Zpět na » Liga mistrů » Ole Gunnar Solskjær: PSG je na jiné úrovni než my. Alexis Sánchez musí najít sám sebe

Liga mistrů - Ole Gunnar Solskjær: PSG je na jiné úrovni než my. Alexis Sánchez musí najít sám sebe

Ole Gunnar Solskjær: PSG je na jiné úrovni než my. Alexis Sánchez musí najít sám sebe © skysports.com, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer

5

13.02. - Muselo to přijít. Ale nastalo to v nevhodnou dobu. První porážka Ole Gunnara Solskjaera na lavičce Manchesteru United se konala včera na Old Trafford v úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Paris Saint-Germain. Francouzský celek díky skvěle takticky zvládnutému výkonu zvítězil 0:2 a má velmi výhodnou pozici do odvety. Norský kouč mluvil o realitě a také došlo na hodnocení Alexise Sáncheze.

Za celý zápas si hráči Manchesteru United prakticky nevytvořili žádnou šanci. Legendární Gianluigi Buffon v brance PSG neměl práci. Jen jedna střela zamířila mezi tři tyče. Góly padaly až v druhém poločase.

Oba vstřelili hosté a v obou měl prsty domácím publikem nenáviděný Ángel Di María. V 53. minutě si na jeho roh na zadní tyči počíhal Kimpembe a otevřel skóre. O sedm minut později pak připravil gól Kylianu Mbappému, který, jakožto mnohokrát v utkání, ukázal své fantastické zrychlení.

Paris Saint-Germain si tak veze z Divadla snů do odvety skvělý výsledek v poměru venkovní výhry 0:2. Odveta se v Paříži hraje za tři týdny. Do ní nezasáhne Paul Pogba, který byl v závěru zápasu po druhé žluté vyloučen.

Pro Ole Gunnara Solskjæra to byla premiérová prohra na lavičce Manchesteru United. Předtím vyhrál 10 z 11 duelů. Přiznal, že PSG je na momentálně na vyšší úrovni.

„Dnes jsme nebyli na úrovni našeho soupeře. PSG bylo o úroveň výše než my. Měli jsme za sebou skvělou šňůru. Šli jsme do zápasu v úžasné formě. Ale samozřejmě...tohle bylo o stupínek výše.“

„To je důvod, proč je PSG jedním z favoritů na celkové vítězství v Champions League. To je úroveň, o kterou musíme v našem klubu usilovat.“

„V tomto klubu se ale odrazíme zpátky nahoru. Musíme se vrátit zpět. Jsme vždy v těžké situaci, ať už proti nám hraje kdokoliv. Ale tak to zkrátka je. Teď nás čeká liga a pak FA Cup proti Chelsea. Je před námi spousta zápasů.“

„Když pojedeme do Paříže, budeme se snažit našeho soupeře zdolat. Je to obrovská a obtížná hora, ale není to nemožné. Pokud uhrajeme poločas s vedením 1:0, pak je bude přesně to, co budeme potřebovat.“

Ve druhém poločase aktivita Manchesteru United směrem dopředu výrazně upadla. A to i kvůli tomu, že norský manažer musel dvakrát nuceně střídat. Ještě v nastavení první půle šel na hřiště Alexis Sánchez namísto zraněného Lingarda. Problémy s třísly nepustily do druhého poločasu Anthonyho Martiala. Toho nahradil Juan Mata.

Především Alexis Sánchez byl naprosto neviditelný. Pro tým nebyl žádným přínosem. Nepokusil se o žádnou kličku, zaznamenal jen 16 přihrávek.

„Nemůžu s Alexisem Sánchezem nic dělat. Když hraje, potřebuje nalézt sám sebe, protože my víme, že je to kvalitní hráč,“ uvedl k chilskému reprezentantovi Solskjær.

Více informací o Manchester United naleznete zde.