Zpět na » Liga mistrů » Bavorští chtějí proti Realu explodovat

Liga mistrů - Bavorští chtějí proti Realu explodovat

0

Líbilo se

20.02. - S nezlomným optimismem a nadějí ve velký osvobozující úder se FC Bayern vydal k osmifinálovému utkání Ligy mistrů na Realu. "Těším se na tento zápas, je to úplně jiná motivace, větší výzva, když člověk opět může něco vyhrát", říkal trenér Bayernu Ottmar Hitzfeld před svým prvním utkáním v této špičkové evropské soutěži po téměř třech letech. Tehdejší soupeř: Real Madrid.

Pro oba velkokluby, které jsou shodně v krizi a ve svých ligách jim patří 4.místo, je duel v úterý večer na vyprodaném Santiago Bernabeu velkou příležitostí, jak se dobrým výsledkem opět dostat na vítěznou vlnu. "Máme velkou šanci se úspěchem ohlásit zpět", míní Hitzfeld, který svému mužstvu věří:"Víme, co umíme. Jsem přesvědčený o tom, že proti Realu máme dost dobrou šanci."

Po nejčerstvější bundesligové porážce na Alemannii Aachen je šéf představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge "zvědavý, co odvedeme v Madridu." Zároveň také Rummenigge vyjadřuje naději, že "to bude lepší než to, co jsme odvedli v posledních měsících." Zápas v Madridu bude "určitě lehčí" než utkání proti Bochumi a Aachenu, "je to velký kalibr."

Bývalý špičkový světový útočník zároveň ale varuje před tím, aby utkání na Realu bylo tak dopředu brané. "Real Madrid zde vidí, stejně jako my, poslední šanci, jak v sezóně zachránit to, co se zachránit dá." Rummenigge z toho důvodu žádá takový výsledek, "který nám nechá pootevřené dveře, aby jsme za 14 dnů v Mnichově dali věci do pořádku", což znamená postoupit do dalšího kola.

Aby mužstvo navázalo na dobré výkony ze základní skupiny, musí se ve srovnání s posledními zápasy hodně zlepšit. Hitzfeld žádá od svých hráčů "o deset procent více vůle a vášně." "Co mi chybí, je agresivita a boj. To se mi hodně nelíbí", souhlasí i Rummenigge. "Zda by deset procent stačilo, to nevím. Ale deset procent je lépe než ten stav, který jsme měli v sobotu v Aachenu." I kapitán Oliver Kahn si je jistý, že FCB musí hrát fotbal "na nejvyšší úrovni", aby dosáhl dobré výchozí pozice do odvety. Bylo by bludem spoléhat se na to, že i Real v této době tápe. "Co se děje v lize, to nemá s Ligou mistrů co dělat."

Klíč k úspěchu podle Hitzfelda leží v jisté obraně a "pohyblivé záloze. Musíme brzy napadat hráče mířící k balónu, vybojovávat míče a rychle přecházet na špici. Real je vzadu zranitelný", říká Hitzfeld. Ĺ pici obstará vedle Roye Makaaye Lukas Podolski. "Sázím na něj, není snad tak sklíčený jako jiní hráči." Pro středovou formaci má kouč "více možností". Dvěma z možných variant by bylo nasazení Owena Hargreavese jak do středu, tak na kraj.

Již v základní skupině FC Bayern uspěl i proti "v Itálii téměř neporazitelnému Interu Milán", povídá Makaay. "Nejlepší bude, když ten zápas vyhrajeme. Musíme zkusit hrát tak jako proti Interu. Z dobré obrany dopředu. Vepředu si vždy vytvoříme šance." Hasan Salihamidzic si je jistý, že v úterý večer "se každý zlepší, bude hrát lépe, než jsme to v poslední době předváděli." Samozřejmě nejde kvůli špatné formě Realu přijet do Madridu a říkat si: "ty odděláme", dodává "Brazzo". "Oni můžou kdykoliv explodovat. Stejně jako my."

OČEKĂ�VANÉ SESTAVY:

Real Madrid: Casillas - Torres, Helguera, Cannavaro, Roberto Carlos - Gago, Emerson - Beckham, Raul, Reyes - Van Nistelrooy

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Van Buyten, Lahm - Salihamidzic, Hargreaves, Van Bommel, Schweinsteiger - Podolski, Makaay

Rozhodčí: Frank De Bleeckere (Belgie)

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články