Zpět na » Liga mistrů » Juventus je na pokraji vyřazení, Citizens dokonali obrat i v deseti lidech

Liga mistrů - Juventus je na pokraji vyřazení, Citizens dokonali obrat i v deseti lidech

Juventus je na pokraji vyřazení, Citizens dokonali obrat i v deseti lidech © goal.com - Ronaldo se po návratu do Španělska neprosadil

3

20.02. - REVIEW Jeden z favoritů na celkový triumf, italský Juventus, je po úvodním duelu na půdě Atlética na pokraji vyřazení. Španělský celek předvedl skvělý výkon a po zásluze zvítězil o dvě branky. Manchester City v souboji proti Schalke ještě deset minut před koncem prohrával, navíc hrál o deseti, přesto dokázal skóre překlopit na svoji stranu.

Atlético Madrid - Juventus 2:0

Branky: 78. J. Giménez, 83. Godín

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, J. Giménez, Godín (C), Luís - Koke (67. Á. Correa), Partey (61. Lemar), Rodri, Saúl Ñíguez - Griezmann, D. Costa (58. Morata)

Juventus FC: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Sandro - Bentancur, Pjanić (72. Can), Matuidi (84. Cancelo) - Dybala (80. Bernardeschi) - Mandžukić, Ronaldo

Cristiano Ronaldo se vrátil do Madridu, avšak jako soupeř. Proti bývalému městskému rivalovi se mohl zapsat do listiny střelců už po deseti minutách, jeho přímý kop však Oblak vytěsnil nad břevno. Po půl hodině hry zasáhlo do hry video. Faul de Sciglia na Costu sudí odpískal jako penaltový, avšak opakovaný záběr odhalil, že ke kontaktu došlo ještě před vápnem.

Po dalším, v pořadí již sedmém bezbrankovém prvním poločase v dosavadních osmifinálových zápasech Ligy mistrů se hned v úvodu toho druhého mohl prosadit Costa, jenž se výborně natlačil před Bonucciho, následně však vypálil nepřesně.

Branka Moraty nebyla uznána kvůli nedovolenému zákroku španělského hráče (zdroj: goal.com)

O chvíli později měl gól na kopačce Griezmann, avšak jeho lob vytáhl Szczęsny na břevno. V 70. minutě už se Atleti dočkali, z levé strany nacentroval Luís přesně na hlavu Moraty, který překonal polského brankáře. Jenže znovu se ozval signál od videa, jenž signalizoval, že si španělský forvard v souboji s Bonuccim pomohl nepovoleným zpsůobem, gól tak k úžasu domácích hráčů, ale hlavně fanoušků nebyl uznán.

Domácí ovšem nemuseli smutnit příliš dlouho, o necelých deset minut později se totiž po centru z rohového kopu dostal k odraženému míči Giménez a tento uruguayský stoper poslal míč do protipohybu Szczęsného. A po další standartní situaci bylo v táboře domácích ještě veseleji, balón se znovu šťastně odrazil k domácímu hráči, tentokráte ke kapitánu Godínovi, který z úhlu dokázal trefit odkrytou bránu.

První regulérní branku zápasu vstřelil José María Giménez (zdroj: goal.com)

Juventus se na odpověď nezmohl. Atlético bylo v utkání jasně lepším týmem a i přesto, že mu nebyl uznán jeden gól, tak pojede do Itálie ve velmi nadějné pozici na postup. Před jedním z největších favoritů na zisk ušatého poháru stojí velká výzva, smazat dvoubrankový náskok soupeře.

Schalke - Manchester City 2:3

Branky: 38. Bentaleb (pen.), 45. Bentaleb (pen.) - 18. Agüero, 85. Sané, 90. Sterling

FC Schalke 04: Fährmann (C) - D. Caligiuri, Bruma, Sané, Nastasić, Oczipka - Serdar, Bentaleb, McKennie (77. Skrzybski) - Uth (88. Harít), Mendyl (65. Burgstaller)

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - De Bruyne (87. Zinčenko), Gündoğan, D. Silva (C) (70. Kompany) - Sterling, Agüero (78. Sané), B. Silva

Ve druhém utkání i vzhledem k formě obou celků byl jasným favoritem Machester City. A v úvodních minutách překvapení nic nenasvědčovalo, v sedmé minutě se sice ještě Agüero svou hlavičkou neprosadil, argentinského snajpra to však nemuselo příliš dlouho mrzet, protože se dočkal o deset minut později. Fährmann se rozhodl rozehrát na krátko, avšak stopera předskočil David Silva, jenž předložil právě Agüerovi míč před prázdnou branku.

Jenže závěr poločasu pořádně zamíchal s kartami. Po ruce Otamendiho a konzultaci s videorozhodčím rozhodčí nařídil penaltu, kterou bez větších potíží proměnil Bentaleb. Uběhlo pět minut a pokutový kop pro domácí se pískal znovu, tentokráte po faulu Fernandinha. Ederson sice vystihl směr Bentalebovy střely, vytěsnit ji ovšem nedokázal.

Raheem Sterling dokonal skvělý obrat Citizens (zdroj: skysports.com)

Další velká rána přišla pro Citizens v 68. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě do sprch poslán stoper Otamendi. Avšak ani v deseti úřadující mistr své země nesložil zbraně a vyrovnal, ba co víc, vývoj utkání překlopil na svoji stranu.

Vyrovnání přišlo v 85. minutě, kdy se z přímého kopu náramně trefil bývalý hráč německého celku, Leroy Sané. V poslední minutě základní hrací doby přišel již zmíněný zvrat. Edersonův skvělý nákop za obranu si zpracoval Sterling, který z pravé strany dokázal překonat gólmana střelou na vzdálenější tyč.

Manchester City ukázal obrovskou bojovnost, když se ani v deseti lidech nevzdal a otočil stav utkání ve svůj prospěch. Schalke čeká v odvetě velmi těžká práce.