Zpět na » Liga mistrů » Liverpool potvrdil roli favorita, v souboji anglických celků úspěšnější Tottenham

Liga mistrů - Liverpool potvrdil roli favorita, v souboji anglických celků úspěšnější Tottenham

Liverpool potvrdil roli favorita, v souboji anglických celků úspěšnější Tottenham © skysports.com - Son vystřelil Tottenhamu cenné vítězství nad Manchesterem City

0

09.04. - REVIEW První dva čtvrtfinálové zápasy patřily domácím týmům. Liverpool na Anfieldu potvrdil roli favorita a po brankách Keity a Firmina porazil Porto 2:0. Ryze anglický souboj pak obstaralo druhé čtvrtfinálové klání, v němž o výhře Tottenhamu nad Manchesterem City 1:0 rozhodl Son.

Liverpool - Porto 2:0

Branky: 5. Keïta, 26. Firmino

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Milner - Henderson (C), Fabinho, Keïta - M. Salah, Firmino (82. Sturridge), Mané (73. Origi)

FC Porto: Casillas - Maxi Pereira (77. Fernando), Felipe, Militao, Telles - J. M. Corona, Danilo (C), Ó. Torres (73. B. Costa), Otávio - Marega, Tiquinho Soares (62. Brahimi)

Obhájce finále z loňského roku předvedl vynikající nástup do utkání, kterého gólově zužitkoval už v páté minutě. Firmino přihrál Keitovi, jenž z hranice šestnáctky překonal i za pomoci teče jednoho z obránců bezmocného Casillase.

Ve 22. minutě předvedla defenzíva portugalského celku obrovskou minelu, to když se po pokažené nahrávce na gólmana zjevil sám před Casillasem Salah, ve velké příležitosti ale nemířil přesně. Nemuselo ho to však příliš mrzet, jelikož Reds udeřili o pár chvil později, Henderson skvěle našel za obranou nabíhajícího Alexandera-Arnolda, jenž ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na Firmina, brazilskému útočníkovi už jen stačilo uklidit balón do prázdné brány.

Firmino byl hlavním strůjcem vítězství. Na první gól nahrál, druhý sám vstřelil (zdroj: skysports.com)

Rychlou branku domácí zaznamenali i v úvodu druhé půle, ta ovšem nemohla být pro ofsajdové postavení zakončujícího Maného uznána. Porto ohrozilo soupeřovu svatyni poprvé až v závěrečné desetiminutovce, Marega ale poslal svoje zakončení vysoko nad.

Liverpool v úvodním zápase potvrdil roli favorita, když na domácím hřišti zdolal Porto po brankách Keity a Firmina 2:0. Na portugalský celek čeká v odvetě těžká, ne však neřešitelná situace.

Tottenham - Manchester City 1:0

Branky: 78. Son Heung-min

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Moussa Sissoko, Winks (81. Wanyama) - Alli (87. F. Llorente), Eriksen, Son Hung-min - Kane (58. Lucas Moura)

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Delph - Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) (89. De Bruyne) - Mahríz (89. Sané), Agüero (70. Jesus), Sterling

Vzhledem k postavení v anglické Premier League, kde Manchester City okupuje druhé místo a Tottenham čtvrté byl mírným favoritem tohoto utkání právě tým hostujících. Ten začal aktivněji než soupeř a ve 12. minutě si vybojoval penaltu, ruku Rose v šestnáctce potvrdil videorozhodčí. K exekuci penalty se postavil Agüero, jenž však mizerným zakončením nechal vyniknout gólmana Llorise.

Domácí poprvé zahrozili zásluhou svého kanonýra Kanea, s jeho ránou k levé tyči si ovšem Ederson poradil. Více toho v první půli k vidění nebylo, oba celky šli do kabin za bezbrankového stavu.

Radost fotbalistů Tottenhamu po brance Sona (zdroj: skysports.com)

V úvodu druhé půle poslal Agüero jemný oblouček na Sterlinga, ten se ale nacházel v příliš velkém úhlu, i proto neměl s jeho zakončením Lloris vážnější problémy. O vítězi tohoto duelu nakonec rozhodl jediný gól, který k radosti většiny fanoušků na stadiónu padl do hostující svatyně. Hrdinou okamžiku se stal v 77. minutě Son Heung-min. Jihokorejský křídelník si sice ne úplně ideálně zpracoval pas od Eriksena, avšak udržel balón na hrací ploše, následně obešel rukou mávajícího Delpha a levačkou propálil Edersona, jemuž míč smolně proklouzl pod tělem.

Spurs tak i ve druhém zápase na nově otevřeném stadiónu berou vítězství, Manchester City porazili nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Son Heung-min, jemuž to v novém svatostánku Tottenhamu pálí, minulý týden se zde rovněž postaral o historicky první branku.