Zpět na » Liga mistrů » Zvolil jsem špatnou taktiku, přiznává Mauricio Pochettino po prohře s Ajaxem

Liga mistrů - Zvolil jsem špatnou taktiku, přiznává Mauricio Pochettino po prohře s Ajaxem

Zvolil jsem špatnou taktiku, přiznává Mauricio Pochettino po prohře s Ajaxem © skysports.com, fotbalportal.cz - Mauricio Pochettino

1

01.05. - Tottenham úvodní semifinále Ligy mistrů na White Hart Lane proti Ajaxu nezvládl. Především v prvním poločase tahal za kratší konec a zaslouženě prohrával 0:1. Ve druhé půli už na to nedokázal zareagovat. Další gól nepadl. Mauricio Pochettino po utkání přiznal, že jeho taktický plán nebyl správný. Spurs však stále má odvetu na to, aby vše napravil.

Ajax Amsterdam zejména v první půli jasně ukazoval, proč došel v Lize mistrů v tomto ročníku tak daleko. Předváděl skvělý presink a také pohledné rychlé kombinace na jeden dotek. Po jedné z nich šel do vedení. V 15. minutě měl Donny van de Beek spoustu času na to, aby dvakrát naznačil střelu a následně překonal Huga Llorise. Další branku diváci na White Hart Lane neviděli.

Mauricio Pochettino zvolil úvodní rozestavení 3 - 5 - 2. Ajax byl ale v prvních 30 minutách naprosto dominantní. Argentinský kouč po zápase přiznal, že to od něj byla chyba.

„Samozřejmě, že když to teď vidím, tak musím akceptovat, že to byla chyba. Nebyla to správná taktika, kterou jsme použili.“

„Ale neměli jsme mnoho možností. Nejsem šťastný. Jenomže nemůžu předvídat, co se stane, když budeme hrát jiným způsobem. Chyběla nám energie a také jsme nebyli úplně důslední.“

„Nebylo to naše rozestavení, které zapříčinilo inkasovaný gól. Náš přístup k zápasu nebyl dobrý. Jsem manažer, takže mám za to odpovědnost.“

Ve druhém dějství už to bylo ze strany Tottenhamu o něco lepší. Paradoxně tomu pomohlo zranění Vertonghena. Ten musel střídat ve 39. minutě a místo něj přišel na hřiště Sissoko. Rozestavení se změnilo.

„Moussa Sissoko poskytl naší hře více energie. Hráli jsme pak lépe. Druhý poločas nám dává naději do odvety.“

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.