Zpět na » Liga mistrů » Šokovaná Barca: Když prohrajete 4:0, nemůžete se na nic vymlouvat. Při čtvrtém gólu jsme byli jako dorostenci

Liga mistrů - Šokovaná Barca: Když prohrajete 4:0, nemůžete se na nic vymlouvat. Při čtvrtém gólu jsme byli jako dorostenci

Šokovaná Barca: Když prohrajete 4:0, nemůžete se na nic vymlouvat. Při čtvrtém gólu jsme byli jako dorostenci © lavanguardia.com - Leo Messi

3

Líbilo se

08.05. - VIDEO Asi málokdo předpokládal, že by Barceloně v semifinálové odvetě na liverpoolském Anfieldu nestačil třígólový náskok z prvního zápasu. Nicméně k překvapení drtivé většiny fanoušků se Reds povedl šokující obrat a Katalánci po roce musí polykat další hořkou pilulku poté, co znovu promarnili v play-off Ligy mistrů na první pohled dostačující náskok.

Liverpool hrál dobře, hodně agresivně, my jsme nedokázali proměnit naše šance. Výsledek je 4:0 a když vás porazí takovým stylem, není na to žádná omluva. Byly prostě lepší," pronesl po zápase smutný barcelonský trenér Ernesto Valverde.

Barcelonský propadák v Liverpoolu je o to bolestivější, že zhruba před rokem zažili azulgranas podobné zklamání. Po domácí výhře ve čtvrtfinále Ligy mistrů nad AS Řím 4:1 prohráli v odvetě 0:3. Na zápas si samozřejmě Valverde vzpomněl. Nejbolestivější je to, že se to opakovalo. Stalo se nám to znovu. Druhý rok po sobě nám takhle otočili dvojzápas. Chtěli jsme být hodně soustředění, abychom se toho vyvarovali."

Jenže zrovna rozhodující gól na 4:0 odhalil velkou nesoustředěnost celého týmu, když z rychle rozehraného rohového kopu domácí snadno skórovali. Překvapilo mě to, překvapilo to všechny. Bylo to neuvěřitelné a to nás vyřadilo. Neviděl jsem akci moc dobře, balón jsem viděl až v síti. Předpokládám, že rychle rozehráli a nenechali nás rozestavit se. Liverpool je v Premier League mužstvo s nejlepšími standardkami. Všechny góly padly po něčích chybách, když se na všechny podíváme, zjistíme, že jsme měli problémy," řekl Valverde.

Při zmínce o čtvrtém gólu nešetřil sebekritikou ani útočník Luis Suárez. U čtvrtého gólu jsme byli jako dorostenci. Je jasné, že se na nás kritika jenom povalí. Jsme hodně smutní, bolí nás to. Ale jsme profesionálové. Liverpoolu se povedlo to, co potřebovali - dát brzy gól. Věřili od první do poslední minuty. Je to podruhé, co se se nám toto stalo. Nemůže se stát, že stejnou chybu po roce zopakujeme. Jestli je za to zodpovědný trenér? Stanovil taktiku doma a tady se snažil o to samé. Musíme se omluvit za přístup a za věci, které byly dnes k vidění," řekl Suárez.

Omluvu od fanoušků požadoval i prezident Barcelony Josep María Bartomeu. Je mi z toho zle kvůli fanouškům. Je mi jich líto, především těch, kteří přijeli sem. Už se nám to stalo v Římě a teď znovu tady. Nechci s horkou hlavou dělat nějaké závěry. Bude čas to zhodnotit. Je těžké najít vysvětlení, ale je před námi ještě finále poháru."


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články