Zpět na » Liga mistrů » Plzeň veze z Moskvy výhru, Real Madrid porazil Řím, United zachránil Fellaini

Liga mistrů - Plzeň veze z Moskvy výhru, Real Madrid porazil Řím, United zachránil Fellaini

Plzeň veze z Moskvy výhru, Real Madrid porazil Řím, United zachránil Fellaini © fcviktoria.cz - Fotbalisté Viktorie Plzeň

1

27.11. - REVIEW Fotbalisté Plzně splnili svůj plán, se kterým odlétali do Moskvy. V dramatickém utkání dokázali otočit nepříznivé skóre, a tak berou tři body za výhru 2:1. Za český klub se trefili Procházka a Hejda. Právě na Hejdovu branku z osmdesáté druhé minuty nenašel domácí tým odpověď. Real Madrid dokázal v Itálii porazit AS Řím 2:0, United vyhráli těsně 1:0 po brance Fellainiho.

CSKA Moskva - FC Viktoria Plzeň 1:2

Góly: 10. Vlašić (pen.) - 56. Procházka, 82. Hejda

CSKA Moskva: Akinfejev (C) - Nababkin, Becao, N. Černov - Mário Fernandes, Vlašić, Bistrović, Ščennikov (46. Jefremov) - Sigurdsson, Čalov (80. Žamaletdinov), Obljakov (72. Kučajev)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský (46. J. Kopic) - Hrošovský, Procházka - M. Petržela (70. M. Havel), Al. Čermák, J. Kovařík - Chorý (81. Jakub Řezníček)

Úvod zápasu byl výrazně ovlivněný devátou minutou. Milan Petržela totiž v pokutovém území fauloval jednoho z domácích hráčů, a tak byla nařízena penalta. S přehledem nabídnutou šanci proměnil Nikola Vlašič, trefil se přesně do horního růžku.

Následně Aleše Hrušku prověřil střelou z otočky Ivan Obljakov. Český brankář byl připravený. Krátce před půlhodinou hry mohl vedení ruského klubu navýšit Georgij Ščernikov, branku však minul.

První výraznější plzeňskou šanci měl Roman Procházka. Jeho ránu z volného kopu brankář Akinfejev vyrazil na roh. V závěru prvního poločasu aktivně hrající Řezník postupoval do pokutového území, kde byl faulovaný.Roman Procházka vyslal přízemní ránu z pokutového puntíku, domácí brankář však předvedl výborný zákrok.

Po deseti minutách hry druhého poločase dokázal své předchozí zaváhání Roman Procházka odčinit. Využil zpětnou přihrávku spoluhráče a jeho rána zapadla přesně do branky. Srovnáno na 1:1.

Fotbalisté Viktorie Plzeň (zdroj: uefa.com)

Do vedení mohl své spoluhráče vrátit Arnór Sigurdsson. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti výborně zneškodnil gólman Plzně. Neproměněnou šanci Moskvy potrestal nejlepším možným způsobem Aleš Hejda.

Po rohovém kopu se k zakončení dostal právě on a jeho zakončení hlavou bylo nechytatelné. V závěru zápasu se CSKA Moskva pokoušelo vyrovnat, ale nepodařilo se.

Fotbalisté Plzně těžký zápas na půdě soupeře zvládli, a tak mají postup do jarní části Evropské ligy velmi blízko. Postupová matematika před posledními skupinovými zápasy je jasná. Aby postoupila Plzeň, nesmí získat CSKA Moskva v zápase s Realem Madrid více bodů než Plzeň ve svém posledním mači.