Zpět na » Liga mistrů » Beckham míří do LA

Liga mistrů - Beckham míří do LA

0

Líbilo se

11.01. - Bouřlivé spekulace o odchodu bývalého kapitána anglické fotbalové reprezentace Davida Beckhama z Realu Madrid se dnes potvrdily. Záložník v rozhovoru pro BBC uvedl, že podepíše smlouvu v týmu Los Angeles Galaxy, který hraje americkou Major League Soccer.

Jednatřicetiletý záložník přestoupil do Realu v roce 2003 ze svého mateřského anglického klubu Manchesteru United. Byl to tehdy přestup roku, Beckham podepsal smlouvu na čtyři roky a do Anglie putovalo ze Ĺ panělska tučných 35 miliónů eur. Becks si však nikdy stálé místo v základní sestavě madridského celku nenašel a jeho situace se ještě zhoršila po příchodu trenéra Fabia Capella.

Bílý balet anglickému středopolaři nabídl během minulého týdne prodloužení smlouvy o dva roky. Nabídku však údajně podal také milánský Inter a začalo se spekulovat, do které z evropských lig se Beckham přesune. David si vzal čas na rozmyšlenou, což rozezlilo sportovního ředitele Realu Predraga Mijatovice, který včera prohlásil: „ Beckham nás v létě opustí, neprodloužíme s ním smlouvu,“ Svá slova se poté snažil zmírnit sdělením, že ho novináři špatně pochopili a že Beckhamovů odchod není definitivní.

To ale dnes David Beckham vyvrátil. „Tento týden jsem se měl vyjádřit, zda zůstanu v Realu Madrid a podepíši zde nový dvouletý kontrakt. Po zvážení všech nabídek, od Realu i dalších významných evropských klubů, jsem se rozhodl spojit svou budoucnost s týmem Los Angeles Galaxy z americké MLS,“ řekl v rozhovoru pro BBC.

Nabídky ze zámoří měl Beckham už několikrát předtím, kývl ale až na smlouvu fotbalového klub z Los Angeles, který mu nabídl pětiletou smlouvu. Major League Soccer (MLS), která vznikla v roce 1996, tak přivítá největší fotbalovou hvězdu ve své historii.

Své rozhodnutí Beckham obhajoval takto: „ Hrál jsem ve dvou z pěti nejvýznamnějších světových týmů. Patnáct let se držím na nejvyšší úrovni a myslím, že potřebuji novou výzvu.“

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články