Zpět na » Liga mistrů » PSG vyhráli nad Liverpoolem i díky brance Neymara, Barcelona porazila Eindhoven

Liga mistrů - PSG vyhráli nad Liverpoolem i díky brance Neymara, Barcelona porazila Eindhoven

PSG vyhráli nad Liverpoolem i díky brance Neymara, Barcelona porazila Eindhoven © skysports.com - Fotbalisté PSG

0

28.11. - Fotbalistům PSG se podařilo výrazně změnit situaci ve skupině C. Pokud se nechce Liverpool se soutěží loučit, musí nadcházející utkání s Neapolí bezpodmíněčně vyhrát. Hráči Barcelony dokázali porazit ve venkovním prostředí Eindhoven 2:1. Góly dávali Lionel Messi a Gerard Piqué.

PSG - Liverpool 2:1

Branky: 13. Bernat, 37. Neymar - 45+1. Milner (pen.)

Paris Saint-Germain FC: Buffon - Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat - Verratti, Marquinhos - Mbappé (85. Rabiot), Neymar, Di María (65. Dani Alves) - Cavani (65. Choupo-Moting)

Liverpool FC: Alisson - Joe. Gomez, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Milner (77. Shaqiri), Henderson (C), Wijnaldum (66. Keïta) - M. Salah, Firmino (71. Sturridge), Mané

První zajímavější moment utkání PSG s Liverpoolem se zrodil v osmé minutě, kdy z dobré pozice hlavičkoval Thiago Silva. Jeho zakončení zastavil brankář, navíc byl útočící hráč v postavení mimo hru.

O pět minut později se narodila první branka zápasu. Po faulu na Hendersona rozehrával domácí celek. K odraženému míči před brankou se dostal Juan Bernat, který si ještě vylepšil pozici a poté přesně zakončil.

Krátce po polovině zápasu musel zasahovat hostující brankář. Mbappé centroval před branku, kde viděl jednozo ze spoluhráčů. Míč však získal brankář Liverpoolu.

Ten inkasoval znovu v sedmatřicáté minutě utkání. Domácí Paris Saint-Germain využili bleskové akce. Neymar posunul míč na Mbappého. Ten ještě do pozice pro Cavaniho, který ještě neuspěl. Dorážející Neymar už prostřelil brankáře soupeře. PSG vedlo o dvě branky.

Hostující klub pak dokázal ještě v závěru prvního poločasu snížit. Di María se dostal do skluzu a poslal k zemi Maného. Hlavní rozhodčí dlouho váhal, zda pokutový kop odpískat. Nakonec se rozhodl pro penaltu, kterou s jistotou proměnil James Milner. Po prvním poločase vedli fotbalisté PSG 2:1.

Z kraje druhého poločasu dostal domácí klub míč do branky znovu, tentokrát však Marquinhos zakončoval z ofsajdového postavení. V šedesáté minutě mohl hostující celek vyrovnat. Firmino hlavičkoval jen malý kousek mimo branku. To byla poslední velká šance Liverpoolu v zápase.

Tečku za utkáním udělal hlavičkující Marquinhos, který nechal vyniknout brankáře Alissona. PSG vyhráli tento zápas 2:1 a zamotali tak situaci ve skupině C.

Ostatní středeční výsledky Ligy mistrů:

Atlético Madrid - AS Monaco 2:0 (2. Badiashile, 24. Griezmann)
Portu - Schalke 04 3:1 (52. Militao, 55. J. M. Corona, 90+4. Marega - 89. Bentaleb)
PSV Eindhoven - Barcelona 1:2 (83. L. de Jong - 61. Messi, 70. Piqué)
Lokomotiv Moskva - Galatasaray Isanbul 2:0 (43. Donk, 54. Ignatěv)
Neapol - Bělehrad 3:1 (11. Hamšík, 33. D. Mertens, 52. D. Mertens - 57. Ben Nabouhane)
Tottenham Hotspor - Inter Milán 1:0 (80. Eriksen)
Borussia Dortmund - Club Bruggy 0:0