Zpět na » Liga mistrů » Oficiálně potvrzeno: La Liga se v Americe hrát nebude (zatím)

Liga mistrů - Oficiálně potvrzeno: La Liga se v Americe hrát nebude (zatím)

Oficiálně potvrzeno: La Liga se v Americe hrát nebude (zatím) © dailymail.co.uk - Messi si v této sezóně s Barcou v Miami nezahraje

0

Líbilo se

11.12. - Bylo kolem toho velké haló. Barcelona měla s Gironou na konci ledna sehrát v rámci projektu La Ligy se společností Relevent historicky první zápas španělské nejvyšší soutěže na americké půdě. Nicméně poté, co vedení azulgranas, které bylo původně pro, názorově obrátilo, celou akci oficiální cestou zrušilo i vedení La Ligy.

Barcelona s Gironou se měly stát pionýry v projektu, který bude trvat 15 let a jenž podepsalo vedení španělské La Ligy s firmou Relevent letos na podzim. Na jejím základě se měla španělská nejvyšší soutěž propagovat na americkém kontinentu, k čemuž mělo přispět i jedno utkání v každé sezóně, jež se mělo odehrát na území USA.

Jako první se této myšlence dobrovolně podvolily dva katalánské kluby - Girona a Barcelona. Nicméně už od začátku byl celý projekt předmětem různých protestů a připomínek ať už že strany španělského svazu, hráčských odborů, UEFA, FIFA a dalších organizací, nehledě na to, že velkou překážku představovaly administrativní záležitosti.

Ačkoliv měl tento záměr přinést španělské soutěži a jednotlivým klubům první a druhé ligy zajímavé příjmy, Barcelona nakonec z celého projektu vycouvala.

„Představenstvo klubu upustilo od myšlenky hrát zápas v Miami poté, co musela uznat, že tuto akci nedoprovází všeobecně jednotný souhlas," uvedlo vedení azulgranas.

Nedlouho poté, co azulgranas zavrhli možnost zmíněné utkání, které bylo naplánováno na 26.ledna 2019 do Miami, sehrát, skrečovalo celou akci oficiální formou i vedení La Ligy, které mělo původně největší zájem na uskutečnění střetnutí.

„La Liga chce především poděkovat Barceloně a Gironě, že se chtěly stát dobrovolně pionýry v tomto projektu. Chtěly hrát tento zápas mimo územní Španělska. Projekt s firmou Relevent, který je podepsán na 15 let, nicméně pokračuje dál. Od první chvíle jsme prohlašovali, že účast na tomto projektu je dobrovolná a pokud vedení Barcelony ohlásilo, že zápas hrát nechce, nemůže se ve stanoveném termínu uskutečnit," oznámilo vedení La Ligy v oficiální zprávě.

Právě LFP, která řídí španělskou La Ligu a měla největší zájem na odehrání duelu, neskrývala své zklamání. „Jen nám to líto, samozřejmě i to, jaké to vyvolá zklamání mezi našimi fanoušky v USA. Chceme je ubezpečit, že v co nejbližší době utkání La Ligy v Americe odehrajeme, tak jako jiné velké soutěže NFL, NHL, MLB hrají své zápasy za hranicemi USA. "


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články