Zpět na » Liga mistrů » O výhře Citizens nad Spurs rozhodl mladičký Foden, Manchester United schytal debakl v Goodison Parku

Liga mistrů - O výhře Citizens nad Spurs rozhodl mladičký Foden, Manchester United schytal debakl v Goodison Parku

O výhře Citizens nad Spurs rozhodl mladičký Foden, Manchester United schytal debakl v Goodison Parku © goal.com - O vítězství Citizens rozhodl mladičký Foden

1

21.04. - REVIEW Manchester City jeden z nejklíčovějších zápasů sezóny zvládl. Svěřenci trenéra Guardioly Spurs na Etihad porazili podruhé v týdnu, tentokráte ale o vítězi rozhodl jediný gól. Velké překvapení se událo v Goodison Parku, kde Everton deklasoval Rudé ďábly 4:0.

Manchester City - Tottenham 1:0

Branky: 5. Foden

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Zinčenko - De Bruyne (38. Fernandinho), Gündoğan, Foden (85. D. Silva) - B. Silva, Agüero (C) (66. Sané), Sterling

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Alderweireld (78. F. Llorente), D. Sánchez, Vertonghen (C) - Foyth, Alli (69. Rose), Eriksen, Dier (61. Wanyama), Davies - Son Hung-min, Lucas Moura

Manchester City stejně jako v Lize mistrů začal utkání rychlý gólem. Už v páté minutě skvělý pas Bernarda Silvy sklepl Agüero na Fodena, jemuž stačilo pouze trefit odkrytou bránu. Pro teprve osmnáctiletého mladíka to byl vůbec první gól v Premier League.

O vítězství Citizens rozhodl teprve osmnáctiletý mladík Phil Foden (zdroj: skysports.com)

Ve 14. minutě měl na kopačce vyrovnání Eriksen, jeho přízemní střelu ovšem skvěle vykopl Ederson. Za pár chvil se do příležitosti hnal hrdina předešlého klání Son Heung-min, toho však v poslední chvíli výborně odstavil Laporte.

Těsně před koncem poločasu se jihokorejský reprezentant ke střele už dostal, avšak na výborně chytajícího Edersona si nepřišel. Druhý poločas přinesl pouze jednu šanci, stojí za zmínku, to když špatnou rozehrávku soupeře vystihl Lucas, jenže znovu narazil na připraveného Edersona.

Manchester City udělal velmi důležitý krok k obhajobě titulu, Tottenham porazil 1:0 a stále se tak drží v těsném závěsu za Liverpoolem, který má o zápas navíc. Spurs prozatím zůstávají na třetí příčce, jelikož Manchester United ani Arsenal své zápasy nezvládly, přeskočit Kohouty však ještě může v dohrávce Chelsea.

Everton - Manchester United 4:0

Branky: 13. Richarlison, 28. G. Sigurdsson, 56. Digne, 63. Walcott

Everton FC: Pickford - Coleman (C), M. Keane, K. Zouma, Digne (85. Jagielka) - Schneiderlin, Gueye (76. James McCarthy) - Richarlison (51. Walcott), G. Sigurdsson, Bernard - Calvert-Lewin

Manchester United: de Gea (C) - Lindelöf, Smalling, P. Jones (46. Young), Dalot - P. Pogba, N. Matić, Fred (46. McTominay) - Rashford (77. Pereira), R. Lukaku, Martial

Toffees vstoupili do utkání skvěle, neboť ve třinácté minutě vstřelili první branku. Postaral se o ni Richarlison, jenž uklidil do sítě prodloužené autové vhazování Calvertem-Lewinem. O čtvrthodiny později už byl náskok domácích dvoubrankový, Sigurdsson si navedl balón na střed a skákavou střelou z dvacetimetrů překonal marně se natahujícího de Geu.

Everton předvedl skvělý výkon, favorizovaný Manchester United porazil vysoko 4:0

Rudým ďáblům se vůbec nic nedařilo a místo zdramatizování zápasu přišel třetí gól v jejich síti, do odraženého míče se za šestnáctkou opřel Digne, který se trefil nechytatelně k pravé tyči. A demolice Manchesteru pokračovala, uběhlo totiž jen sedm minut a Everton se dostal do čtyřbrankového vedení. Sigurdsson si všiml nabíhajícího Walcotta a anglický křídelník zakončil samostatný únik střelou podél gólmana.

Manchesteru United se zápas 35. kola hrubě nevydařil, na půdě Evertonu prohrál vysoko 0:4 a výrazně si tak zkomplikoval boj o Ligu mistrů. Rudí ďáblové se momentálně nachází na šestém místě, přičemž na čtvrtý Arsenal má dvoubodovou ztrátu. Everton se díky cennému skalpu posunul na sedmé místo, což by tým z Liverpoolu posouvalo do kvalifikačních bojů o Evropskou ligu.