Koláře.

Hakimi vstřelil své premiérové góly v Lize mistrů (zdroj: goal.com)

Druhá půle začala únikem Sancha, avšak mladý Angličan si až příliš pokopl balón, čehož okamžitě využil gólman Kolář. V 53. minutě Sešívání opět zahodili samostatný únik, tentokráte selhal Tecl, který vůbec trefil bránu.

S postupem času se svěřenci kouče Trpišovského tlačili více a více kupředu, čehož v samostatném závěru nakonec Dortmund dokázal využít, když se po ztrátě Zeleného znovu dostal do úniku Hakimi, Maročan propálil brankáře střelou mezi nohy.

Borussia udělila soupeři lekci z produktivity, Slavia se herně skvěle držela, avšak bez gólů se body získat nedají. Německý celek se díky tomuto vítězství vyhoupl na čelo skupiny F, Slavia klesla na místo poslední.

Barcelona - Inter 2:1

Branky: 58. Suárez, 84. Suárez - 3. Martínez

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo - F. de Jong, Busquets (53. Arturo Vidal), Arthur - Messi (C), L. Suárez, Griezmann (66. O. Dembèlé)

Inter Milán: Handanovič (C) - Godín, de Vrij, Škriniar - Candreva (71. D´Ambrosio), Barella, Brozović, Sensi (79. Politano), Asamoah - Lautaro Martínez, Alexis Sánchez (66. Gagliardini)

Bleskový start hostujícího celku pramenil v rychlý gól. Sánchez ve třetí minutě vyslal dopředu Lautara Martíneze, který i v pádu dokázal prostřelit ter Stegena.

Po půl hodině hry se fotbalisté Interu radovali znova, jenže branka Candrevy nemohla být uznána, neboť akci předcházel ofsajd italského záložníka.

Obrat Barcelony řídil Luís Suárez (zdroj: goal.com)

Barca hrála svoji klasickou kombinační hru, kterou se snažila otupit soupeře a poté v pravý čas zaútočit. Vyrovnání přišlo v 58. minutě, avšak nebylo to kombinační akci, nýbrž po fantastickém zakončení Suáreze, jenž se na hranici šestnáctky náramně položil do balónu a ránou k pravé tyči nedal Handanovičovi šanci na reakci.

Valverdeho svěřenci dokonali obrat v závěrečné desetiminutovce základná hrací doby a opět u toho byl uruguayský snajpr, který po přihrávce od Messiho vletěl do otevřené obrany a skóroval do stejného místa jako v prvním případě.

Více se nestalo, Katalánci na Camp Nou porazili Inter 2:1 a ve skupině F mají čtyři body, stejně jako Dortmund, ten má ale lepší skóre, Inter zůstává na jednom bodu.