Zpět na » Liga mistrů » PSG si až nečekaně hladce poradilo s Realem, Atlético v samotném závěru vybojovalo remízu s Juventusem

Liga mistrů - PSG si až nečekaně hladce poradilo s Realem, Atlético v samotném závěru vybojovalo remízu s Juventusem

PSG si až nečekaně hladce poradilo s Realem, Atlético v samotném závěru vybojovalo remízu s Juventusem © goal.com - Di María se zasloužil o vítězství PSG dvěma góly

0

18.09. - REVIEW Středeční šlágr Ligy mistrů mezi PSG a Realem Madrid měl rychlý spád. Domácí se během úvodní půl hodiny dostali do dvoubrankového vedení, které si hlídali až do posledních minut, v nastavení se navíc ještě prosadil Meunier. Juventus byl blízko cennému vítězství na půdě Atlética, svěřenci kouče Simeoneho ale v poslední minutě základní hrací doby vyrovnali na konečných 2:2, když se po rohu hlavou trefil Herrera.

PSG - Real Madrid 3:0

Branky: 14. Di María, 33. Di María, 90+1. Meunier

Paris Saint-Germain FC: Navas - Meunier, Silva (C), Kimpembe, Bernat - Marquinhos (70. A. Herrera), Gueye, Verratti - Sarabia (89. A. Diallo), Icardi (60. Choupo-Moting), Di María

Real Madrid CF: Courtois - Carvajal, Militao, Varane, F. Mendy - Kroos, Casemiro, James Rodríguez (70. Jović) - E. Hazard (70. L. Vázquez), Benzema (C), Bale (79. Vinícius Júnior)

Francouzský mistr nastoupil na Bílý balet ve velkém stylu a už ve čtrnácté minutě se dostal do vedení. Přihrávku na levou lajnu dostal bek Bernat, jenž ve vápně našel naběhnutého Di Maríu, který jemným píchnutím poslal míč za pozdě reagujícího Courtoise.

O vyrovnání se z následující akce okamžitě pokusil Eden Hazard, avšak nová akvizice Realu zamířila vedle pravé tyče. I druhý křídelník hostů se chtěl zapsat do střeleckých statistik, avšak ani Bale nedokázal zamířit přesně.

Nedáš-dostaneš. Tohle staré otřepané pravidlo se potvrdilo právě po šanci Garetha Balea. Gueye v souboji dokázal vybojovat balón, předal ho Di Maríovi a Argentinec přesnou ranou k pravé tyči překvapil gólmana, čímž podruhé rozvášnil většinu fanoušků na stadiónu.

Hlavní postavou utkání se stal dvougólový Di María (zdroj: goal.com)

Ve své druhé velké šanci už se Gareth Bale prosadil, trefil se náramně z voleje. Rozhodčí však musel gól po konzultaci s videem odvolat, Welšan si totiž při zpracování pomohl rukou. Do třetice o sobě dalo pravé křídlo Realu vědět v samotném závěru poločasu, přízemní rána k bližší tyči skončila těsně vedle.

V průběhu druhé půle se PSG výhradně snažilo držet dvoubrankový náskok, zatímco Real se pochopitelně pokusil vstřelit tolik potřebnou kontaktní branku, což se mu i podařilo v 76. minutě, jenže skórující Benzema doplatil na to, že hru mírně ovlivnil i v ofsajdu stojící Vázquez.

Náladu si kapitán Realu mohl zlepšit o chvíli později, to ale pro změnu hlavou nastřelil tyčku. Drama nepřišlo, naopak v samotném nastavení ještě PSG přidalo třetí zásah, když brejk dvou krajních beků zakončil střelou do odkryté brány Thomas Meunier.

Svěřenci trenéra Tuchela vstoupili do Ligy mistrů výborně, Real Madrid porazili jasně 3:0. Bílý balet má do dalších zápasů rozhodně co zlepšovat, alespoň tedy co se produktivity týče.

Velká bitva se odehrála na stadiónu Wanda Metropolitano, kde Atleti urvali remízu s Juventusem. Branky začaly padat až ve druhé půli, po gólech Cuadrada a Matuidiho vedla Stará dáma o dva góly. Domácí to ale nezabalili a po standardce snížil čtvrt hodiny před koncem Savič. Vyrovnání přišlo v poslední minutě základní hrací doby, kdy si centr z rohového kopu našel střídající Herrera, jenž Atléticu zajistil bod.

Na půdě Šachtaru nezaváhal Manchester City, první body si do tabulky připsal po přesvědčivém vítězství 3:0. Šanci v základní sestavě dostal na hrotu útoku Jesus, na pravém křídle Mahrez. A oba splatili důvěru trenéra Guardioly gólem. Brazilec se nakoenc prosadil i podruhé, když úspěšně zakončil brejk tři na jednoho.