Zpět na » Liga mistrů » V Miláně se Liga mistrů hrát bude

Liga mistrů - V Miláně se Liga mistrů hrát bude

0

Líbilo se

15.02. - Evropská fotbalová federace UEFA dnes oznámila, že oba milánské kluby, které bojují v letošním ročníku Ligy mistrů, tedy AC a Inter, mohou odehrát své osmifinálové duely na stadionu San Siro. Kapacita stadionu bude však značně omezena, jelikož domácí stánek dvou velkoklubů z Milána částečně nesplňuje bezpečnostní opatření, která nařídila italská vláda po smrti policisty po jednom z únorových utkání.

Na osmifinálový souboj mezi Interem a španělskou Valencií, který se uskuteční už příští úterý, bude kapacita stadionu snížena z původních 83 600 míst téměř na polovinu, na 36 000 míst. Pět procent vstupenek z upravené kapacity bude k dispozici příznivcům španělského celku. O počtu diváku v utkání mezi AC a skotským Celticem Glasgow UEFA ještě nerozhodla.

Původní odhady hovořily o tom, že oba italské kluby budou muset odehrát svá utkání za zavřenými dveřmi bez diváků, nebo na některém ze zahraničních stadionů. Po tragickém incidentu, při němž byl po ligovém utkání v potyčce fanoušků zabit policista, nařídila italská vláda tvrdá bezpečnostní opatření, která nesplňuje většina stadionů na Apeninském poloostrově. Milánské AC investovalo do několika stovek pracovníků, kteří zlepšili během dvou dnů podmínky natolik, že utkání nejvyšší italské fotbalové soutěže mezi AC a Livornem se mohlo odehrát alespoň za přítomnosti 50 tisíc držitelů permanentek.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články