Zpět na » Liga mistrů » Krkolomné góly Brugg Courtoisovi: Dennis se nejprve ukopl a pak zakopl. Zapříčinily jeho střídání?

Liga mistrů - Krkolomné góly Brugg Courtoisovi: Dennis se nejprve ukopl a pak zakopl. Zapříčinily jeho střídání?

Krkolomné góly Brugg Courtoisovi: Dennis se nejprve ukopl a pak zakopl. Zapříčinily jeho střídání?  © FotbalPortal.cz -

0

02.10. - VIDEO Bruggy včera večer uhrály historický výsledek na madridském Santiagu Bernabéu. Na půdě třináctinásobného držitele trofeje totiž dokázaly ukopat senzační remízu 2:2. A to v průběhu zápasu vedly dokonce o dva góly. O oba se postaral Emmanuel Bonaventure Dennis. A nutno říct, že hodně krkolomným způsobem.

Pro sázkaře to měla být jednoznačná jednička na tiketu. Po propadáku v Parku princů s Paris St. Germain měl madridský Real očistit svoji pošpiněnou image právě v zápase s Bruggami. Protivníkem, na němž si teoreticky měl smlsnout a navázat tak na lehce zlepšené výkony posledních zápasů.

Jenže starý neduh Realu Madrid se opět projevil v plné nahotě. Nízké nasazení a herní zaujetí smíchané s velkou dávkou podcenění zapříčinily, že Bílý balet zaznamenal tragickou první půli, za níž zaplatil dvěma inkasovanými góly.

A branky to byly vskutku krkolomné. Už v 9. minutě hlavní hvězdě hostujícího týmu Emmanuelovi Bonaventuremu Dennisovi přihrál do skvělé šance Percy Tau. Dennis se v tu chvíli ocitl sám před gólmanem Courtoisem. Nicméně i z této stoprocentní pozice nakonec vstřelil gól jen s velkým štěstím. Míč si totiž po zpracování pravou nohou zřejmě chystal na kličku. Ovšem nakračující levačkou si balón ukopl. Jenže tak šťastně, že z toho byl gól.

Ani druhý gól Dennise ale nebyl úplně bez toho, aby se fanoušek belgického týmu chytal za hlavu zděšením. Luka Modrić těsně před poločasem nepochopitelně chyboval s přihrávkou, tu zachytil nigerijský útočník, který upaloval na branku Realu. Ovšem v momentě zakončení vykopl pověstného krtka. Už se zdálo, že v rozhodující chvíli ztratí rovnováhu a skvělou šanci zahodí. Dennis ale nakonec i v takto obtížné situaci dokázal hrozící pád ustát a Courtoise překonat.

Mimochodem Courtois do druhého poločasu vůbec nenastoupil. Byť se mnozí fanoušci mohli domnívat, že to souviselo s inkasovanými góly, podle důvěryhodných zdrojů se mu udělalo nevolno. Stadion opouštěl v doprovodu svého otce, který ho odvezl domů. To ale nic nemění na tom, že se belgický gólman dostal pod ještě větší tlak a kritika na něj míří že všech stran. Podle statistik na něj v letošním ročníku Ligy mistrů šlo osm střel a dostal z nich pět gólů.

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.