Zpět na » Liga mistrů » Znovu Neapol, pousmál se Klopp nad losem Ligy mistrů

Liga mistrů - Znovu Neapol, pousmál se Klopp nad losem Ligy mistrů

Znovu Neapol, pousmál se Klopp nad losem Ligy mistrů © Diario AS - Jürgen Klopp

1

Líbilo se

01.09. - Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp je zaskočen a možná i trochu znepokojen nedávným losem nejvýznamnější evropské klubové soutěže. „Opět Neapol! Minulý rok se jednalo o hodně vyrovnané zápasy, tak uvidíme,” svěřil se německý stratég.

Obhájcům trofeje byla přidělena skupina s RB Salzburgem, KRC Genkem a Neapolí, proti které se Reds postavili už vloni. „Nevím, kolikrát jsem si už proti nim zahrál, ale jistě už teď mají nějaké zkušenosti,” řekl Klopp.

V tom domácím zápase jsme předvedli jeden z našich nejlepších výkonů. Nedovolili jsme jim skórovat, přestože jsou jedni z nejnebezpečnějších v zakládání rychlých protiútoků. My jsme je udrželi na uzdě,” vzpomíná někdejší trenér Mohuče a Dortmundu na hubený triumf 1:0.

Také Neapol na vlastním stadionu zvítězila nejtenčím možným rozdílem, oba kluby se však se shodným počtem devíti bodů musely sklonit před prvním Paris Saint-Germain. Italský mančaft nakonec putoval do Evropské ligy jen kvůli rozdílu skóre, zbytek liverpoolské pohádky pak asi už všichni známe.

Klopp si ještě tehdejší situaci podbrobně pamatuje: „Když v minulém ročníku vypadli, bylo to nesmírně těsné. Alisson předvedl v posledních vteřinách famózní zákrok a podržel nás. Myslím, že to pro ně bude i trochu emotivní.

Co se týče těch dalších dvou týmů v naší skupině, většina lidí je jistě odepisuje předem, nejsou to však vůbec malé kluby. Nemáme jednoduchý los, Salzburg i Genk disponují mladými, energickými hráči. Budou to zajímavé duely, tím jsem si jistý,” nepodceňuje Klopp ani své další soupeře v základní části.

Po tréninku už jsem si o Genku povídal s Divockem Origim. Salzburg je známý především pro svou koncepční práci s talenty, působili tam Mané s Keitou. Dlouho o Ligu mistrů bojovali, teď se jim to konečně splnilo. Na stadinou budou mít podporu třiceti tisíc natěšených fandů,” předvedl své znalosti o belgicko-rakouské konkurenci.

První střetnutí dvou favoritů skupiny E se odehraje na jihu Apeninského poloostrova již 17. září. V Liverpoolu se pak oba soci představí až 27. listopadu.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Věřím,že skupinu vyhrajem a Neapol tentokrát porazíme výrazněji.

george6454
Reklama
Reklama
Nejnovější články