Zpět na » Liga mistrů » Eto´o - nejprve kritika, pak usmíření

Liga mistrů - Eto´o - nejprve kritika, pak usmíření

0

Líbilo se

14.02. - Kamerunský útočník španělského fotbalového velkoklubu FC Barcelona Samuel Eto´o v úterý pronesl kritiku na adresu trenéra Franka Rijkaarda, který ho v neděli označil za „špatného hráče“. Na středečním tréninku se však Eto´o snažil mírnit napětí.

„ Pan Rijkaard je člověk, který řekl to, co řekl. On by se měl postavit před Vás a vysvětlit svoje slova. Je zlou osobou, která na tiskové konferenci pověděla, že sem nechtěl jít hrát. Já s těmito slovy nesouhlasím,“ řekl Eto´o, který měl podle verze holandského kouče protestovat proti svému nasazení do nedělního utkání proti Racingu Santader na několik posledních minut.

„ Eto´o se rozcvičil, potom však řekl mému asistentovi, že nechce jít hrát. Takové chování bychom neměli tolerovat, ještě jsem však neměl možnost promluvit si s ním o důvodech jeho rozhodnutí,“
řekl na pozápasové tiskové konferenci Rijkaard. Sedmadvacetiletý Kamerunec se vrátil do hry 4. února, po vážném zranění kolena, které si přivodil v bojích skupinové fáze Ligy mistrů v zápase s Brémami, a následné operaci, když nastoupil v bezbrankovém střetnutí španělské Primera Division s Osasunou Pamplona. I v tomto utkání odehrál jen několik závěrečných minut.

Ne příliš pochvalně se na adresu Eto´oa vyjádřil také jeho spoluhráč Ronaldinho, podle kterého hraje Afričan příliš sobecky a málo myslí na tým. „ Já v první řadě hledím na potřeby týmu a až potom na peníze,“ dodal kanonýr Eto´o.

Celá kauza prozatím vyvrcholila na středečním tréninku Barcy, kde se Eto´o usmířil se spoluhráčem Ronaldinhem, který ho po nedělním utkání také kritizoval. Ăštočník však potvrdil, že nadále nesouhlasí s vyjádřením trenéra Rijkaarda, že odmítl nastoupit jako střídající hráč. Vyvrátil ale tvrzení, že nazval trenéra "zlou osobou".

„ Je to nesmysl, některá média to tak vykonstruovala, nebo mají rádi kontroverzi,“
řekl v rozhovoru pro rádio Cadena. Eto´o dále vysvětlil, proč v neděli nechtěl nastoupit i přes to, že se týden před tím na hřišti objevil, bylo to v zápase s Osasunou.

„ Po operaci kolena potřebuji na rozcvičku přibližně o patnáct minut víc než ostatní spoluhráči. Nechtěl jsem jít hrát, protože jsem se ještě necítil dostatečně rozcvičený. To však lidi nezajímá, oni vyhledávají jen spory,“ dodal obávaný zakončovatel.

Ĺ panělská média dokonce spekulují o tom, že jedna z hvězd - Ronaldinho a Eto´o, bude muset v létě katalánský velkoklub opustit.

/ goal.com, football365.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články