Zpět na » Liga mistrů » Alcides na hostování v PSV

Liga mistrů - Alcides na hostování v PSV

0

Líbilo se

11.01. - Už na své druhé hostování se vydává kmenový hráč londýnské Chelsea, brazilský obránce Alcides. Z portugalské Benfici putuje do nizozemského PSV Eindhovenu.

Jednadvacetiletý bek se po podpisu smlouvy, jež zaručuje nizozemskému klubu osmnáctiměsíční hostování, a po zdravotních testech zapojí do tréninkovému campu PSV, který v těchto dnech probíhá ve Ĺ panělsku. Alcides je hráčem anglické Chelsea, doposud však hrál v Portugalsku za tamní Benficu SL.

„ Jsem šťastný, že zde mohu být. PSV je vysoce hodnocený klub a myslím si, že tento přestup je pro mě správnou cestou,“
řekl ke svému novému působišti Alcides.

Brazilský obránce dobře zná trenéra Eindhovenu Ronalda Koemana, který působil v Benfice v minulé sezóně. Alcides je univerzálním defenzivním hráčem, Koeman ho v Portugalsku využíval na obou postech středního obránce a také na pravé straně obrané řady. Nizozemský kouč údajně o Brazilci řekl, že je nejrychlejším obráncem, se kterým za svou trenérskou kariéru pracoval. Alcides bude již pátým hráčem brazilské národnosti v dresu PSV a rozšíří tak dosavadní jihoamerickou kolonii tvořenou brankářem Heurelhem Gomesem, stoperem Alexem a útočníky Diegem Tardellim a Jonathanem Reisem.

„ Již dříve jsem hrál s Alexem a znám také ostatní hráče,“ řekl Alcides, který se s Alexem setkal v roce 2004 v mužstvu Santos FC. Svou fotbalovou kariéru začal v jihoamerickém klubu Salvador club EC Vitória, sezónu 2003/04 strávil na krátkém hostování v německém Schalke 04 a do Evropy se vrátil hned následující sezónu, tentokrát jako hráč portugalské Benfici. Alcides si již v letošním ročníku Ligu mistrů zahrál, třikrát nastoupil v dresu Benfici, a podle pravidel UEFA tak nebude moci zasáhnout do osmifinálových soubojů svého nového zaměstnavatele s londýnským Arsenalem.

/ uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články